جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

 سرمقاله 

 افزايش فشارها براي برکناري کالدرون

دودي که به چشم هواداران پرسپوليس مي رود

* سعيد ونکي

اوضاع و احوال اين روزهاي باشگاه پرسپوليس مطابق ميل هواداران پرشمار اين تيم نيست. کسب 19 امتياز از 11 بازي و حضور در رده چهارم جدول، ترديدها را براي استمرار موفقيت و تکرار قهرماني هاي گذشته افزايش داده و در اين ميان، نوک پيکان انتقادات به سوي گابريل کالدرون، سرمربي آرژانتيني پرسپوليس نشانه گرفته شده است. اينکه آيا اصلا وضعيت کنوني پرسپوليس بحراني است يا نه، مسئله اي جداست و بايد تحليل مجزايي روي آن صورت گيرد اما موضوع اصلي، فشاري است که روي دوش گابريل کالدرون قرار داده شده و از همه جهات به او حمله مي شود.

اين سرمربي آرژانتيني که در بدترين زمان ممکن و پس از دوران طلايي برانکو پاي به پرسپوليس گذاشت، از ابتداي فصل و به خاطر عملکرد غير قابل دفاع مديريت باشگاه در فصل نقل و انتقالات تحت فشار بوده و به همين دليل هر نتيجه اي غير از برد، سکوها و رسانه ها را عليه کالدرون مي شوراند. اگر چه نبايد از ضرورت نقد نسبت به تصميمات فني کالدرون غافل شد اما بايد عملکرد کلي او را تا مقطع کنوني بدون مقايسه با برانکو و شرايط فصول قبل مورد بررسي قرار داد.

حضور در جمع مدعيان قهرماني با وجود رقم خوردن چهار باخت، پيروزي در دربي پايتخت ، نمايش فني رو به پيشرفت و حضور در مراحل پاياني جام حذفي کارنامه تقريبا قابل دفاع کالدرون در پرسپوليس است و به نظر مي رسد دليلي براي هجمه همه جانبه به او نتوان پيدا کرد.

اگر چه رسيدن به عنوان قهرماني و کسب موفقيت، مستلزم ثبات فني در ترکيب اصلي و ارتباط بهتر با بازيکنان است و در صورت رسيدن به شرايط پايدار، بازگشت به روزهاي خوب گذشته دور از دسترس نيست؛ مسئله اي که کالدرون بايد به آن توجه کند.

البته نبايد فراموش کرد که انفعال مديريت کنوني باشگاه در افزايش حملات به کالدرون بي تاثير نيست. وقتي در شرايط فعلي خبرهايي از مذاکره با مربيان داخلي و خارجي براي جانشيني کالدرون مطرح مي شود، موضع مديريت پرسپوليس چيزي بيشتر از سکوت نيست و با اين وضعيت نمي توان متصور شد که اين تيم در فضايي آرام به کار خود ادامه دهد.

ضمنا امسال به لحاظ مالي پرسپوليس در تنگنا قرار دارد و سرمنشا بخش اعظمي از مشکلات اين باشگاه هم به همين مسئله باز مي گردد. بنابراين جميع شرايط نشان مي دهد که انتقادات زياد و حملات به کالدرون چندان منطقي نيست و هر گونه تغيير روي نيمکت پرسپوليس، اين تيم را در بن بستي خود ساخته قرار خواهد داد؛ اتفاقي که دود آن به چشم هواداران اين باشگاه مي رود و شايد روزهاي سياه يک دهه گذشته و ناکامي در کسب جام دوباره سراغ پرسپوليسي ها بيايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي