جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

 رئيس قوه قضاييه:
  نسبت به خسارت ديدگان جاني و مالي حوادث اخير بايد توسط دولت جبران خسارت شود  

 رئيس قوه قضاييه با تاکيد بر ضرورت شنيدن خواست و انتقاد مردم و همچنين برخورد عادلانه و قانوني با اشرار و مخلان امنيت در جريان حوادث اخير، گفت: نسبت به همه کساني که در اين اتفاقات دچار خساراتي شده اند بايد جبران خسارت صورت گيرد و اطمينان داشته باشند که مورد حمايت قانون قرار دارند.به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله سيدابراهيم رئيسي در جلسه شوراي عالي قوه قضاييه با اشاره به حوادث پس از اجراي طرح مديريت مصرف سوخت در کشور تصريح کرد: نسبت به اجراي طرح اشکالات و انتقاداتي وجود دارد که از جمله آن، عدم اقناع افکار عمومي و ايجاد اجماع نخبگاني است. اين ايرادات، موجب اعتراض مردم شد که اين اعتراض و خواست را بايد شنيد.رئيس قوه قضاييه ادامه داد: اشرار و دشمنان خارجي بر موج انتقادات و اعتراضات بحق مردم سوار شدند و تصور کردند با سوءاستفاده از اين فضا مي توانند به اهداف خود نائل شوند. بر اين اساس اقدام به شرارت، ناامني، ايجاد نگراني براي مردم و وارد آوردن خسارتهايي به اموال عمومي و خصوصي کردند که البته بحمدالله با حضور معنادار و به موقع مردم تحت رهنمودهاي زمان شناسانه مقام معظم رهبري، توطئه هاي آنها خنثي و امنيت کشور تضمين شد.

آيت الله رئيسي با تاکيد بر ضرورت شنيدن سخن مردم در مقام عمل و اجرا، به موضوع نظارت بر بازار و قيمت ها اشاره کرد و افزود: مساله بازار و قيمت کالاها و خدمات بويژه براي اقشار کم در آمد از مسائل بسيار مهم است. بر همين اساس، نظارت سازمان ها و دستگاههاي مسئول بر بازار و قيمتها ضروري است و بايد بازار را از دست سوداگران و سودجويان حفظ کرد.رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه امروز مساله معيشت مردم در اولويت قرار دارد، موضوع اقناع افکار عمومي در اجراي طرح مديريت مصرف سوخت را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: گرچه اين اقدام بايد پيش از اجراي طرح صورت مي گرفت اما همچنان ضرورت آن باقي است و موضوع بايد توسط کارشناسان، نخبگان و صاحبنظران به درستي تبيين شود.آيت الله رئيسي در ادامه با اشاره به برخورد دستگاه قضايي با اشرار، مخلان امنيت و تخريبگران اموال عمومي و خصوصي، خاطرنشان کرد: پرونده افراد اعم از اشرار و افراد وابسته به بيگانگان که توسط نيروي انتطامي، وزارت اطلاعات، سپاه و ساير ضابطان به دستگاه قضايي تحويل داده شده اند، عادلانه و قانوني در دست بررسي است و ان شاءالله به زودي مردم در جريان رسيدگي به اين پرونده ها قرار خواهند گرفت.

رئيس قوه قضاييه درباره خسارت ديدگان اين حوادث نيز تاکيد کرد: از خسارت هاي جاني و مالي خسارت ديدگان نمي توان گذشت. ما معتقديم از نظر حقوقي بايد نسبت به اين خسارات مدعي بود و درخواست ما از مسئولان بويژه دولت اين است که نسبت به جبران خسارتها فکر و اقدام کنند. همکاران ما نيز اين موضوع را دنبال کنند زيرا نسبت به حقوق مردم بايد حساسيت وجود داشته باشد و خسارت ديدگان مطمئن باشند که مورد حمايت قانون قرار دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي