جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/07/23 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2882

 راجر مور کتاب خاطرات خود را مي نويسد  

 بازيگر اسبق فيلم هاي جيمز باند اميدوار است داستان زندگي خود را حداقل يک ميليون پوند (حدود دو ميليون دلار) بفروشد.  به گزارش  مهر، زندگينامه شخصي راجر مور که فعلا "حرف من سند است / Bonb My is Worb My" نام دارد، داستان واقعي بازيگر بريتانيايي است که بيشتر با نقش مامور 007 شناخته مي شود.
لزلي پالينگر، مدير برنامه مور، جمعه گذشته در نمايشگاه کتاب فرانکفورت به رويترز گفت: "راجر (مور) به من گفت با کمتر از يک ميليون پوند حاضر نيست خاطرات خود را بنويسد!" مور نيز در بيانيه اي گفت دوست دارد "کتابي گرم، بامزه و حتي شايد کمي احساسي" بنويسد.
به گفته گارث اوون که قرار است در نوشتن اين کتاب به مور کمک کند، وي تصور مي کرد کسي حاضر نيست داستان زندگي اش را بخواند، اما بالاخره تحت تاثير همسر و دخترش حاضر شد داستان خود را بگويد. او افزود: "مور يک راوي بسيار خوب است." اين بازيگر فردا 80 ساله مي شود و به گفته اوون ديگر حس مي کند الان وقت آن رسيده داستان زندگي خود را بگويد.
مور که چهار بار ازدواج کرده، اولين بار سال 1973 با فيلم "زندگي کن و بگذار بميرند" در نقش باند ظاهر شد و تا سال 1985 در هفت فيلم نقش مامور 007 را بازي  کرد. انتظار مي رود کتاب خاطرات او سال آينده منتشر شود. پنجشنبه گذشته نيز نام اين بازيگر معروف در پياده رو مشاهير هاليوود ثبت شد.
مور متولد 14 اکتبر 1927 است و فعاليت بازيگري را در دهه 1940 به عنوان سياهي لشگر آغاز کرد. سپس به آکادمي سلطنتي هنرهاي دراماتيک راه يافت و به اين طريق وارد هاليوود شد. او دهه 1950 در چند فيلم در نقش هاي مکمل ظاهر شد و يک دهه بعد با بازي در نمايش تلويزيوني بريتانيايي "سينت / قديس" در نقش سايمن تمپلار در سطح بين المللي به شهرت رسيد.
جز "زندگي کن و بگذار بميرند"، شش فيلم ديگر او در نقش جيمز باند عبارتند از "مرد تپانچه طلايي" (1974)، "جاسوسه اي که دوستم داشت" (1977)، "مون ريکر" (1979)، "فقط به خاطر چشم هاي تو" (1981)، "اکتاپوسي" (1983) و "چشم اندازي به يک قتل" (1985).


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش