جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

 معادلات انرژي 

 اطلاعيه شماره 8 شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي؛

هموطنان از گازسوز کردن خودروها در مراکز غيرمجاز پرهيز کنند

شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران طي اطلاعيه‌اي درباره گازسوز کردن خودروها در مراکز غيرمجاز هشدار داد.

به گزارش شانا، در متن اين اطلاعيه آمده است: «شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران به اطلاع مالکان خودروهايي که متقاضي گازسوز کردن (CNG) خودروي خود هستند مي‌رساند، براي ثبت درخواست خود به سامانه irngv.ir مراجعه و اقدام به ثبت‌نام کنند. تاکيد مي‌شود به‌زودي شرايط و امکانات براي متقاضيان اطلاع‌رساني خواهد شد.

در ضمن به هموطنان عزيز اکيدا توصيه مي‌شود براي حفظ ايمني و سلامت خود، در مراکز غيرمجاز اقدام به گاز سوزکردن خودروهاي خود نکنند.»

نفتاي سبک پالايشگاه آبادان در بورس انرژي عرضه مي‌شود

رينگ بين‌الملل بورس انرژي ايران، امروز شاهد عرضه نفتاي سبک شرکت پالايش نفت آبادان است.

به گزارش شانا به نقل از بورس انرژي، رينگ داخلي اين بورس، شاهد عرضه کالاهاي اکستراکت نفت سپاهان، آيزوريسايکل، حلال 402، نفتاي سبک و نفتاي سنگين پالايش نفت تهران، حلال 402 و نفتاي سبک پالايش نفت بندرعباس و سي‌اس‌او پالايش نفت شازند است و برش سنگين حاصل از پالايشگاه نفت و پتروشيمي به جز بنزين و گازوئيل و رافينت پتروشيمي بيستون، نفت سفيد شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران و نفتاي سبک پالايش نفت آبادان در رينگ بين‌الملل عرضه مي‌شود.

قيمت نفت بيش از يک درصد افزايش يافت

قيمت شاخص نفت خام برنت به 61 دلار و 25 سنت و قيمت شاخص دبليوتي‌آي آمريکا به 56 دلار و هشت سنت رسيد.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاري رويترز، قيمت نهايي شاخص نفت خام برنت 60 دلار و 49 سنت و قيمت شاخص دبليوتي‌آي آمريکا 55 دلار و 17 سنت بود.

به دليل بروز نشانه‌هايي از افزايش فعاليت‌هاي توليدي در چين و احتمال افزايش تقاضاي سوخت در اين کشور و همچنين نشانه‌هايي از احتمال تشديد کاهش توليد نفت سازمان کشورهاي صادرکننده نفت (اوپک) در نشست اين هفته اين سازمان، قيمت نفت روز دوشنبه بيش از يک درصد افزايش يافت.

استيون اينس، استراتژيست بازار آسيا در مؤسسه آکسيتريدر، گفت: در آغاز (معاملات بازار)، سرسختي فراتر از انتظار فعاليت‌ کارخانه‌ها در چين، به رشد قيمت نفت کمک کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي