جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/10/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6307

 خبـــرنامه 

 کمراني:

هيچ لذتي برايم فراتر از اهتزاز پرچم ايران نيست

سرمربي تيم‌ملي تکواندو زنان گفت: در تمام دوران مربيگري‌ام سعي داشتم هر آنچه در توان دارم براي سربلندي دختران ايران زمين انجام دهم.

مهرو کمراني سرمربي تيم ملي‌تکواندو با اشاره به برنامه‌هاي پيش‌روي ملي پوشان گفت: مسابقات آسيايي مهم‌ترين رويداد قبل از بازي‌هاي المپيک 2020 است که براي حضوري موفق در آن از تمام توان خود استفاده خواهيم کرد. اردوي منظمي را براي حضور در اين رقابت‌ها پيگيري مي‌کنيم و هفته آينده نيز ترکيب نفرات اعزامي را مشخص خواهيم کرد. بعد از انتخابي مرحله دوم که بيست و هشتم دي ماه برگزار خواهد شد حضور در تورنمنت ترکيه را در بهمن ماه برنامه ريزي کرده ايم تا بازيکنانمان را محک بزنيم و براي مسابقات قهرماني آسيا آماده شويم.

کمراني با اشاره به حمايت‌هاي صورت گرفته از بخش بانوان بيان کرد: علي‌رغم فشارهاي اقتصادي و مشکلات مالي موجود، از معدود فدراسيون‌هايي هستيم که اردوهاي پيوسته و منظمي را به منظور آمادگي ملي‌پوشان تشکيل داده‌ايم. تکواندو زنان با روند رو به رشدي که داشته؛ با بها دادن به تيم‌هاي پايه پشتوانه سازي خوبي را انجام داده و چهره‌هاي زيادي به عرصه قهرماني معرفي شده‌اند اما بايد براي افزايش عمر قهرماني دختران تکواندو برنامه‌ريزي دقيق تري داشته باشيم.

سرمربي تيم‌ملي تکواندو زنان گفت: در تمام دوران مربيگري ام در تيم ملي سعي بر آن داشتم هر آنچه در توان دارم براي سربلندي دختران ايران زمين انجام دهم تا پرچم کشورم را در ميان ساير کشورهاي ديگر به اهتزاز در آوريم و مردم دنيا را وادار کنيم به احترام پرچم ايران، بايستند. هيچ لذتي براي من فراتر از بالا رفتن پرچم کشورم نيست.

وي افزود: اينکه توانستيم در ميادين بزرگ بين المللي بارها شايستگي‌هاي دختران با استعدادمان را به نمايش بگذاريم باعث افتخار من هست. در اکثر کشورها بازيکنان تکواندو تمام هزينه‌هاي مسابقات را شخصا پرداخت مي‌کنند و چيزي به نام تيم ملي براي آنها تعريف نشده ولي فدراسيون تکواندو هميشه اين بخش را پوشش داده و همواره تلاش کرده که تيم‌هاي اعزامي به مسابقات را همه جانبه حمايت کند.

سرمربي تيم ملي تکواندو خاطرنشان کرد: دختران کشورهاي مسلمان سالهاست با پوشش اسلامي در مسابقات حضور پيدا مي‌کنند و اين از جانب کشورهاي ديگر کاملا پذيرفته شده است و در المپيک در کنار ورزشکار دختر ما يک ورزشکار محجبه ديگر از کشور مصر نيز موفق به کسب مدال برنز شد و ما بارها از زبان دختران قهرمانمان شنيديم که اين پوشش مانع از کسب موفقيت در زمينه ورزشي آنها نشده است.

کمراني در پايان گفت: با توجه به اثبات توانمندي دختران تکواندوکارمان جا دارد که از مسئولين وزارت ورزش و کميته ملي المپيک تشکر کرده و تقاضا کنم که همواره مانند سال‌هاي گذشته تيم تکواندو بانوان را حمايت کنند، اميدوارم که باز هم بتوانيم در ميادين پيش رو سربلند باشيم و باعث شادي مردم شويم و در انتها به مردم عزيز ايران به خاطر حوادث اخير و از دست دادن عزيزانمان تسليت گفته و سلامتي، سربلندي و آرامش را براي مردم سرزمينم از خداوند متعال خواستارم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي