جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/07/23 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2882

 طرح حذف کنکور در صحن علني مجلس 

گروه آزمون وسنجش : رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي از ورود مجدد طرح کنکور طي چند روز آتي به صحن علني مجلس خبر داد و گفت : در طرح کنکور تغييراتي ايجاد شده و کميسيون آموزش سعي کرده است که با شوراي نگهبان هماهنگ عمل کند.
علي عباسپور تهراني فرد در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب افزود : بررسي طرح کنکور در کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي تمام شده و به مجلس نيز گزارش شده است. با توجه به اينکه امروز تصويب دو طرح به پايان رسيد، زمان آمدن طرح کنکور به صحن علني مجلس جلو افتاد.وي با بيان اينکه کميسيون آموزش در ارتباط با طرح کنکور را به اداره قوانين مجلس شوراي اسلامي گزارش کرده است، گفت : بر روي طرح کنکور که پيش از اين مورد تاييد شوراي نگهبان نبود، تجديدنظر شد و تغييراني در ماده 4 آن ايجاد شد. همچنين در خصوص تغييراتي که در طرح کنکور ايجاد شد با نماينده شوراي نگهبان نيز مشورت شده است.
رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در خصوص نظر شوراي نگهبان نسبت به اصلاحات صورت گرفته در طرح کنکور گفت : نماينده شوراي نگهبان که کميسيون آموزش از وي مشورت گرفته، طرح اصلاح شده کنکور را تاييد کرده است.
وي تاکيد کرد : تاييد نماينده شوراي نگهبان به معناي موافقت قطعي شوراي نگهبان نيست اما کميسيون آموزش تلاش کرده است تا هماهنگ با شوراي نگهبان عمل کند.
وزير علوم چندي پيش در گفتگو با مهر اعلام کرده بود که اگر مجلس طرح حذف کنکور را تا پايان مهر ماه به تصويب نرساند براي کنکور 1387 وزارت علوم راسا اقدام خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش