جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/10/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6307

 ميز خبر 

 روند اجرايي احداث شبکه گاز در زاهدان ازسرگرفته شد

مديرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوي اعلام کرد که پس از سه روز توقف فعاليت در زاهدان، روند احداث شبکه گاز در اين شهر ازسر گرفته مي‌شود.

سيد حميد فاني در گفت‌وگو با خبرنگار شانا درباره وقوع سيل در شهر زاهدان و تاثير آن بر احداث شبکه گاز، توضيح داد: احداث 500 کيلومتر از شبکه گاز زاهدان به شرکت گاز استان خراسان رضوي به‌عنوان شرکت معين واگذار شده است که تا پيش از وقوع سيلاب اخير، کار بدون هيچ مشکلي ادامه داشت، اما در روزهاي گذشته از آنجا که نجات جان مردم زاهدان داراي اولويت است، همه ماشين‌آلات سنگين و تجهيزات خود را در اختيار فرمانداري و شهرداري زاهدان قرار داديم تا هرچه سريع‌تر مشکل مردم رفع شود.

وي افزود: با توجه به سيل جاري شده در معابر، ادامه پروژه براي مدت سه روز امکان‌پذير نبود، همچنين براي کانال‌هاي حفاري‌شده نيز مشکلاتي پيش آمد که همه آنها رفع شده‌اند و کار اجرايي احداث شبکه گاز زاهدان را از امروز ادامه مي‌دهيم.

مديرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوي درباره پيشرفت پروژه گفت: تاکنون 315 کيلومتر شبکه در زاهدان احداث کرده‌ايم که نشان‌دهنده پيشرفت 63 درصدي است. افزون بر اين، نصب انشعاب‌ها را نيز به‌عهده گرفته‌ايم که براي اجراي آن، پيمانکار صالح را انتخاب کرده‌ايم، اين پيمانکار از ابتداي هفته کار اجرايي خود را آغاز کرده است.

به گزارش شانا، احداث و تحويل 500 کيلومتر شبکه گازرساني زاهدان همراه با 11 ايستگاه تقليل فشار گاز از ابتداي خردادماه امسال به‌عهده شرکت گاز خراسان رضوي قرار گرفته است که خطوط فولادي و پلي‌اتيلن در سايزهاي مختلف را شامل مي‌شود. براي اجراي اين پروژه، سه پيمانکار رتبه برتر کشور از طريق مناقصه انتخاب شده و در حال انجام کار هستند.

افزون بر اين، 10 ايستگاه تقليل فشار گاز درون شهري (TBS) ديگر با ظرفيت‌هاي متفاوت در دست احداث هستند که تاکنون ساخت سه مورد از اين تعداد به پايان رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي