جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 برانکو:
 چاره‌اي جز شکايت از پرسپوليس ندارم 

 
برانکو ايوانکوويچ سرمربي پيشين پرسپوليس چند ماهي است ايران را ترک کرده، اما هنوز در صدر اخبار قرار دارد. هر روز اطراف باشگاه پرسپوليس در موردش بحث مي‌شود و در هفته قبل، اين مباحث داغ‌تر هم شد زيرا محمدحسن انصاري‌فرد با حضور در برنامه ورزش از نگاه 2 مسائلي را مطرح کرد تا دوباره پاي برانکو را به مباحث پرسپوليس باز کند.

انصاري‌فرد با اينکه چند بار تکرار کرد باشگاه مي‌خواهد با توافق از کنار شکايت برانکو عبور کند، اما اين جمله را هم به زبان آورد که اگر سرمربي کروات تيمش بخواهد نسبت به شکايتش از پرسپوليس پافشاري کند، باشگاه هم از او به فيفا شکايت مي‌کند زيرا مدارکي وجود دارد دال بر اينکه برانکو قبل از اتمام سال دوم قراردادش، پرسپوليس را ترک کرد و رفت. همين موضوع باعث شد برانکو واکنش نشان بدهد. او در اين مورد گفت: «شکايت کرديم و منتظر مطالعه کامل پرونده توسط مسئولان کميته تعيين وضعيت فيفا هستيم. آن‌ها بايد مراحل بعدي را انجام بدهند. حقيقت اين است که من اصلاً نمي‌خواستم از پرسپوليس شکايت کنم که بخشي از اين موضوع به دلايل منطقي و بخشي ديگر به علاقه عاطفي من نسبت به پرسپوليس برمي‌گردد، اما رفتار‌هايي را ديدم که مجبور به شکايت شدم. حالا هم پرونده در وضعيت بررسي و ارسال شکايت من براي باشگاه پرسپوليس است.»

او اضافه کرد: «آن‌طور که وکيلم گفته، مدارک ما براي پيروزي در اين پرونده کامل است. طبق قانون، هر مربي يا بازيکن خارجي اگر از تيم و باشگاه تحت قراردادش به مدت دو ماه پولي نگيرد، مي‌تواند فسخ يک‌طرفه کند. من 11 ماه بدون دريافت حتي يک يورو در پرسپوليس کار کردم و حتي به اين باشگاه پول قرض دادم. يعني مي‌توانستم 9 ماه کمتر کار کنم و به اندازه کل قراردادم پول بگيرم، اما ماندم تا با قهرماني در هر دو جام به کارم در پرسپوليس پايان بدهم. از زماني که به کشورم برگشتم تا حالا حتي يک يورو هم نگرفته‌ام؛ حتي يک يورو! هيچ تماسي با من گرفته نشد. فقط دو، سه بار با وکيل من صحبت کردند و از او خواستند به تهران برود و مذاکره کند، اما اتفاقاتي افتاد که همه ما متعجب شديم»

برانکو با تشريح ماجراي جلسات وکيلش با مديران باشگاه پرسپوليس اضافه کرد: «به وکيل من پيشنهاداتي براي تسويه حساب دادند که اصلاً منصفانه نبود. آن‌ها خواستار تخفيف بيش از 70 يا 80 درصدي و پرداخت قسطي مطالباتم بودند که منطقي به نظر نمي‌رسيد و باعث شد به شکايتم ادامه دهم. شرايط مرا به سمت شکايت از پرسپوليس کشانده و چاره ديگري ندارم. ما کار‌ها را با روال قانوني پيگيري مي‌کنيم.»

سرمربي پيشين پرسپوليس گفت: «من برخلاف عقيده انصاري‌فرد مي‌گويم مشکل ما فقط بايد در فيفا حل شود. بار‌ها اين مطلب را گفتم که حاضرم به پرسپوليس تخفيف بدهم به شرط آنکه همه چيز منطقي باشد و با من به سرعت تسويه‌حساب کنند، اما مديران باشگاه حتي يک تماس هم با من نداشتند. اين‌ها چه معنايي دارد؟ در اين مدت که منتظر تماس‌شان بودم، مي‌توانستند بخش کوچکي از مطالباتم را بپردازند تا شايد من هم به آن‌ها تخفيف بدهم، اما آيا چنين کاري انجام دادند؟ هرگز! من هم گفتم بهتر است با راهکار قانوني به سراغ مسئولان باشگاه برويم. اعتقاد من اين است که انصاري‌فرد هم نمي‌تواند طلبم را بپردازد. 6 ماه قبل از ايران خارج شدم و حالا تازه به دنبال آن هستند تا از من تخفيف بگيرند. تخفيفي که شرايط ويژه‌اي دارد؛ به من مي‌گويند بعد از 17 يا 18 ماه، 70 تا 80 درصد طلب را ببخش و آن 20 يا 30 درصد باقي‌مانده را به صورت قسطي دريافت کن. چه کسي اين‌طور توافق و مذاکره مي‌کند؟ من هيچ وقت نمي‌خواستم براي پرسپوليس مشکلي به وجود بياورم، اما مرا به اين سمت کشاندند. حالا هم هر دو طرف بايد به جاي مصاحبه، به فکر رأي دادگاه باشيم. با شرايطي که پرسپوليسي‌ها گفتند، بسيار بعيد مي‌دانم توافقي در کار باشد، اما بايد ببينيم در آينده چه مي‌شود.»

از اين مربي کروات پرسيديم آيا بازي‌هاي پرسپوليس را دنبال مي‌کند يا نه که اين‌طور پاسخ داد: «نمي توانم اين کار را انجام بدهم. شايد برخي تصور کنند از آنجا که حالا ديگر بيکار هستم، وقت کافي براي دنبال کردن اخبار پرسپوليس دارم، اما به‌رغم ميل باطني، نمي‌توانم چنين کاري انجام دهم. از طرفي، در کرواسي مشغول کمک به همسرم در مديريت يک کلينيک ورزشي هستم. از سوي ديگر، چند پيشنهاد به دستم رسيده، اما با توجه به شرايطي که طي ماه‌هاي اخير برايم رقم خورد، فکر مي‌کنم هنوز زمان استراحتم به پايان نرسيده است.»

او ادامه داد: «ما مربيان يک‌سري قوانين خاص خودمان را داريم. يکي از اين قوانين، آماده بودن چمدان است. هميشه چمدان‌مان مهياست تا به تيم‌هاي جديدي برويم ولي همان‌طور که گفتم، همه چيز در آينده اتفاق مي‌افتد و امروز هيچ چيز از آينده نمي‌دانم. از سوي ديگر تا حدي تلاش مي‌کنم که اطلاعاتم را به‌روز کنم. پرسپوليس تيم و باشگاه بزرگي است و طي سه فصل گذشته با کسب 7 عنوان قهرماني و صعود به بالاترين سطح فوتبال در قاره آسيا، اين موضوع را ثابت کرد. اين روند مي‌تواند ادامه داشته باشد زيرا هواداران پرسپوليس هميشه حامي تيم هستند و بازيکنان و کادر فني هم از سطح بالايي برخوردارند. من فکر مي‌کنم پرسپوليس باز هم بتواند به درخشش خود ادامه بدهد و قهرماني‌هاي بيشتري کسب کند. براي همه هواداران پرسپوليس آرزوي موفقيت دارم.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي