جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6329

 اين بار برف؛ نعمتي که به مصيب تبديل ‌شد! 

 امسال بارش برف در دو استان گيلان و اردبيل، فرصت نعمت شدن را از دست داد و به فاجعه تبديل شد. بارش بيش از يک‌ونيم متري برف در اين دو استان، خودروها و برخي خانه‌ها را در زير سنگيني خود مدفون کرد، جاده‌ها و مسيرهاي ارتباطي را بست، موجب قطع برق در استان گيلان شد و ستاد بحران را به ياد فاجعه سال هاي 83 و 86 انداخت، سال‌هايي که برف با همين شدت و با همين عوارض در اين دواستان باريد و دقيقا همين مشکلات آن زمان هم پيش آمد. و اين يعني در طول بيش از ده سال، هيچ اتفاق خاصي در ستاد بحران براي چاره‌انديشي در چنين مواقعي و جلوگيري از وقوع فاجعه انجام نگرفته و هيچ تدبير خاصي انديشيده نشده.

از سوي ديگر، با تعطيلاتي که در پيش بود، شهروندان هميشه مشتاق سفر، طبق معمول به جاده‌هاي پرترافيک و ناامن شمالي هجوم آوردند، بدون آن‌که به هشدارهاي هواشناسي توجه کنند و بدانند که جاده هراز در اين فصل در موقعيتي است که با بوق يک خودرو از آن بهمن سرازير مي‌شود، و سرازير شدن بهمن نه فقط با برف که با سنگ و صخره همراه است، که هم موجب در راه ماندن مسافران مي‌شود و هم جان آنان را به خطر مي‌اندازد.به اين ترتيب، برف در اين چند روز، طبق آخرين گزارش‌ها، فعلا 8 کشته داشته است، صدها خودرو در راه و در برف گير کرده‌اند؛ گيلاني‌ها به دليل قطع برق و يخ زدن لوله‌هاي آب و کاهش فشار گاز، دچار مشکلات عديده‌اي شده‌اند و ...

از آن‌جايي که استان گيلان فاقد تجهيزات برف‌روبي است به نظرمي‌رسد دستگاه‌هايي چون نيروهاي مسلح و هلال احمر پيش از گسترش ابعاد فاجعه، بايد هرچه سريع‌تر به داد مردم گيلان برسند!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي