جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 خبـــرنامه 

 درخواست ويلموتس از فدراسيون پيش از تصميم نهايي

يک رسانه آلماني مدعي شده سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پيش از تصميم‌گيري درباره آينده‌اش، قصد دارد با مسئولان فدراسيون فوتبال کشورمان ملاقاتي داشته باشد. سايت آلماني «فوتبال‌ اروپا» در خبري مدعي شد که روزهاي حضور مارک ويلموتس در تيم ملي ايران به پايان خود نزديک شده اما او قصد دارد به فدراسيون فوتبال ايران فرصت دهد تا توضيحات خود را براي رفع مشکلات موجود ارائه کند.

اين سايت مي‌نويسد: «مارک ويلموتس با اينکه تنها از ماه «مي» کار خود را در تيم ملي ايران آغاز کرده، به پايان همکاري‌اش با اين تيم نزديک مي‌شود و اين اتفاق در صورتي که مسئولان فدراسيون قدمي براي رفع مشکلات موجود برندارند قطعي مي‌شود. سرمربي سابق تيم ملي بلژيک در حال حاضر از کارفرمايان خود ناراضي است. او به دليل مشکلاتي که براي پرداخت حقوقش وجود داشته، قصد دارد کارش را به عنوان سرمربي تيم ملي ايران رها کند. با اين حال اين مربي 50 ساله خواسته جلسه‌اي با حضور رئيس فدراسيون براي شفاف‌سازي درباره وضعيت و راه‌هاي رفع مشکلات موجود براي پرداخت حقوقش داشته باشد، جلسه‌اي که قرار است در ترکيه برگزار شود. اين در حالي است که فدراسيون فوتبال ايران مدعي شده، حقوق ويلموتس را پرداخته است. البته فدراسيون فوتبال ايران اعلام کرده پول حقوق ويلموتس تهيه شده اما مشکل در انتقال اين وجه به حساب اوست).»

سايت فوتبال اروپا در ادامه نوشته است: «به دليل تحريم‌هاي بانکي عليه ايران، حقوق مارک ويلموتس که تاکنون از 3 بازي‌اش در مرحله انتخابي جام جهاني 2 پيروزي کسب کرده، به حساب او واريز نشده است. طبق اعلام رسانه‌هاي محلي فدراسيون در تلاش است راهي براي رفع اين مشکل پيدا کند. به دليل اين تحريم‌ها، پيش از اين هم ديگر مربيان خارجي شاغل در ايران مانند کارلوس کي‌روش و برانکو ايوانکوويچ مشکلاتي داشتند و به فيفا شکايت کردند.»

اتفاق خوبي که مشکلات کالدرون را بيشتر کرد!

پرسپوليس علاوه بر کسب پيروزي برابر فولاد، دروازه‌اش را هم در اهواز بسته نگه داشت تا براي سومين مسابقه پياپي کلين‌شيت کند. در اين بازي شجاع خليل‌زاده محروم بود و محمد نادري هم يک خط جلوتر رفت تا جاي خالي اميد عاليشاه بيمار را پر کند. به اين ترتيب جلال حسيني بعد از هشت هفته به ترکيب اصلي سرخ‌ها برگشت و انصافا هم نمايشي ديدني و مطمئن ارائه کرد. حالا بايد ديد عملکرد بي‌نقص جلال، کالدرون را براي اعتماد دوباره به بهترين مدافع سال‌هاي اخير فوتبال ايران متقاعد مي‌کند يا نه. بازگشت شجاع، آمادگي کنعاني و انصاري و اين نمايش بي‌نقص از جلال، قشنگ باعث سرگيجه مربي آرژانتيني است.

ونگر گزينه هدايت بايرن مونيخ نيست

نتايج ضعيف بايرن در هفته هاي اخير که به شکست 5-1 مقابل آينتراخت فرانکفورت منتهي شد، در نهايت جدايي نيکو کوواچ از بايرن را به همراه داشت و در حال حاضر هانس ديتر فليک به عنوان مربي موقت روي نيمکت باواريايي ها مي نشيند. اما مديران اين باشگاه به دنبال يک سرمربي جديد هستند و از ونگر به عنوان يکي از گزينه ها نام برده مي شد. اما يک منبع نزديک به باشگاه بايرن مونيخ، در گفتگو با بيلد اعلام کرد که علي رغم تماس هايي که بين دو طرف صورت گرفت، اين مربي باتجربه جزو گزينه هاي باشگاه باواريايي نيست. او گفت: «آرسن ونگر با کارل هاينس رومينيگه تماس گرفت و براي برعهده گرفتن هدايت بايرن ابراز تمايل کرد. بايرن کار ونگر به عنوان سرمربي آرسنال را بسيار تحسين مي کند اما او جزو گزينه هاي بايرن مونيخ نيست.» اريک تن هاگ، سرمربي آژاکس که زماني به عنوان مربي تيم دوم بايرن فعاليت مي کرد و مکس آلگري، سرمربي سابق يوونتوس، ديگر گزينه هايي هستند که به عنوان گزينه هدايت بايرن از آنها نام برده مي شود.

نکته آماري

سايپا 6 هفته است که گل نمي‌زند

سايپا بعد از شروعي نسبتا خوب و اميدوارکننده در ليگ نوزدهم، حالا چند هفته اي است که خوب نتيجه نمي گيرد. اين تيم بعد از پيروزي هفته سوم مقابل نساجي مازندران، در هفته چهارم 3-2 مغلوب صنعت نفت آبادان شد. شاگردان ابراهيم صادقي در 6 هفته بعدي هم طعم پيروزي را نچشيدند و فعلا با 9 امتياز در رده دوازدهم جدول قرار دارند. نکته عجيب و نگران کننده درباره سايپا اين است که اين تيم اگر چه در اين مدت سپاهان و شهرخودرو را با تساوي متوقف کرده اما در 6 باز آخر خود موفق به گلزني نشده است! آخرين گل اين تيم در ليگ نوزدهم در هفته چهارم و مقابل صنعت نفت آبادان به ثمر رسيده است.

آمار فوق‌العاده استقلال

غوغاي خط آتش استراماچوني

آبي پوشان استقلال در ديدار برابر صنعت آبادان توانستند با ارائه يک بازي بسيار خوب با 5 گل به پيروزي دست پيدا کنند.خط حمله آبي پوشان يک شب بسيار خوب ديگر را تجربه کرد و نشان داد که بسيار آماده است. طبق اخبار، براي باشگاه استقلال زدن 23 گل در 7 بازي ، آمار حيرت انگيز بوده است و نشان مي دهد که حال اين تيم خوب است.آنها در دو بازي جام حذفي دو تا سه گل برابر گل ريحان و فجرسپاسي به ثمر رسانده اند و در مسابقات ليگي هم به ترتيب 2 گل به گل گهر،4 گل به سايپا،2 گل به پارس جنوبي جم،4 گل به تراکتور سازي و حالا هم 5 گل به نفت آبادان زده اند تا يک آمار ترسناک خلق کرده باشند.

استقلال در ديدار خود برابر صنعت نفت توانست با 5 گل به پيروزي برسد. بعد از اين ديدار استراماچوني سرمربي آبي پوشان پايتخت به انتقاد از مديريت باشگاه پرداخت و تاکيد کرد که قلب او شکسته و با اين شرايط سخت است که ادامه دهد. طبق اين خبر استقلال فصل جاري رقابت هاي ليگ برتر را نااميد کننده آغاز کرد و در 5 بازي تنها 3 امتياز کسب کرد اما در 5 بازي بعدي 15 امتياز کسب کرد و در رده سوم جاي دارد. بر اساس اخبار استقلال هواداران استقلال با توجه به اين نتايج درخشاني که تيم آنها با استراماچوني به دست آورده اصلا دوست ندارند که اين مربي را از دست دهند.طبق صفحه اخبار استقلال سايت شهر خبر آبي پوشان در حالي 5 بار موفق به باز کردن دروازه حريف شدند که سهم خط حمله آنها 2 گل از اين 5 گل بود و ساير گلهاي اين تيم را مدافعان زدند. شيخ دياباته که هفته گذشته پايش به گلزني باز شد يک و مهدي قائدي نيز يک گل زدند تا اين دو مهاجم که حالا يکي از بهترين زوج‌هاي سالهاي اخير در خط حمله آبي پوشان شده‌اند هر کدام با 4 گل بهترين گلزن تيم شان باشند. طبق اخبار اين دو بازيکن هر کدام با 4 گل و يک پاس گل، تاثيرگذارترين و ارزشمندترين بازيکنان استقلال تا پايان هفته دهم هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي