جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

 در استان 

 فرماندار پرديس:

امکانات و خدمات ارائه شده در فاز 8 پرديس بايد مطابق با جمعيت باشد

پرديس-ايرج صادقعلي

فرماندار پرديس با اشاره به اينکه فاز 8 پرديس به تنهايي با 33 هزار واحد مسکوني يک شهرستان محسوب مي‌شود گفت:امکانات و خدمات ارائه شده در فاز 8 پرديس بايد مطابق با جمعيت باشد.عبدالعظيم رضايي در حاشيه برگزاري آيين کلنگ زني خانه جوان پرديس در گفتگو با خبرنگار آفرينش، توزيع امکانات و خدمات رفاهي را در تمام محلات شهرستان پرديس و فازهاي آن را فراگير، عادلانه دانست و اظهار داشت: فاز 8 پرديس به تنهايي با 33 هزار واحد مسکوني يک شهرستان محسوب مي‌شود زيرا در سراسر کشور شهرستان‌هايي داريم که کمتر از فاز 8 پرديس جمعيت دارند.

وي بيان کرد:امکانات و خدماتي که در اين فاز ارائه مي‌شود بايد متناسب با جمعيت آن باشد.رضايي پرداختن به مسائل فرهنگي، آموزشي، اجتماعي مربوط به جوانان را مهم خواند و ذکر کرد:از جوانان انتظار داريم در راه درست و اعتلاي ارزش‌هاي اسلامي،زندگي موفق، کسب علم و دانش و کار قدم‌هاي مثبت بردارند که لازمه اين انتظارات توجه به خواسته‌ها و برآورده کردن امکانات لازم در اين زمينه است.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تبريز:

اعلام آمادگي خودروسازان تبريزي براي توليد اتوبوس

تبريز-توفيقي

سه شرکت خوردوساز در تبريز براي توليد اتوبوس‌هاي مورد نياز ناوگان اتوبوسراني اين شهر اعلام آمادگي کردند.مهدي يوسفي معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تبريز با اعلام خبر فوق، گفت:توافقات اوليه براي توليد اتوبوس‌هاي مورد نياز ناوگان اتوبوسراني تبريز با سه شرکت خودروساز انجام شده و جزئيات نهايي اين همکاري هفته آينده مشخص مي‌شود.

وي ادامه داد: در نشستي که با مديران عامل شرکت‌هاي اسنا، آذهايتکس و آکيا داشتيم، هر سه شرکت آمادگي خود براي توليد اتوبوس‌هاي مورد نياز ناوگان اتوبوسراني تبريز را اعلام کردند.معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تبريز در خصوص چگونگي توليد اتوبوس‌ها توسط شرکت‌هاي خودروسازي تبريز عنوان کرد: هر سه شرکت اعلام آمادگي کردند که با وجود مشکلات ناشي از تحريم، اتوبوس‌هاي مورد نياز ناوگان اتوبوسراني شهر تبريز را توليد و در کمترين زمان ممکن تحويل دهند.وي با اشاره به جزئيات و نتيجه نشست خود با مديران عامل سه شرکت خودروسازي اسنا، آذهايتکس و آکيا، گفت: با توجه به اعلام آمادگي هر سه شرکت خودروسازي براي سرمايه گذاري در ناوگان اتوبوسراني تبريز، شرکت اسنا اسناد و پورپوزال مربوط به فروش و سرمايه گذاري و شرکت هاي آذهايتکس و آکيا پورپوزال مربوط به فروش اتوبوس را ظرف يک هفته به معاونت حمل و نقل ارايه مي دهند.

رئيس اتحاديه فرش دستباف خراسان‌جنوبي:

ارزآوري 4 ميليون دلاري صادرات فرش خراسان‌جنوبي

رئيس اتحاديه فرش دستباف خراسان‌جنوبي گفت: ارزش ريالي فرش‌هاي دستباف صادراتي خراسان‌جنوبي در شش ماهه نخست سال 98 حدود 4 ميليون دلار بوده است.

محمدحسين کاميابي‌مسک در گفتگو با مهر با اشاره به اينکه يکي از راه‌هاي ارزآوري براي کشور و خراسان‌جنوبي توجه به صنايع‌دستي و مهمتر از آن هنر فرش مردمان اين ديار است، اظهارکرد: در اين راستا از ابتداي امسال تلاش‌هايي براي رونق صادرات فرش داشته‌ايم.

رئيس اتحاديه فرش دستباف خراسان‌جنوبي در رابطه با ميزان توليد و صادرات فرش خراسان‌جنوبي بيان‌کرد: آخرين آمار مربوط به شش‌ماهه نخست سال 98 است که در اين مدت هنرمندان فرش دستباف خراسان‌جنوبي 85 هزار مترمربع فرش توليد کردند.

کاميابي‌مسک با بيان اينکه ارزش 85 هزار مربع توليد شده توسط هنرمندان حوزه فرش خراسان 80 ميليارد تومان بوده است، گفت: همچنين در اين مدت 50 هزار مترمربع فرش دستباف صادر شده است که در ارزآوري براي استان تأثيرگذار بوده است.

وي اظهارکرد: ارزش ريالي فرش‌هاي دستباف صادراتي 4 ميليون دلار بوده که به کشورهاي مختلف جهان چه کشورهاي همسايه و چه اروپايي صادر شده است.رئيس اتحاديه فرش دستباف خراسان‌جنوبي گفت: براساس آمار در شش ماهه نخست سال 98 آمريکا، انگليس، امارات متحده عربي، ژاپن، آلمان، ايتاليا، و ساير کشورهاي اروپايي کشورهاي هدف صادراتي فرش دستبباف خراسان‌جنوبي بوده‌اند.

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد:

200 هکتار از زمين‌هاي کشاورزي گچساران زير کشت گوجه پاييزه رفته است

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد گفت: 200 هکتار از زمين‌هاي کشاورزي گچساران زير کشت گوجه پاييزه رفته است.

به گزار مهر، شهرام عسکري در جمع خبرنگاران افزود: پيش بيني مي‌شود که بيش از هشت هزار تن گوجه فرنگي از زمين‌هاي کشاورزي گچساران برداشت شود.وي با بيان اينکه برداشت گوجه فرنگي پاييزه در گچساران افزايش 15 درصدي دارد، گفت: ميانگين توليد گوجه در هر هکتار 40 تن است.عسکري اظهار داشت: اين ميزان توليد، نياز استان و چند استان همچون اصفهان، تهران و فارس را مرتفع مي‌کند.

وي افزود: شيوه آبياري زمين‌هاي کشاورزي که زير کشت رفته است به صورت آبياري نوين است.عسکري تصريح کرد: در اين روش آبياري، ميزان مصرف آب کاهش يافته و همچنين هزينه‌ها نيز کاهش مي‌يابد.

وي افزايش بازده و توليد را از ديگر مزاياي آبياري نوين عنوان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي