جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6329

 تريبون 

 از سوي رئيس سازمان امور مالياتي

معافيت مالياتي 50 درصدي حقوق يکي از اولياي فرد معلول، ابلاغ شد

آيين‌نامه اجرايي قانون حمايت از حقوق معلولان ابلاغ شد که براساس آن حقوق و مزايا يا دستمزد مشمول ماليات يکي از اولياي افراد داراي معلوليت شديد و خيلي شديد 50 درصد معاف از ماليات مي‌شود.به گزارش مهر، اميد علي پارسا رئيس کل سازمان امور مالياتي آئين‌نامه اجرايي تصويب نامه هيأت وزيران در خصوص آئين‌نامه اجرايي ماده 25 قانون حمايت از حقوق معلولان را ابلاغ کرد.براساس ماده دوم اين ابلاغيه، 50 درصد حقوق، مزايا و دستمزد مشمول ماليات يکي از اولياي افراد داراي معلوليت شديد يا خيلي شديد اعم از اينکه در منزل يا مراکز نگهداري يا بيمارستان نگهداري شوند، مطابق اين آئين نامه از پرداخت ماليات معاف است.

ماده سوم اين آئين نامه نيز مي‌گويد: سازمان امور مالياتي موظف است پس از تعيين نوع و شدت معلوليت افراد داراي معلوليت، به درخواست يکي از اوليا و حسب بررسي‌هاي صورت گرفته و تأييد مراتب، گواهينامه‌اي صادر و شدت معلوليت، مشخصات کارفرما و محل اشتغال و مسئوليت پرداخت هزينه‌هاي مترتب بر فرد داراي معلوليت توسط يکي از اوليا را تأييد کند.

بر اين اساس، کارفرما مکلف است پس از صدور گواهينامه موضوع ماده (3) اين آئين نامه در زمان پرداخت حقوق، مزايا و دستمزد، با ضميمه کردن اسناد مربوط به فهرست حقوق پرداختي، معافيت مذکور را بر اساس مقررات، در درآمد مشمول ماليات حقوق مشمولين اين آئين نامه، اعمال کند.

آغاز طرح مقابله با قاچاق لوازم خانگي از فروشگاه‌هاي بزرگ

به گفته سخنگوي انجمن صنفي توليدکنندگان لوازم خانگي، اجراي طرح برخورد با کالاهاي بدون شناسه از سوي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آغاز شده و در مرحله اول آن هايپرمارکت‌ها و فروشگاه‌هاي بزرگ بررسي مي‌شود.به گزارش ايسنا،محمدرضا غزنوي، سخنگوي انجمن صنفي توليدکنندگان لوازم خانگي، در گفت‌وگو با ايسنا، اعلام کرد که در مرحله اول اجراي اين طرح، هايپرمارکت‌ها و فروشگاه‌هاي بزرگ بررسي مي‌شود.

وي با بيان اينکه اجراي آيين‌نامه شناسه و رهگيري کالا موضوع ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز يک طرح زيرساختي است، تصريح کرد: بنابراين براي جلوگيري از ايجاد هر گونه تنش، اين طرح پله‌پله اجرا مي‌شود.سخنگوي انجمن صنفي توليدکنندگان لوازم خانگي همچنين اجراي اين طرح را نيازمند کار فرهنگي دانست و گفت: اجراي طرح برخورد با لوازم خانگي بدون شناسه نيازمند همکاري توليدکنندگان، بازار و ساير دستگاه‌ها است. البته اجراي اين طرح شروع شده، اما با احتياط و برنامه‌ريزي خاصي پيش مي‌رود، چرا که مانند برخي از کارهاي ديگر امکان اجراي يک شبه آن وجود ندارد.غزنوي در پايان در پاسخ به اينکه چه تعداد از توليدکنندگان به درج شناسه بر کالاهاي خود اقدام کردند، گفت: اجراي اين طرح به نفع توليدکنندگان است و تقريبا همه شناسه‌هاي کالا را درج کردند، اما در مواردي ممکن است دسترسي توليدکنندگان به اين شناسه‌ها با مشکلاتي مواجه شده باشد که اين مسئله استثنا است و براي همه نيست.

وي درباره تعداد کالاي قاچاق جمع شده تاکنون نيز اظهار بي‌اطلاعي کرد و گفت که اطلاعات دقيق در اين زمينه در اختيار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

به گزارش ايسنا، آئين‌نامه اجرايي شناسه‌هاي کالا و رهگيري کالا موضوع ماده (13) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اواخر شهريور ماه 1395 از سوي اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس‌جمهوري، براي اجرا ابلاغ شد. ماده 20 اين آئين‌نامه مسئوليت اجراي آن‌ را به وزارت صنعت، معدن و تجارت محول کرده و طبق ماده 12 آن وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) موظف است "امکان ثبت شناسه رهگيري و دريافت گواهي الکترونيکي را در سامانه جامع تجارت فراهم کند و يکتا بودن شناسه‌هاي رهگيري را در سطح تمامي کالاهاي مشمول، تضمين کند".

عرضه کالاهاي خارجي در نمايشگاه‌ها ممنوع است

به گزارش ايرنا سخنگوي ستاد تنظيم بازار گفت: عرضه کالاهاي خارجي در نمايشگاه‌ها ممنوع است و در صورت تخلف، برخورد قانوني از سوي مراجع نظارتي انجام و غرفه عرضه‌کننده، جمع‌آوري خواهد شد.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدرضا کلامي» افزود:‌ برنامه فروش فوق العاده در اکثر استان‌ها مصوب شده و عرضه کالاها با تخفيف مناسب و برنامه‌هاي فروش فوق العاده در اين نمايشگاه‌ها انجام مي‌شود.وي گفت: برآوردها حاکي است تاکنون برنامه ويژه برگزاري 37 نمايشگاه در سراسر کشور تدوين شده و نمايشگاه‌هاي تهران نيز در مکان‌هاي حکيميه، بوستان ارم، فرهنگسراي خاوران، بوستان ولايت، مصلاي تهران، شهر آفتاب و بوستان گفت وگو برگزار خواهد شد.

کلامي خاطرنشان‌کرد: به منظور استمرار آرامش و ثبات نسبي بازار و جلوگيري از سوء استفاده واسطه‌ها، افزايش تقاضا در ايام پاياني سال و تامين کافي مايحتاج عمومي، دستورالعمل تشديد بازرسي و نظارت ويژه ايام پاياني سال به اتاق‌هاي اصناف سراسر کشور ابلاغ شده است.

سخنگوي ستاد تنظيم بازار يآدور شد: تاريخ برگزاري نمايشگاه‌ها در استان‌ها از 10 تا 25 اسفند ماه متفاوت خواهد بود و در تهران از نيمه اسفندماه آغاز خواهد شد.

وي گفت: غرفه ويژه بازرسي اصناف در همه نمايشگاه‌ها پيش بيني شده و نمونه کالاهاي قيمت‌گذاري شده به صورت پلمپ در معرض ديد مردم و خريداران در غرفه بازرسي قرار مي‌گيرد تا به عنوان مبناي قيمت کالا باشد.کلامي افزود: براي توزيع ميوه و تره‌بار در ايام پاياني سال، از طريق عرضه محصولات تازه، با کيفيت، قيمت مناسب و کنترل‌هاي بهداشتي تمهيداتي انجام شده است.

سکه از مرز 5 ميليون و 100 هزار تومان عبور کرد

به گزارش ايرنا قيمت سکه تمام بهار آزادي طرح جديد با رشد حدود 20 هزار توماني نسبت به روز معاملاتي گذشته به بهاي پنج ميليون و 110 هزار تومان فروخته شد.

قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح قديم نيز در بازار آزاد تهران پنج ميليون و 90 هزار تومان به فروش رسيد.

همچنين نيم سکه نيز دو ميليون و 620 هزار تومان، ربع سکه يک ميليون و 590 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمي 930 هزار تومان داد و ستد شد.علاوه براين هر گرم طلاي خام 18 عيار 520 هزار تومان و هر مثقال طلا نيز دو ميليون و 255 هزار تومان به فروش رسيد.

اونس نيز به بهاي يک هزار و 565 دلار معامله شد.

مهم‌ترين عامل رشد قيمت طلا و سکه در روزهاي گذشته، افزايش قيمت دلار در بازار آزاد ارزيابي شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي