جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 خبـــر 

 تغييرات در فدراسيون ادامه خواهد داشت؟

کنار رفتن ناگهاني سعيد فتاحي از رياست کميته مسابقات سازمان ليگ باعث تعجب بسياري از اهالي فوتبال شد. اوکه طي سال هاي گذشته اقدامات موثري در برگزاري مسابقات ليگ برتر انجام داد، بدون آنکه خبري درباره اش باشد، ناگهان جايش را به سهيل مهدي داد. جدايي فتاحي از کميته مسابقات سازمان ليگ اما مي تواند زمينه اي براي ايجاد تغييرات مديريتي در بدنه فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ باشد. از فدراسيون فوتبال شنيده مي شود که مهدي تاج قصد دارد در برخي پست هاي مديريتي تغييراتي ايجاد کند. از آنجايي چند پست مهم در فدراسيون مثل نايب رييس اول مدت ها است خالي است به نظر مي رسد تاج قصد دارد طي روزهاي آينده افرادي را براي سمت هاي مهم انتخاب کند. همچنين شنيده مي شود که ممکن است برخي جابه جايي ها در پست هاي مهم فدراسيون فوتبال صورت بگيرد. بايد منتظر ماند و ديد چه اتفاقاتي در اين خصوص رخ خواهد داد.

ژيرو، هدف احتمالي اينتر در نقل و انتقالات ژانويه

آنتونيو کونته به منظور استفاده از سيستم چرخشي، حداقل دو بازيکن جديد را براي خط حمله و خط مياني از مديران اينتر در نقل و انتقالات ژانويه درخواست دارد. براي تقويت فاز هجومي در حال حاضر اوليويه ژيرو، مهاجم فرانسوي چلسي يک هدف احتمالي براي نراتزوري محسوب مي شود و بايد ديد آيا افعي ها براي جذب او در زمستان اقدامي جدي خواهند کرد يا نه. قرارداد ژيرو که به دنبال جدايي از چلسي در ژانويه است، در انتهاي فصل به اتمام مي رسد و آبي هاي لندن نيز پيشنهادات رسيده را بررسي خواهند کرد.

کونته براي تقويت خط مياني نيز آرتورو ويدال، هافبک بارسلونا را گزينه ايده آلي درنظر دارد اما مديران اينتر به جذب او فقط به طور قرضي مي انديشند که بايد ديد آيا بلوگرانا حاضر است در ميانه فصل و به طور قرضي مجوز جدايي او را صادر کند يا نه. صعود اينتر از گروه خود در ليگ قهرمانان و همچنين حفظ فاصله با يوونتوس در جدول سري آ، تاثير زيادي در استراتژي مديران نراتزوري در نقل و انتقالات ژانويه خواهد داشت. نيکولو اسکيرا خبرنگار اين روزنامه چاپ شهر ميلان نيز معتقد است فروش گابريل باربوسا به فلامينگو، باعث مي شود مديران اينتر خواسته هاي سرمربي تيمشان در ژانويه را راحت تر برآورده کنند.

مهلت دو هفته‌اي استراماچوني به استقلال

يک رسانه ايتاليايي نوشت که سرمربي تيم فوتبال استقلال براي حل مشکلات، به اين باشگاه دو هفته مهلت داده است.

نشريه «مساجرو» ايتاليا نوشته که آندره‌آ استراماچوني با وجود اعتراض‌هايي که به پرداخت نشدن مطالباتش داشته فعلاً قصد خداحافظي با تيم فوتبال استقلال را ندارد.

اين نشريه با اشاره به گمانه‌زني‌هايي که درباره آينده کادر فني تيم فوتبال اودينزه ايتاليا صورت گرفته - تيمي که به دليل شروع ضعيفش در اين فصل سري A سرمربي‌اش ايگور تودور را برکنار کرده و يک مربي موقت را روي کار آورده است - مي‌‌نويسد: در حالي که در استاديو فريولي (ورزشگاه خانگي اودينزه) تصميم‌گيري درباره سرمربي جديد ادامه دارد، يکي از سرمربيان سابق اودينزه نيز جزو گزينه‌هايي است که نامش شنيده مي‌شود؛ آندره‌آ استراماچوني.

مساجرو در ادامه نوشته است: استراماچوني به دليل پردخت نشدن حقوق چند ماه گذشته‌اش در اين تيم مشکلاتي دارد و به همين دليل هم بحث استعفايش مطرح شده اما خودش اين خبر را که از سرمربيگري تيم استعفا کرده، رد کرد. استراماچوني اگر چه گفت که با وضعيت موجود نمي‌تواند به کارش ادامه دهد، اما به کارفرمايان خود دو هفته مهلت داده تا مشکلات مربوط به پرداخت حقوق او را حل کنند.

آخرين خبرها درباره آينده کادر فني تيم فوتبال اودينزه از تمايل اين باشگاه براي استخدام جنارو گتوسو سرمربي فصل گذشته ميلان حکايت داشت اما ظاهراً او تمايلي براي قبول هدايت سفيدومشکي‌پوشان شهر اودينه نشان نداده است. استراماچوني پس از ترک اينتر، براي يک فصل (2014-15) هدايت اودينزه را برعهده داشت.

مساجرو در حالي از استراماچوني به عنوان يکي از کانديداهاي هدايت اودينزه نام برده که او در 41 بازي که روي نيمکت اين تيم نشست، آمار ضعيفي به ثبت رساند؛ 12 پيروزي، 11 تساوي و 18 شکست.

ماجراي مبهم بشار رسن و پرسپوليس

بازيکن عراقي نيم‌فصل مي‌رود؟

هافبک عراقي تيم فوتبال پرسپوليس به خاطر مشکلاتي که دارد احتمالاً در نيم‌فصل اين تيم را ترک خواهد کرد.

وضعيت بشار رسن در پرسپوليس چه از لحاظ فني و چه مالي مساعد نيست و احتمال اينکه اين بازيکن در نيم‌فصل تصميم به جدايي از جمع سرخپوشان بگيرد، وجود دارد. بشار رسن مدت زيادي است براي دريافت طلبش از باشگاه پرسپوليس فقط وعده و وعيد مي‌شنود و هنوز مطالباتش پرداخت نشده است.

هافبک عراقي تيم فوتبال پرسپوليس فصل گذشته با وجود اينکه چند ماه حقوقش عقب افتاده بود و مي‌توانست يکطرفه قراردادش را فسخ کند بدون اينکه يک بار هم اعتراض کند بدون حاشيه فصل را به پايان برد. او به خاطر مسائل مالي و بدقولي‌هايي که از مدير وقت پرسپوليس ديده بود ديگر تمايلي براي ماندن در اين تيم نداشت، اما در آخرين روز‌هاي نقل‌وانتقالات با وعده تسويه حساب در اولين فرصت قرارداد جديدي با باشگاه پرسپوليس امضا کرد. در حال حاضر سه ماه از اين موضوع مي‌گذرد و هافبک عراقي هنوز نتوانسته 35 درصد از قرارداد فصل پيش خود را از پرسپوليس دريافت کند و فقط 12 درصد دريافتي از قرارداد اين فصلش را گرفته است.

بشار همان‌طور که خودش هم به رسانه‌‌هاي عراقي گفته بود در قرارداد جديدش بندي دارد مبني بر اينکه اگر تا 24 آبان طبق قراردادش پولي را از پرسپوليس نگيرد آن وقت مي‌تواند قرارداد خود را يکطرفه فسخ و راهي کشورش شود. البته تيم‌هاي ايراني زيادي خواهان جذب هافبک ملي‌پوش عراقي هستند و هيچ بعيد نيست که او در ايران بماند.

مورد ديگر در مورد بشار عدم تطبيق‌پذيري او با تاکتيک کالدرون است که باعث شده اين مربي آرژانتيني خيلي کم از اين بازيکن در ترکيب تيمش استفاده کند، مسئله‌اي که جايگاه بشار در ترکيب تيم ملي عراق را هم به خطر انداخته است. بشار که فصل پيش مهره قابل اتکاي تيم برانکو بود اين روز‌ها در تمرينات تيمش به يک بازيکن بي‌انگيزه تبديل شده که نه از شرايط فني‌اش در تيم رضايت دارد و نه اميدوار است باشگاه پرسپوليس مشکلات مالي‌اش را حل کند. در اين شرايط شايد بتوان گفت بشار روز‌هاي آخرش را در پرسپوليس سپري مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي