جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 انصاري‌فرد عليه کميته انضباطي
 با همه برخورد شود 

 چند روز قبل کميته انضباطي فدراسيون فوتبال احکام مربوط به هفته هشتم را اعلام کرد که مهم ترين آن، محروميت دوباره ي فرشاد احمدزاده بود که به زعم کميته انضباطي به علت «توهين و تهديد داور» صادر شده بود. اين اتفاق، واکنش هاي مختلفي را در شبکه هاي اجتماعي به دنبال داشت؛ از يک سو عده اي از هواداران پرسپوليس نسبت به رفتار احمدزاده و عملکرد او در اين فصل واکنش نشان دادند و عده اي ديگر هم عليه کميته انضباطي موضع گرفتند. حال پس از اين اتفاقات، انصاري فرد مديرعامل سرخ ها با انتشار
بيانيه اي، نسبت به ارکان فوتبال اعتراض کرده است:

9 جلسه محروميت انضباطي در حالي براي پرسپوليس در نظر گرفته شده که حداقل 5-4 جلسه آن با توجه به ديگر احکام صادره حق تيم نبوده و در قبال تخلفات ديگر تيم‌ها همچون پرسپوليس سخت گيرانه حکم داده شده. مثلا محروميت شجاع خليل‌زاده که نه داور و نه ناظر بازي گزارشي نداده بودند کاملا غيرمنصفانه بود.

در برخي موارد محروميت اصلا حق پرسپوليس نبود و اين حقيقتا به تيم لطمه وارد کرده آن هم در حالي که اين وضعيت دقيقا در برنامه ريزي مسابقات و اشتباهات داوري هم به نفع برخي تيم‌ها تمام شده و به ضرر پرسپوليس. هر جا که حق تيم و بازيکني از پرسپوليس تضييع شود نه سکوت مي‌کنيم و نه دست روي دست مي‌گذاريم.

محروميت يک جلسه‌اي اخير احمدزاده را بررسي مي‌کنيم. البته محروميت او قطعي است و جاي تجديدنظرخواهي گذاشته نشده. ما حکم کميته انضباطي و گزارش داور درباره اظهارات ايشان موقع اخراج در بوشهر و ادعايي که خودش اخيرا مطرح کرده که توهيني نکرده را بررسي مي‌کنيم و نتيجه آن را خواهيم گفت. اگر حق با احمدزاده باشد و او اهانت يا تهديدي نکرده باشد آن را با جديت پيگيري خواهيم کرد. کلا در اينکه احمدزاده بايد مراقب باشد ترديد نيست اما ايا با ديگر تخلفات عوامل ديگر تيم‌ها هم اينطور برخورد شده است؟

کالدرون تاکيد دارد طبق ويدئوهاي موجود در مصاحبه‌اش اتهامي به استقلال نزده و توهيني هم به داور نکرده و فقط از تصميم داور در صحنه پنالتي و آفسايد در آن بازي تعجب کرده و قبلا هم گفته بود برخي تصميمات بيرون از زمين نبايد در نتايج تاثيرگذار باشد. اين يک اظهارنظر کلي بوده که ربطي به بازي استقلال و پارس جم نداشته و به همين خاطر دليلي براي محروم کردن او وجود ندارد.

* افرادي در ماه‌هاي گذشته و فصل جاري اتهام حمايت از پرسپوليس و اتهام مهندسي نتايج را زده‌اند ولي هيچ برخوردي با آنها نشده نه احضار شده‌اند و نه محروم؛ در حالي که اين اتهام‌ها فقط در مورد پرسپوليس نبوده بلکه اتهام به برگزار کنندگان ليگ و ارکان فوتبال کشور بوده و چون برخوردي نشده هر کس به خود اجازه مي‌دهد به پرسپوليس اتهام بزند تا شايد اينگونه در رقابت با پرسپوليس لطمه‌اي به اين تيم زده و ناکامي‌ها را توجيه و جو را عليه پرسپوليس سنگين کند.

قهرماني‌هاي پرسپوليس موجب شده شاهد ايجاد هجمه و فرافکني‌هاي زيادي عليه پرسپوليس باشيم. به آنها که با اين فرافکني‌ها قصد ضربه زدن به پرسپوليس را دارند صراحتا مي گويم بدانند باشگاه از امروز با هرکس که اتهامي به پرسپوليس بزند مدارا نکرده و شکايت خواهد کرد و اميدواريم عزمي جدي براي برخورد در فدراسيون وجود داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي