جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

 نوراللهي:
 کم کاري در پرسپوليس شايعه است 

 بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس گفت: من هم قبول دارم که قشنگ بازي نمي‌کنيم اما با همين شرايط موقعيت‌هاي زيادي به دست مي‌آوريم.يکي از بازيکنان آماده پرسپوليس احمد نوراللهي است که اين فصل توانسته هم در تيم باشگاهي عملکرد خوبي از خود ارائه دهد و هم اينکه در تيم ملي کشورمان يکي از مهره‌هاي مؤثر باشد. اين بازيکن خيلي زود توانست اعتماد مارک ويلموتس را جلب کند و حالا يکي از 11 ملي‌پوش اصلي تيم ملي کشورمان است. نوراللهي در خصوص شرايط اين روزهاي خودش، شرايط پرسپوليس و مشکلاتي که امروز گريبان اين تيم را گرفته صحبت‌هايي با فارس کرد که در زير مي‌خوانيد:

11 هفته در ليگ براي پرسپوليس گذشت. اين مدت را چطور ارزيابي مي‌کني؟

در اين 11 هفته بازي‌هاي ما در 6 هفته اول واقعاً سخت بود. با 3 مدعي بازي کرديم که البته متأسفانه اين 3 بازي را باختيم. به دليل شرايط بدني که داشتيم در اين بازي‌ها شکست خورديم اما در بازي‌هايي که باختيم حقمان اصلاً باخت نبود. بعد از آن هر چه که از ليگ بيشتر گذشت وضعيت بهتري پيدا کرديم و توانستيم چند هفته خوب داشته باشيم.

تا اينکه به نفت مسجد سليمان باختيد.

مقابل نفت مسجد سليمان باختيم و متأسفانه در اين بازي خوب نتيجه نگرفتيم. فرصت خيلي خوبي را از دست داديم و مي‌توانستيم با گرفتن 3 امتياز وضعيت خوبي در بين مدعيان قهرماني داشته باشيم. بايد امتيازات را جمع کرده و باخت به نفت مسجد سليمان را فراموش کنيم. خوشبختانه توانستيم در جام حذفي از سد تيم نفت آبادان عبور کنيم و روحيه‌اي که از دست رفته بود را مجدداً برگردانديم. اميدوارم که هر زمان بازي با نساجي انجام شد بتوانيم اين تيم را هم شکست دهيم و در ساير بازي‌هاي باقي‌مانده نتايج خوبي بگيريم.

علاوه بر روند نتيجه‌گيري، به نظر مي‌رسد که هواداران پرسپوليس از شرايط اين تيم راضي نيستند.

راضي نبودن هواداران دليل خاصي ندارد. بعد از 7 قهرماني کار خيلي سخت مي‌شود. بچه‌هاي تيم تلاش زيادي مي‌کنند تا دوباره به شرايط خوبي که داشتيم برگرديم. من هم قبول دارم که قشنگ بازي نمي‌کنيم اما با همين شرايط موقعيت‌هاي زيادي به دست مي‌آوريم و بايد تلاش کنيم تا اين موقعيت‌ها تبديل به گل شود. اميدوارم که هواداران هم بيشتر حمايت کنند. ما بازيکنان هم امسال دوست داشتيم خيلي بيشتر از سوي هواداران حمايت شويم اما هواداران زيادي به ورزشگاه نمي‌آيند. حداقل انتظار داريم که در بازي‌هاي خانگي تماشاگران به ورزشگاه بيايند و از ما حمايت کنند چرا که با اين کار روحيه تيم خيلي بالا مي‌رود و اين مسأله به بازيکنان انگيزه مضاعف مي‌دهد. با وجود اينکه 7 قهرماني آورديم اما از همان ابتداي فصل از ما حمايت خوبي نشد و اميدوارم هواداران باز هم مثل گذشته حمايت کنند تا با حضور آنها در ورزشگاه ما هم روحيه بيشتري بگيريم.

فکر نمي‌کني دليل عدم استقبال هواداران از بازي‌هاي پرسپوليس به خاطر اين باشد که اين تيم ديگر مثل گذشته شاداب و باطراوت نيست؟

نمي‌دانم دليل آن چيست اما در 4 سال اخير هر جامي که مي‌شد را گرفتيم. 7 جامي که گرفتيم به کنار، همان حضور در فينال آسيا با آن کمبود بازيکن کار بسيار بزرگي بود. در حالي توانستيم به فينال اين مسابقات در مدل جديد برسيم که خيلي از باشگاه‌ها با هزينه‌هاي زياد نتوانستند اين کار را انجام دهند. اين را هم در نظر بگيريد که با پنجره بسته و کمبود بازيکن توانستيم به فينال آسيا برويم. بعضي مواقع در رختکن با خودم به بازي با الدحيل و السد فکر مي‌کنم و تنها چيزي که يادم مي‌آيد شادي يک استاديوم پر از هوادار بعد از برد در آن بازي‌ها است.

به هر حال آن زمان پرسپوليس خيلي بهتر بازي مي‌کرد و هواداران هم استقبال خوب‌تري مي‌کردند.

براي بازي با الدحيل زحمت خيلي زيادي کشيديم اما بي‌تعارف مي‌گويم که آن بازي را تماشاگران براي ما در آوردند. در آن بازي واقعاً از جان مايه گذاشتيم اما تأثير حضور هواداران باعث شد تا برنده شويم و قاطعانه مي‌گويم که آن برد براي هواداران بود. حضور هوادار در ورزشگاه تأثير بسيار زيادي دارد و انتظار داريم که آنها مثل قبل به ورزشگاه بيايند و حمايت کنند. همان‌طور که آنها انتظار دارند بهتر بازي کنيم ما هم انتظار داريم هواداران بيشتري به ورزشگاه بيايند. مطمئناً حمايت‌هاي هواداران را بي‌جواب نخواهيم گذاشت و اميدواريم آنها دوباره بيايند و ما هم تلاش خودمان را دو چندان مي‌کنيم و همان تيمي مي‌شويم که هواداران مي‌خواهند.

فکر نمي‌کني نحوه جدايي برانکو و اتفاقاتي که پيش از آغاز فصل رخ داد باعث شده تا هواداران دلزده شوند و عدم استقبال از بازي‌هاي پرسپوليس همين مسأله باشد؟

به هر حال اينها اتفاقاتي است که رخ داده و مديريت قبلي پرسپوليس نتوانست شرايط خوبي را فراهم کند. البته خدا را شکر که آقاي انصاري‌فرد به پرسپوليس آمده چرا که او خودش کاملاً فوتبالي است و اين مسأله خودش کمک زيادي خواهد کرد. بايد پذيرفت که کادر فني قبلي زحمات زيادي کشيد اما حالا برانکو رفته و کالدرون آمده است و همه بايد دست به دست هم بدهيم تا با تلاش بيشتر بتوانيم نتايج خوبي بگيريم. درست است که بازي‌هاي خيلي خوبي انجام نمي‌دهيم اما کنار هم هستيم و از مديريت گرفته تا کادر فني و بازيکنان، در کنار هواداران تلاش خواهيم کرد تا نتايج بهتري بگيريم. اميدوارم حداقل هواداران در بازي‌هاي خانگي از ما حمايت کنند تا اگر انگيزه‌اي هم کم شده دوباره اين انگيزه‌ها برگردد. مطمئناً با حمايت هواداران مي‌توانيم دوباره نتايج خوب پرسپوليس را تکرار کنيم.

در روزهاي قبل شايعه کم‌کاري برخي از بازيکنان پرسپوليس مطرح شد. به عنوان يکي از بازيکنان اصلي اين تيم در اين خصوص چه صحبتي داري؟

به هيچ عنوان چنين چيزي صحت ندارد چرا که همه بازيکنان تلاش مي‌کنند تا پرسپوليس نتيجه بگيرد. کادر فني زحمت خودش را مي‌کشد و بازيکنان هم تلاش مي‌کنند تا تيم نتايج خوبي بگيرد. نمي‌خواهم بگويم همه اين مسائل به خاطر هواداران است اما ما دوست داريم آنها به ورزشگاه بيايند. ديديد که بعد از بازي با نفت آبادان اکثر بچه‌ها در مصاحبه‌هاي بعد از بازي گفتند که بازي انگار در ورزشگاه بي‌تماشاگر بود. وقتي به استاديوم آمديم و ورزشگاه خالي را ديديم واقعاً تعجب کرديم. با خودمان گفتيم که 7 قهرماني آورديم اما اين‌طور حمايت مي‌شود؟ شايد اين موضوع به دليل برخي اتفاقات رخ مي‌دهد اما آنها بايد بيشتر به ورزشگاه بيايند و حمايت کنند. قول مي‌دهم که با حضور هواداران ما هم بازي‌هاي بهتري به نمايش بگذاريم و باز هم بازي‌هاي خودمان را ببريم. مطمئن باشيد که هيچ بازيکني در پرسپوليس کم‌‌فروشي نمي‌کند و اين حرف‌ها کار شايعه‌سازان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي