جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/10/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6307

 فردا و به صورت الکترونيک؛
 صد و سي و نهمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته برگزار مي‌شود 

 
يک صد و سي و نهمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته (توليمو)به روش الکترونيکي، صبح فردا پنجشنبه 26 دي ماه 98 در شهر تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش مهر، تاريخ و نحوه برگزاري آزمون (الکترونيکي)زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A2020) دوره 139 ام اعلام شد.

داوطلبان متقاضي شرکت در صد و سي و نهمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته (توليمو) که در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در سايت سازمان سنجش اقدام کرده اند براي شرکت در جلسه آزمون بايد ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 26 دي ماه 98 به مرکز برگزاري آزمون که در زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اند، مراجعه کنند.

کليه داوطلبان مي‌بايست حتماً قبل از شروع فرآيند آزمون (ساعت 8:00 صبح) در محل حضور داشته باشند و عدم حضور به موقع و تأخير بيشتر از 15 دقيقه منجر به لغو آزمون متقاضي خواهد شد.

فرآيند برگزاري آزمون کليه داوطلبان در ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 26 دي ماه 98 آغاز خواهد شد و داوطلبان بايد قبل از شروع فرآيند برگزاري آزمون در محل برگزاري حضور داشته باشند.

از آنجائيکه آزمون به صورت الکترونيکي و از طريق رايانه (کامپيوتر) برگزار مي‌شود، براي داوطلبان کارت ورود به جلسه پيش بيني نشده و نيازي به ارائه کارت شرکت در آزمون در اين روش نيست اما داوطلبان بايد با کارت شناسايي معتبر (کارت ملي يا شناسنامه عکس‌دار و يا گذرنامه) به حوزه مراجعه کنند.

آدرس مراکز محل برگزاري آزمون در شهر تهران با توجه به تعيين مراکز توسط داوطلبان در جدول ذيل درج شده است. داوطلبان لازم است منحصراً به مرکزي که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب کرده‌اند مراجعه کنند در ساير مراکز از آنها آزمون به عمل نخواهد آمد.

تعداد سوالات و مدت پاسخگويي به آنها

آزمون داوطلبان زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo) شامل دو مرحله تستي و تشريحي است که داوطلبان بايد توسط رايانه (کامپيوتر) گزينه پاسخ سوالات تستي و همچنين متن مربوط به پاسخ سوال تشريحي را ثبت کنند.

تعداد سوالات و مدت پاسخگويي به سوالات به شرح زير است:

1) بخش‌هاي تستي:(بخش‌هاي: 1 ، 2 و 3)

اين دفترچه حاوي 105 سوال تستي به شرح زير است و داوطلبان بايد سوالات بخش «ساختار و بيان نوشتاري» و «خواندن و درک مطلب» را در مدت 62 دقيقه و به سوالات بخش شنيداري در مدت 18 دقيقه جمعاً در مدت 80 دقيقه به سوالات آن پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بيان نوشتاري (Structure and Written Expression):تعداد سوالات 35 سوال (تکميل جمله: 15 سوال و شناسايي خطا: 20 سوال). مدت پاسخگويي 22 دقيقه

بخش دوم: درک مطلب شفاهي – شنيداري (Listening Comprehension): تعداد سوالات 35 سوال (قسمت A (20 گفتگوي کوتاه): 20 سوال، قسمت B (2 گفتگوي طولاني): 8 سوال، قسمت C (3 سخنراني): 7 سوال). مدت پاسخگويي 18 دقيقه

در جلسه آزمون سوالات بخش شنيداري بصورت مستقل براي هر داوطلب از طريق هدست پخش خواهد شد و داوطلبان بايد با توجه به متن سوال که از هدست پخش مي‌شود، نسبت به انتخاب يکي از چهار گزينه‌اي که در رابطه با سوال مربوط به اين بخش (درک مطلب شفاهي) از طريق رايانه (کامپيوتر) اقدام کنند.

داوطلبان بايد توجه داشته باشند متن سوالات شنيداري (درک مطلب شفاهي) فقط يک‌بار پخش مي‌شود و قابل تکرار نيست و لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را براي شنيدن صوت منتشره به کار ببندند تا ضرري متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension): تعداد سوالات 35 سوال. مدت پاسخگويي 40 دقيقه

2) بخش تشريحي:

بخش چهارم: نوشتاري (Writing) شامل يک سوال است که داوطلبان مي‌توانند در مدت 30 دقيقه از طريق رايانه (کامپيوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در اين قسمت بايد از مهارت تايپ جملات با کيبورد برخوردار باشند.

داوطلبان بايد گذرنامه، کارت ملي يا اصل شناسنامه عکسدار به همراه داشته باشند.

از آوردن هرگونه وسايل اضافي مانند نوشت افزار (خودکار و مداد و …)، کيف دستي، ساک دستي، کتاب، جزوه، ماشين حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، پيجر و… اکيداً خودداري کنند.

با توجه به اينکه محلي براي نگهداري اين وسايل در حوزه‌هاي امتحاني پيش‌بيني نشده، مسئوليتي در قبال نگهداري از اين وسايل متوجه حوزه‌هاي امتحاني نيست.

صحبت کردن با ساير داوطلبان يا رد و بدل کردن هر نوع وسيله از قبيل لوازم‌التحرير، نت (يادداشت)،… در جلسه امتحان به عنوان تخلف محسوب مي‌شود و با داوطلب متخلف برابر قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمون‌هاي سراسري رفتار خواهد شد.

همراه داشتن هر گونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الکترونيکي و دستگاه‌هاي حافظه دار از جمله تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و يا ماشين حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمون‌هاي سراسري موجب محروميت از گزينش در آزمون مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي