جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

 خبــــر 

 به دليل حمايت از اعتراضات هنگ کنگ؛

چين ديدبان حقوق بشر آمريکا را تحريم کرد

وزارت خارجه چين از تحريم ديدبان حقوق بشر آمريکا به دليل حمايت آن از اعتراضات هنگ کنگ خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيک، وزارت خارجه چين اعلام کرد که ديدبان حقوق بشر و تعدادي ديگر از افراد غير دولتي در آمريکا را به دليل حمايت آنها از اعتراضات هنگ کنگ، مورد تحريم قرار مي دهد.

هنگ کنگ ماه هاست که به دليل دخالت کشورهاي غربي با اعتراضات ضد دولتي مواجه است. هر چند دولت هنگ کنگ با خواسته ابتدايي معترضين براي لغو لايحه استرداد مجرمين به چين موافقت کرده اما با اين وجود اعتراضات همچنان ادامه دارد.

براي مقابله با موشک هاي کروز؛

روسيه سامانه راداري همه جانبه مي سازد

روسيه سامانه راداري جديدي را براي مقابله با موشک‌هاي کروز مي‌سازد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، وزارت دفاع روسيه از ساخت «ميدان راداري همه‌جانبه‌» براي مقابله موشک‌هاي کروز خبر داده است.

هدف از ايجاد اين سامانه راداري جديد، دفاع از مرزهاي کشور در مقابل حملات موشکي عنوان شده است.طبق بيانيه وزارت دفاع روسيه، اين سامانه راداري که تمامي مرزهاي کشور را پوشش مي دهد، توانايي شناسايي موشک‌هاي کروز بالستيک و هواپيما را دارد.اين سامانه جديد راداري فوق پيشرفته در برگيرنده سامانه راداري «فرا افق» که از ابداعات با تکنولوژي پيشرفته در روسيه است مي شود.

توئيت سفير انگليس در ايران درباره پيوستن کشورهاي اروپايي به اينستکس

سفير انگليس در ايران نسبت به پيوستن کشورهاي اروپايي به اينستکس واکنش نشان داد.

به گزارش ايلنا، راب مک اير سفير انگليس در ايران در توييتر خود در مورد واکنش‌ها به پيوستن کشورهاي اروپايي به اينستکس نوشت: لحن بعضي عکس العمل‌ها به اين بيانيه تعجب آور است. ما همواره نگراني خود را نسبت به وضعيت حقوق بشر در ايران ابراز مي‌کنيم. ولي INSTEX نشان مي‌دهد که ما همگي تا زماني که برجام پابرجاست، در راستاي حمايت از تجارت که به نفع همه ايرانيان است فعاليت مي‌کنيم.

چين درخواست ورود هواپيماهاي آمريکا به هنگ‌کنگ را تعليق کرد

وزارت خارجه چين اعلام کرد بررسي درخواست ورود کشتي‌ها و هواپيماهاي نظامي آمريکايي به جزيره هنگ کنگ را تعليق کرده است.

به گزارش مهر به نقل از رويترز، وزارت خارجه چين در بيانيه‌اي اعلام کرد که دولت جمهوري خلق چين بررسي درخواست‌هاي کشتي‌ها و هواپيماهاي نظامي آمريکايي براي ورود به هنگ‌کنگ را تعليق کرده است.

اين اقدام در اعتراض به تصويب قانون جديد در کنگره آمريکا براي حمايت از آشوبگران هنگ‌کنگي صورت گرفته است.پيشتر وزارت خارجه چين در بيانيه‌اي اقدام آمريکا در تصويب قوانيني در حمايت از معترضان هنگ‌کنگي را محکوم و واشنگتن را تهديد به اقدام متقابل کرده بود.

رئيس‌جمهوري مکزيک: هيچ نوع مداخله خارجي را نمي‌پذيريم

در حالي که مقام‌هاي مکزيک تاکيد دارند خشونت‌هاي رو به افزايش کارتل‌هاي مواد مخدر در شمال مکزيک موجب افزايش فشارها از جمله از سوي آمريکا بر رئيس‌جمهوري اين کشور براي مقابله با خشونت‌ تبهکاران شده است، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور گفت "دخالت خارجي" را نمي‌پذيرد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، اين فشارها بر
آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئيس‌جمهوري مکزيک پس از آن افزايش يافت که ايالات متحده متعهد شد تا نام اين گروه‌هاي تبهکار را به عنوان گروه‌هاي تروريستي در ليست سياه درج کند.رئيس‌جمهوري مکزيک که از تلاش‌هاي دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا براي قرار دادن گروه‌هاي تبهکار مواد مخدر به عنوان گروه‌هاي تروريستي ناراضي است،تاکيد کرد که اجازه دخالت کشور خارجي در امور داخلي مکزيک را نمي‌دهد و استراتژي خود را براي مقابله با گروه‌هاي تبهکار دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي