جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6329

 خبـــرنامه 

 بازگشت "نوري" به بوندسليگا

در انتظار معجزه دوباره؟

الکساندر نوري به عنوان سرمربي موقت هرتابرلين منصوب شد.

باشگاه هرتابرلين روزهاي شلوغي را پشت سر مي‌گذارد. يورگن کلينزمن، سرمربي 55 ساله و چهره بزرگ فوتبال آلمان از طريق بيانيه اي در فيس‌بوک به دليل آن چه "عدم دريافت اطمينان کافي" عنوان کرده بود از سمت خود به عنوان سرمربي باشگاه کناره گيري کرد.

کلينزمن (که البته عنوان کرده تنها از سمت سرمربيگري استعفا داده و اعلام کرده به پست مشاوره اي خود در کادر مديريت بازخواهد گشت) در شرايطي از اين دليل عجيب به عنوان انگيزه استعفا سخن گفته که اين باشگاه در ماه ژانويه با هزينه اي 76 ميليون يورويي، پرهزينه ترين باشگاه بوندسليگايي در پنجره نقل و انتقالات ژانويه بود و ستارگاني مثل لوکاس توسار (ليون)، کريشتوف پيونتک (ميلان) و ماتيوس کانيا (لايپزيش) را به خدمت گرفته بود.

با اين حال، کسب تنها يک پيروزي در 5 بازي آخر ليگ و سقوط به جايگاه چهاردهم، موجب شد تا کلينزمن پس از تنها 10 مسابقه از هدايت پايتخت نشينان کناره گيري کند. باشگاه هرتا نيز ساعتي بعد، ضمن ابراز تعجب از اقدام کلينزمن و عنوان آن که "هيچ نشانه اي مبني بر اين اقدام از سوي کلينزمن به چشم نخورده بود" با پذيرش استعفاي او، الکساندر نوري 40 ساله را به عنوان سرمربي موقت خود برگزيد. به اين ترتيب انتظار مي‌رود نوري در بازي روز شنبه برابر پادربورن، روي نيمکت هرتا بنشيند.

بازگشت نوري به بوندسليگا، براي ايراني ها يادآور دوران حضور او در وردربرمن است؛ دوراني که البته دو نيمه کاملا روشن و کاملا تاريک دارد.

پس از گذشت 3 هفته از فصل 17-2016، وردربرمن که با 3 شکست و دريافت 12 گل در قعر جدول بوندسليگا جا خوش کرده بود با ويکتور اسکريپنيک قطع همکاري کرد و هدايت موقت تيم را به الکساندر نوري، سرمربي تيم دوم باشگاه سپرد. اين تحول در حالي رخ داده بود که برمن در کنار شروع فاجعه بار در بوندسليگا، در دور اول جام حذفي نيز به دست تيمي گمنام از گردونه رقابت ها حذف شده بود.

شروع نوري با شکست خانگي 2-1 برابر ماينتس شروع روشني نبود اما کسب 4 امتياز از 2 بازي بعدي، موجب ارتقاي او به عنوان سرمربي دائمي باشگاه و امضاي قرارداد تا پايان فصل شد. برمن با نوري رفته رفته از قعر جدول فاصله گرفت و کسب 9 برد و 2 تساوي در 11 بازي (بازه هفته 21 تا 31) موجب شد تا برمن در فاصله 3 هفته مانده به پايان فصل، در رده ششم جدول و کسب سهميه اروپايي قرار گيرد.

با اين حال، 3 شکست پر گل برابر کلن و دورتموند (هر دو با نتيجه 4-3) و هوفنهايم (با نتيجه 5-3) موجب شد برمن فصل را در رده هشتم و بدون کسب سهميه به پايان ببرد. فاصله شاگردان نوري با آخرين سهميه اروپايي (فرايبورگ) تنها 3 امتياز بود و اين تيم با هرتاي رده ششمي (که سهميه مستقيم حضور در مرحله گروهي ليگ اروپا را کسب کرده بود) تنها 4 امتياز فاصله داشت.

اين نتايج درخشان، موجب تمديد قرارداد نوري با سبز و سفيدها شد اما هرچقدر حضور او به عنوان يک مربي موقت، خاطرات خوشي را براي طرفداران وزراشتاديون رقم زده بود، دوران حضور او به عنوان يک سرمربي بلندمدت شبيه به يک فاجعه بود.

برمن در 10 بازي نخست فصل 18-2017 تنها 5 امتياز اندوخت و در هيچ ديداري به پيروزي نرسيد. تنها برد برمن در اين بازه، پيروزي 3-0 مقابل تيم دسته سومي وورزبرگر کيکرز در دور نخست جام حذفي بود! شکست 3-0 مقابل آگسبورگ در هفته دهم و حضور در رده هفدهم، پايان کار نوري در برمن را رقم زد.

نوري پس از آن براي مقطع کوتاهي هدايت اينگولشتات در بوندسليگاي 2 را به عهده گرفت اما پس از 8 بازي، با 3 تساوي و بدون کسب حتي يک پيروزي اين تيم را ترک کرد. اکنون بايد ديد دومين حضور نوري در بوندسليگا چه فرجامي خواهد داشت. آيا او روزهاي خوش حضور به عنوان مربي موقت در برمن را تکرار خواهد کرد يا نتايج او بيشتر شبيه دوران پس از دائمي شدن قرارداد خواهد بود.

شايعه روز

نيازمند به خاطر پرسپوليس تمديد نمي‌کند

عليرضا بيرانوند، گلر ملي‌پوش پرسپوليس که چند سالي است صحبت از لژيونر شدن او مطرح شده، در نهايت با عقد قراردادي تابستانِ پيش رو از جمع سرخپوشان جدا شده و به تيمي در ليگ بلژيک مي‌پيوندد.

در هفته‌هاي اخير صحبت‌هايي در مورد گزينه‌هاي جانشيني بيرانوند مطرح شده ولي اينطور که به نظر مي‌رسد سرخپوشان قصد دارند با ميدان دادن به رادوشوويچ و جذب يک گلر مطمئن براي نيمکت او فصل آينده را سپري کنند و جذب يک گلر مطرح در دستور کار سرخپوشان نيست.

با اين وجود يکي از رسانه‌هاي ورزشي در مطلبي عجيب مدعي شد که پرسپوليس به دنبال جذب نيازمند از سپاهان است و گلر طلايي‌پوشان به دليل مذاکره با اين باشگاه زير بار تمديد قرارداد نمي‌رود.

اين خبر در حالي منتشر شده که نيازمند ابتداي فصل جاري با حضور در دفتر باشگاه سپاهان قراردادش را يک فصل ديگر با اين باشگاه تمديد کرده و فصل آينده هم در اين تيم حضور خواهد داشت و جدايي او در اين مقطع منوط به دريافت رضايت نامه از باشگاه اصفهاني است.

اين شايعه عجيب در حالي مطرح شده که بازي حساس و تعيين کننده پرسپوليس - سپاهان در هفته بيستم ليگ برتر در پيش است و مطرح کردن موارد اين چنيني در آستانه اين ديدار مي‌تواند منجر به برهم خوردن تمرکز بازيکن سپاهان شود و مشخص نيست چرا چنين موضوعي در رسانه‌ها منعکس شده است.

پايان سرپرستي علي‌نژاد و ابلاغ حکم معاونت

خسروي سرپرست ووشو مي‌شود؟

قرار است حکم معاونت مهدي علي‌نژاد در وزارت ورزش به زودي ابلاغ شود.

به گزارش خبرگزاري فارس، با رفتن محمدرضا داورزني به فدراسيون واليبال، 21 آذرماه امسال مهدي‌ علي‌نژاد به عنوان سرپرست معاونت حرفه‌اي و قهرماني معرفي شد. بيش از 3 ماه از فعاليت وي در وزارت ورزش مي‌گذرد و حالا شنيده شده قرار است به زودي حکم معاونت وي ابلاغ شود. با توجه به در پيش بودن بازيهاي المپيک توکيو و اهميت معاونت ورزش قهرماني، وزير ورزش و جوانان تصميم گرفته در اين سمت علي نژاد به شکل تمام وقت و با تمرکز کامل کار کند و از همين رو ظاهرا قرار است به زودي حکم وي ابلاغ شود.

براين اساس با ابلاغ معاونت، وي از فدراسيون ووشو رفتني خواهد شد و حتي شنيده شده عليرضا خسروي به عنوان سرپرست اين فدراسيون معرفي خواهد شد. خسروي مدت‌ها سرپرستي فدراسيون وزنه‌برداري را برعهده داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي