جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/07/23 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2882

 کوتاه و خواندني 

آغاز ثبت نام دوره هاي فراگير جديد پيام نور
 از دي ماه

گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي دانشگاه پيام نور گفت: ثبت نام دوره هاي فراگير جديد در مقطع کارشناسي و کارشناسي ارشد در تمام رشته ها از دي ماه آغاز مي شود.
دکتر ابوالحسني معاون آموزشي دانشگاه پيام نور در گفتگو با مهر افزود: در دوره قبل فراگير رشته هاي علوم انساني، فني و مهندسي و IT  به صورت چند بخشي ارائه مي شدند که در دوره جديد تمام رشته هاي فراگير به صورت چند بخش ارائه خواهند شد.وي همچنين از آغاز مصاحبه رشته دکتري پيام نور از صبح امروز خبر داد : مصاحبه عملي پذيرفته  شدگان مرحله اول دوره دکتري فراگير پرديس تحصيلات تکميلي پيام نور مرکزي بر اساس رشته  هاي مختلف از امروز آغاز شد و تا 30 مهر ادامه دارد.

شرايط پذيرش در  دوره "دکتري همراه با پژوهش" 

گروه آزمون وسنجش : معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت از تدوين نهايي برنامه آموزشي براي توانمندسازي مراکز تحقيقاتي علوم پزشکي کشور به کمک پرورش نيروي متخصص، دکتري همراه با پژوهش و اعطا مجوز تربيت دانشجو در اين مقطع به مراکز تحقيقاتي معتبر کشور خبر داد.
دکتر محمد واسعي در گفتگو با مهر افزود : مراکز تحقيقاتي که حداقل هاي لازم را دارا باشند براي پرورش نيروهاي متخصص بکار گرفته مي شوند و از اين افراد به عنوان نيروي محرکه خوب اين مراکز براي پيشبرد طرح هاي تحقيقاتي استفاده خواهد شد. وي با اشاره به دوره دکتري همراه با پژوهش يا (Research dy D.Ph) و افرادي که در اين دوره آموزش خواهند ديد، گفت: افرادي که در اين مقطع به تحصيل بپردازند، مي توانند در مراکز تحقيقاتي دولتي و خصوصي مشغول به کار شوند، به عنوان هيئت علمي پژوهشي کار کنند و يا در مراکز RD کارخانجات دارويي و تجهيزات پزشکي و همچنين مراکز ستادي و مديريتي پژوهش مشغول به کار شوند. معاون وزير بهداشت از برنامه ريزي يک دوره کوتاه مدت مقدماتي براي توانمند سازي گروه آموزشي دکتري با پژوهش خبر داد و گفت: افرادي که در دوره دکتري همراه با پژوهش يا (Research dy D.Ph) تحصيل مي کنند بايد پيش از ورود به اين دوره، در دوره آموزشي مقدماتي با واحدهاي خاص تحقيقاتي شرکت کنند. وي اضافه کرد: موضوعاتي از جمله آمار پيشرفته، مديريت تحقيقات، چگونگي تبديل تحقيق به محصول و عرضه آن به بازار، بازاريابي و اقتصاد در پژوهش جز» برنامه آموزشي تئوريک اين دوره است و اين افراد مي توانند پس از فارغ التحصيلي از آموخته هاي تحقيقاتي خود در مراکز رشد استفاده کنند. واسعي خاطرنشان کرد:  اين دوره 6 ماهه است و لزوما متصل به دکتري تخصصي با پژوهش نيست و افراد حوزه هاي مختلف مي توانند به عنوان پزشک عمومي و داروساز به عنوان نيروي خوب پژوهشي حداقل نگارش يک مقاله خوب را ياد بگيرند و در مجلات به ارتقا» سطح علمي مقالات کمک کنند. وي تاکيد کرد: برنامه آموزشي دوره دکتري همراه با پژوهش يا (Research dy D.Ph) نهايي شده است و طي دو هفته آينده به دانشگاه ها اعلام مي شود و پس از جمع آوري درخواست هاي دانشگاه ها، دوره آموزشي دانشجويان منتخب آغاز مي شود.
 
تاسيس دانشکده هاي علوم نوين پزشکي در کشور

گروه آزمون وسنجش : دانشکده هاي علوم نوين در پزشکي در دو دانشگاه علوم پزشکي تهران و شهيد بهشتي با تجهيز و راه اندازي گروه هاي آموزشي مرتبط با فناوري هاي نوين تاسيس مي شوند.
به گزارش مهر، دانشکده علوم نوين دانشگاه علوم پزشکي تهران به طور عملي کار خود را با راه اندازي دکتري تخصصي رشته هاي پزشکي مولکولي، نانوتکنولوژي پزشکي و بيوتکنولوژي پزشکي و پذيرش دانشجو در اين رشته ها از بهمن ماه آغاز خواهد کرد. دانشگاه علوم پزشکي تهران هم اکنون در اين رشته ها داراي مقطع کارشناسي ارشد است و پس از تاييد نهايي شوراي گسترش و برنامه ريزي وزارت بهداشت و راه اندازي مقطع دکتري تخصصي اين رشته ها زمينه فعاليت دانشکده علوم نوين هرچه سريعتر فراهم خواهد شد. دانشکده علوم نوين دانشکده اي بين رشته اي خواهد بود که با همکاري ديگر گروه هاي آموزشي زمينه فعاليت هاي نوين در عرصه پزشکي را فراهم مي آورد.وزارت بهداشت در نامه اي به رياست دانشگاه علوم پزشکي تهران موافقت رسمي خود را با فعاليت دانشکده علوم نوين پزشکي در اين دانشگاه اعلام کرده است. اين موافقت در جلسه يکصد وهفتاد و هفتم شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشکي و تغيير کاربري دانشکده ابوريحان وابسته به دانشگاه علوم پزشکي تهران به دانشکده علوم نوين پزشکي بدست آمده است. به گزارش مهر، در همين زمينه دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي نيز مقدمات راه اندازي دانشکده فناوري هاي نوين در پزشکي را ايجاد کرده و آن را به تصويب شوراي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي رسانده است. تامين اعضاي هيئت علمي و فضاي فيزيکي مورد نياز براي اين دانشکده در دستور کار قرار گرفته است و به زودي با پذيرش دانشجو در رشته هاي نانوفيزيک پزشکي، پزشکي مولکولي و بيولوژي سلولي در مقطع دکتري تخصصي (D.Ph) راه اندازي خواهد شد.
 
پذيرفته شدن دانشجويان ممتاز
در دانشگاه  تربيت مدرس

گروه آزمون وسنجش : مدير کل آموزش دانشگاه تربيت مدرس گفت: تعداد دانشجويان پذيرفته شده اين دانشگاه در مقطع کارشناسي ارشد 1050 نفر، در مقطع دکتري 380 نفر و در دوره هاي فراگير 95 نفر است که با احتساب دانشجويان موجود، تعداد کل دانشجويان دانشگاه در مهر86 به بيش از 5600 نفر مي رسد.
دکتر حاجي زاده در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: آمار کل دانشجويان دانشگاه در حال حاضر 4138 نفر است که از اين تعداد 1264 نفر در مقطع دکتري، 2273 نفر در مقطع کارشناسي ارشد، 316 نفر در دوره هاي شبانه و 285 نفر نيز در دوره هاي نيمه حضوري مشغول به تحصيل هستند.
وي با اشاره به ثبت نام الکترونيکي دانشجويان در سال تحصيلي جديد ، گفت: امسال براي اولين بار ثبت نام دانشجويان دانشگاه به صورت الکترونيکي و بدون حضور دانشجويان انجام شد که مديران و کارشناسان گروه ها نيز در اين راستا با شرکت در کلاسهاي توجيهي با مقررات وشيوه ثبت نام آشنا شدند.
مدير کل آموزش دانشگاه تربيت مدرس با ابراز اميدواري از رفع موانع و مشکلات موجود در ثبت نام الکترونيکي دانشجويان توسط کارشناسان مربوطه عنوان کرد: اميد است در نيمه دوم سال تحصيلي شاهد ثبت نام جامع و کاملي باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش