جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/10/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6307

 روحاني: براي بررسي سانحه سقوط هواپيما بايد دادگاه ويژه تشکيل شود 

 
رييس جمهوري گفت: قوه قضاييه بايد يک دادگاه ويژه با يک قاضي عالي‌رتبه و ده‌ها کارشناس براي بررسي سانحه سقوط هواپيما تشکيل دهد.به گزارش ايرنا ، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني در همايش تجليل از نمونه هاي ملي بخش کشاورزي اظهار داشت: غم اين ايام را يکبار ديگر به ملت بزرگ ايران تسليت مي‌گويم غم از دست دادن سرداري شجاع و فداکار در ميدان امنيت کشور و منطقه، غم از دست دادن عزيزاني در کرمان در تشييع پيکر اين سردار و در اين ايام غم بسيار بزرگ و سهمگين سقوط هواپيماي مسافربري اوکرايني که 176 نفر در اين حادثه بسيار فاجعه آميز جان خود را از دست دادند.وي افزود: من از لحظه اي که احتمال دادم سقوط اين هواپيما به صورت طبيعي و عادي نباشد، تلاش فراواني کردم که دوران بررسي و تحقيق کوتاه شود و ما به دقت بدانيم که اين هواپيما چگونه سقوط کرده است.

رييس جمهوري اضافه کرد: همکاري‌هاي خوبي از طرف نيروهاي مسلح که تنها مسير ما براي يافتن حقيقت در اين بخش بود، انجام گرفت و بلافاصله بعد از آن که براي من مشخص شد يک خطاي بسيار دردناک و نابخشودني انجام گرفته در همان لحظه من به مسئولان امر اعلام کردم بلافاصله به مردم اطلاع دهند.روحاني گفت: حالا اين حادثه حادثه بسيار تلخي بود و تحملش براي مردم بسيار سنگين است. حتي اگر اين هواپيما به خاطر نقص فني هم سقوط کرده بود باز هم بسيار غم‌بار بود اما بعد از اين که مشخص شد خطاي انساني منجر به اين فاجعه شده است غم مردم را چندين برابر کرد.وي ادامه داد: در اين جا به همه خانواده‌هاي عزيز جانباختگان در ايران و ساير کشورها همان طور که با رهبران و مسئولان اين کشورها تلفني صحبت کردم اولا قول مي دهم دولت با همه توان و امکاناتش پيگير اين مساله باشد اين مساله بسيار مهم است.

قوه قضاييه دادگاه ويژه تشکيل دهد؛ دنيا به اين دادگاه نگاه مي‌کند

رييس جمهوري يادآورشد: قوه قضاييه بايد يک دادگاه ويژه با يک قاضي عالي رتبه و ده ها کارشناس تشکيل دهد. اين پرونده عادي و معمولي نيست تمام دنيا به اين دادگاه ما نگاه خواهند کرد.وي افزود: ثانيا به همه عزيزان دولت توصيه مي‌کنم در کنار اين خانواده‌هاي عزيز باشند مشکل و مسائل آن‌ها را پيگيري کنند. از مردم عزيز ايران مي‌خواهم در کنار اين عزيزان همدردي ارزشمندي انجام دهند.روحاني گفت: 100 نفر از عزيزاني که جان باختند، از تهران بودند و بقيه از شهرستان‌ها بودند. وزير راه، ‌ مسئولين دولتي، استاندارها همه در کنار اين خانواده‌ها قرار بگيرند. من به عنوان يک پدر احساس مي‌کنم که غم از دست دادن يک جوان نخبه تحصيل‌کرده سطح بالا که سرمايه براي کشور و ملت ما بوده تا چه حد سخت و مشکل است.وي اظهار داشت: اينکه نيروهاي مسلح ما با صراحت لهجه خطاي خودشان را اعلام کردند و از مردم عذرخواهي کردند، گام اول خوبي بوده که در اين راستا برداشته شده و همه گام‌هاي بعدي بايد برداشته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي