جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 6257

 استقلال براي نيم‌فصل چند خروجي دارد؟ 

 استقلال در نقل و انتقالات تابستاني مهره‌هاي زيادي را از دست داد و تعداد کمتري هم بازيکن جذب کرد. سياوش يزداني، آرش رضاوند، علي دشتي، شيخ دياباته و مسعود ريگي ازجمله مهم‌ترين خريدهاي تابستاني استقلال بودند. آبي‌ها دست‌کم به دنبال خريد يک بازيکن ديگر هم بودند که با توجه به مشکلات مالي باشگاه و پايان مهلت نقل و انتقالات مجبور شد تا قيد جذب بازيکنان آزاد بي‌کيفيت را بزند و تا فرارسيدن نقل و انتقالات زمستاني صبر کند.

از همان موقع هم يک جاي خالي براي جذب مهاجم خارجي کنار گذاشته شد و همچنان هم باقي است.علاوه بر اين جاي خالي، با مصدوميت داريوش شجاعيان که تا پايان فصل نمي‌تواند براي استقلال به ميدان برود، دومين جاي خالي هم در ليست ايجاد خواهد شد. حالا اگر آندره آ استراماچوني براي جذب بيش از 2 بازيکن بزرگ‌سال برنامه داشته باشد، بايد از حالا به فکر خلوت کردن ليست و جا باز کردن براي بازيکنان موردنظرش برود. اگر در تفکرات و برنامه‌هاي مرد ايتاليايي بيش از 2 ورودي جديد باشد، بايد براي دادن ليست مازاد به باشگاه دست‌به‌قلم شود.حالا سؤال اين است که خروجي‌هاي احتمالي استقلال در نقل و انتقالات تابستاني چه کساني خواهند بود؟

تبريزي گزينه اصلي

مرتضي تبريزي اولين و اصلي‌ترين گزينه براي خروج از استقلال است. وينگر و مهاجم آبي‌ها در اين فصل پايش به گل باز نشده و با درخشش شيخ دياباته و مهدي قائدي و حتي سجاد آقايي نه‌تنها جايي در ترکيب اصلي ندارد که چند بار هم پيش آمد که نامش در بين بازيکنان تعويضي هم ديده نشد. در بازي اول برابر ماشين‌سازي تبريزي فيکس بود اما با توجه به عملکردي که در زمين داشت، کادر فني تصميم گرفت تا در دقيقه 78 مهدي قائدي را به‌جاي او روانه ميدان کند. تبريزي با توجه به عملکردش در بازي دوم مقابل فولاد خوزستان نيمکت نشين بود و بازي نکرد.

در هفته سوم برابر نفت مسجدسليمان هم اين مهاجم نيمکت نشين بود که مصدوميت دياباته باعث شد به‌عنوان يک تعويض اجباري در دقيقه 37 وارد ميدان شود. آسيب‌ديدگي شيخ اين فرصت را در اختيارمرتضي قرارداد تا دوباره فيکس شود. شماره 11 آبي‌ها در بازي هفته سوم و دربي 90 دقيقه بازي کرد اما بازهم کاري از پيش نبرد. در بازي پنجم برابر تيم سابق اش يعني ذوب‌آهن بازهم مرتضي فيکس بود که دوباره‌کاري از پيش نبرد تا در دقيقه 81 با آرش رضاوند تعويض شود.جالب اينکه بازيکن تعويضي موفق شد در اين دقايق اندک يک پاس گل بدهد! در بازي هفته ششم برابر گل گهر سيرجان تبريزي دوباره از ترکيب اصلي خارج شد و روي نيمکت رفت.

مرتضي در بين دونيمه جاي هرويه ميليچ به زمين رفت و اولين و تنها حرکت مثبت اش تا اينجاي فصل را انجام داد.او پاس گل دوم و پيروزي‌بخش استقلال را به قائدي داد. هفته بعدازآن و بازي با سايپا که شيخ دياباته از مصدوميت برگشت، تبريزي فرصت بازي پيدا نکرد. در هفته هشتم برابر پارس جنوبي جم بازهم تبريزي فيکس نبود اما در دقيقه72 با قائدي تعويض شد. در هفته نهم و بازي حساس با تراکتورسازي هم تبريزي نيمکت نشين بود که در دقيقه 88 جاي ستاره ميدان يعني شيخ دياباته که بعد از هت تريک خسته شده بود را گرفت. در هفته دهم بازهم تبريزي به نيمکت دوخته شد و فرصت بازي به او نرسيد. در تمام اين بازي‌ها و دقايق يک پاس گل تنها آورده مرتضي براي استقلال بود. با جذب مهاجم جديد در نيم‌فصل دوم همين اندک فرصت بازي هم از مرتضي گرفته خواهد شد.

جدا از اين‌که فشار گل نزدن روي مرتضي بيشتر و بيشتر مي‌شود. شماره 11 آبي‌ها در بازي‌هاي حذفي برابر گل ريحان هم فيکس بود اما در دقيقه 56 يک پنالتي خراب کرد و در دقيقه 87 هم جاي خودش را به سجاد آقايي جوان داد. بازيکني که در آن بازي يک گل زد و يک پاس گل داد!در ديدار بعدي جام حذفي برابر فجر سپاسي ديگر استر اما به تبريزي فيکس بازي نداد. او در دقيقه 84 به‌عنوان جانشين قائدي به زمين آمد و کاري هم از پيش نبرد.

جمي‌هاي سابق هم گزينه هستند

علي دشتي هم مثل مرتضي تبريزي در بازي‌ها و تمرينات پيش فصل عملکرد خوبي داشت و همه را اميدوار کرد. در بازي هفته اول مقابل ماشين‌سازي دشتي در دقيقه 55 جاي فرشيد اسماعيلي به بازي آمد تا اولين تازه‌وارد آبي‌ها باشد که استراماچوني به او اعتماد مي‌کند. در بازي دوم مقابل فولاد هم دشتي در دقيقه 71 به‌عنوان يار تعويضي بازهم به‌عنوان جانشين اسماعيلي به ميدان رفت. در بازي هفته سوم برابر نفت مسجدسليمان هم دشتي در دقيقه 79 اين بار جاي داريوش شجاعيان به ترکيب اضافه شد.

استراماچوني در دربي و هفته چهارم هم به دشتي اعتماد کرد و در دقيقه 85 او را جاي عارف غلامي روانه ميدان کرد. سرانجام در هفته پنجم بود که بازي دادن‌ها به دشتي تمام شد و برابر ذوب‌آهن غايب بود. در بازي هفته ششم برابر گل گهر هم بازهم دشتي بازي نکرد. در ديدار بعدي مقابل سايپا هم به شماره 9 بازي نرسيد تا برابر تيم سابق خودش غايب باشد. در ديدار هفته هشتم برابر تيم قبلي‌اش يعني پارس جنوبي جم هم او غايب بود. سرانجام در هفته نهم و با توجه به آسيب‌ديدگي شجاعيان طلسم بازي نکردن‌هاي علي شکست تا در دقيقه 79 جاي فرشيد اسماعيلي را در ترکيب بگيرد. در بازي هفته دهم برابر صنعت نفت آبادان هم دشتي بازي نکرد.

اولين و تنها بازي فيکس دشتي براي استقلال در جام حذفي مقابل گل ريحان بود که در دقيقه 73 آن بازي هم تعويض شد.در ديدار دوم حذفي برابر فجرسپاسي هم دشتي بازي نکرد. در کنار تبريزي و دشتي، ميلاد باقري همبازي سابق او در پارس جنوبي جم ليگ يکي هم ديگر گزينه خروج از استقلال در نقل و انتقالات زمستاني است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي