جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6329

 ميز خبر 

 مسکو اميدوار است صادرات ال‌ان‌جي آمريکا روانه بازار اروپا نشود

شرکت گازپروم روسيه ابراز اميدواري کرد بيشتر ال‌ان‌جي توليدي در آمريکا به بازار آسيا فرستاده شود، نه اروپا.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاري رويترز از مسکو، يکي از مسئولان گازپروم روسيه اعلام کرد اين شرکت اميدوار است در پي توافق تجاري بين چين و آمريکا، چين بيشتر ال‌ان‌جي توليدي در آمريکا را خريداري کند و اين صادرات روانه بازار اروپا نشود.النا بورميستروا، رئيس بخش صادراتي گازپروم، اعلام کرد ضعف قيمت‌گذاري گاز در اروپا ممکن است سبب کاهش عرضه ال‌ان‌جي به اين منطقه شود.

صادرات گاز به اروپا يکي از منابع اصلي درآمد شرکت دولتي گازپروم روسيه به شمار مي‌آيد که به‌تازگي با چالش کاهش قيمت گاز و رقابت ديگر ارائه‌کنندگان گاز به اروپا، از جمله ال‌ان‌جي، روبه‌رو شده است.

حجم ذخيره‌سازي‌هاي نفت خام آمريکاافزايش يافت

مؤسسه نفت آمريکا (API) اعلام کرد که حجم ذخيره‌سازي‌هاي راهبردي نفت خام آمريکا در هفته گذشته افزايش يافت.به گزارش شانا از خبرگزاري رويترز، داده‌هاي گروه صنعتي مؤسسه نفت آمريکا (API) نشان داد که حجم ذخيره‌سازي‌هاي نفت خام آمريکا هفته گذشته در حالي افزايش يافت که موجودي ذخيره‌سازي‌هاي بنزين افزايش و ذخيره‌سازي فرآورده‌هاي نفتي کاهش داشت.

ذخيره‌سازي‌هاي راهبردي نفت خام آمريکا با 6 ميليون بشکه افزايش در هفته منتهي به هفتم فوريه (18 بهمن)، به مجموع 438 ميليون و 900 هزار بشکه در روز رسيد. پيش از اين تحليلگران پيش‌بيني کرده بودند اين افزايش 3 ميليون بشکه خواهد بود.طبق گزارش مؤسسه نفت آمريکا، ذخيره‌سازي نفت خام کوشينگ اوکلاهما، يک ميليون و 300 هزار بشکه افزايش يافته است.داده‌هاي اين مؤسسه نشان داد که واردات نفت خام آمريکا در هفته گذشته روزانه 111 هزار بشکه افزايش يافته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي