جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

 خبر 

 شهردار تبريز:

«گردشگري»؛ محوري مهم براي کسب درآمد در شهرهاي تاريخي

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز از آموزش مباحث گردشگري و گردشگر پذيري در قالب آموزش‌هاي شهروندي براي دانش آموزان تبريزي خبر داد.ايرج شهين باهر با بيان اينکه کودکان و دانش آموزان بهترين جامعه هدف ما براي اين آموزش‌ها به شمار مي‌روند، اظهار داشت: تبريز 2018 براي ما آزمون و فرصت خوبي بود تا نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي کرده و در راستاي رفع و يا ارتقا اين نقاط تلاش کرد.

او خاطرنشان کرد: آموزش فرهنگ ارتباط و برخورد با گردشگران مي‌تواند مزاياي بسياري در پي داشته باشد که از آن جمله جذب هرچه بيشتر توريست، معرفي جاذبه‌هاي گردشگري تبريز، حفظ و پاسداري از ابنيه و ميراث فرهنگي، گردش مالي و... خواهد بود.شهردار تبريز با تاکيد بر لزوم معرفي جاذبه‌هاي گردشگري تبريز، يادآور شد: در دنياي امروز پايه و اساس بسياري از سرمايه گذاري‌ها و درآمدهاي شهري بر محور موضوعات گردشگري و افزايش ميزان توريست مي‌چرخد.تبريز هم به سبب دارا بودن انبوهي از اين داشته‌هاي پر قدمت از خانه هاي تاريخي متعدد گرفته تا آثار باستاني و موزه هاي معتبر ميتواند جايگاه پر رنگي در اين حوزه داشته باشد.

رئيس اداره محيط زيست دماوند:

سرشماري حيات وحش در منطقه تار و هوير

دماوند-اميرحسين صادقعلي

رئيس اداره محيط زيست شهرستان دماوند از سرشماري 370 رأس قوچ، ميش، کل، بز و آهو در منطقه تار و هوير خبر داد.محمد فريدي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: اخيراً سرشماري حيات وحش در منطقه تار و هوير انجام شد و 370 رأس قوچ،‌ ميش، کل و بز در سه مسير با نظارت حيات وحش و محيط زيست استان تهران سرشماري شدند که مستندسازي نيز صورت گرفت.وي افزود: ظرفيت جمعيتي حيات وحش بيشتر به نظر مي‌رسد و اگر امکانات و نفرات بيشتر بودند، شايد جمعيت بيشتر سرشماري مي‌شد که اواخر هفته آينده در منطقه کوه سفيد نيز سرشماري صورت خواهد گرفت.

دستگيري 3 مورد متخلفان شکار و صيد با تلاش محيط‌بانان دماوند

رئيس اداره محيط زيست شهرستان دماوند ادامه داد: طي دو ماه اخير سه مورد دستگيري متخلفان شکار و صيد صورت گرفت،‌ در يک مورد که از اسلحه گلوله زني 270 برخوردار بودند و سه نفر شکارچي قبل از اينکه موفق به شکار شوند دستگير شدند.فريدي عنوان کرد: شکارچي ديگر داري اسلحه غيرمجاز ساچمه زني بوده که قبل از اينکه موفق به شکار شود به مرجع قضايي تحويل داده شد،‌ مورد ديگر نيز اسلحه قاچاق بدون مجوز است که سه شکارچي يک مرغابي را شکار کرده بودند و به مرجع قضايي تحويل داده شدند.

احداث پاسگاه محيط‌باني رودافشان دماوند نيازمند تخصيص است

وي با اشاره به پيگيري‌هاي انجام شده جهت احداث پاسگاه محيط‌باني رودافشان گفت: اعتباري که قبلاً در کميته برنامه ريزي براي ساخت پاسگاه محيط‌باني رود افشان مصوب شده بود هنوز تخصيص پيدا نکرده است.

رئيس حفاظت محيط زيست شهرستان دماوند ادامه داد: روستاي رودافشان،‌ کلاک، محمودآباد و مشهد تا حصارگل و فيروزکوه جزو محدوده شکار ممنوع هستند و مديريت بخش‌هايي از محيط طبيعي شهرستان فيروزکوه بر عهده اداره محيط زيست دماوند است.فريدي تصريح کرد:اين منطقه بسيار وسيع و داراي ظرفيت بالايي است و درخواست ما اين است که بودجه هرچه سريع‌تر تخصيص يابد تا يک واحد محيط‌باني ساخته شود.وي افزود:حداقل چهار نفر نيرو، خودروي کمک دار و دو موتور سيکلت براي محيط‌باني رودافشان نياز است زيرا اين منطقه جمعيت حيات وحش خوب و تنوع زيستي گياهي و جانوري بالايي دارد.

فريدي در خصوص برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز بيان کرد: برخورد با اين تخلفات تنها در مناطق تحت مديريت امکان پذير است،‌ در صورت وجود ساخت‌و‌ساز غيرمجاز سريعاً به مرجع قضايي منعکس مي‌شود کما اينکه اين اقدام تاکنون صورت گرفته است.

قرعه کشي کمپين تابستاني مشترکين خوش حساب همراه اول آذربايجان شرقي

تبريز-توفيقي

با حضور معاون تجاري و مشتريان مخابرات منطقه و جمعي از مديران و کارکنان مخابرات، قرعه کشي تابستاني ويژه مشترکين خوش حساب همراه اول آذربايجان شرقي برگزار شد.با قرعه کشي کمپين تابستاني مشترکين خوش حساب همراه اول آذربايجان شرقي، برندگان خوش شانس 200 دستگاه مودم همراه اول (دانگل) مشخص و اعلام شد.

مشترکين همراه اول ميتوانند جهت مشاهده تعداد امتيازات کسب شده و نيز اسامي برندگان به پرتال مخابرات استان به نشاني .www.eatc.ir مراجعه نمايند.به گزارش روابط عمومي مخابرات منطقه آذربايجان شرقي، همراه اول آذربايجان شرقي به مشترکين خوش حساب که صورتحساب خود را به موقع پرداخت کنند در پايان هر فصل به قيد قرعه جوايز نفيسي اهدا مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي