جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6329

  مقاله 

 از کاهش چربي خون تا تقويت لثه!

مهسا خدامراد

سماق ميوه درختچه‌اي است که در مناطق مختلف جهان مانند مديترانه، خاورميانه و قسمت‌هاي مختلف ايران مانند استان مرکزي و اردبيل رويش دارد.

خواص غذايي و دارويي سماق با طبع سرد و خشک از قديم براي ايرانيان شناخته شده است و يکي از اجزاي سفره هفت‌سين به حساب مي‌آيد.

طعم سماق ترش‌مزه و کمي گس است و به عنوان چاشني بعضي غذاها به خصوص همراه کباب کوبيده استفاده مي‌شود. حتي طبق تحقيقات و مطالعات گوناگون سماق به علت خواص آنتي‌اکسيداني بالا از بروز سرطان پيشگيري مي‌کند.

از اثرات مهم سماق مي‌توان به خاصيت ضدقارچي، ضدميکروبي، ضدعفوني، ضدالتهابي، رفع حالت تهوع و استفراغ، کاهش خونريزي‌هاي قاعدگي، کاهش چربي خون، کاهش قندخون، بهبود آفت دهان، بهبود و تقويت لثه اشاره کرد.

مصرف سماق همراه تخم گيشنيز و زرده تخم‌مرغ باعث قطع اسهال مي‌شود و نيم‌کوب‌شده آن با زيره براي بند آوردن استفراع بسيار موثر است.

مصرف سماق براي افراد گرم‌مزاج باعث تعديل حرارت صفرا و کاهش عطش ناشي از حرارت و افزايش صفرا به خصوص در تابستان مي‌شود.

سماق يکي از چاشني‌هاي غذايي پرکاربرد و مورد استفاده در سرتاسر جهان است و مصرف آن به تمامي افراد توصيه مي‌شود.گونه بسيار نادري از گياه سماق ممکن است باعث مسموميت شود، ولي در کل مصرف اغلب انواع سماق‌ها مشکلي ندارند.

اغلب گياهان ترش‌مزه مانند سماق و چاي ترش باعث کاهش فشار خون، چربي خون و قندخون مي‌شود و بهتر است بانوان باردار و افراد سردمزاج در مصرف آن‌ها حد تعادل را رعايت کنند چراکه زياده‌روي در سماق ممکن است مشکل ايجاد کند.

سماق اشتهاآور است و باعث سياهي مو، پاکسازي و تقويت معده مي‌شود و مصرف اين خوراکي خوشمزه همراه غذا براي کاهش اسهال مزمن، پيشگيري از زخم روده يا به اصطلاح کوليت السراتيو مفيد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي