جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6329

 خبـــر 

 شجاع - مانژو

يک خطا و يک غفلت عجيب!

پرسپوليس در حالي با دو گل مقابل الدحيل شکست خورد که هر دو گل شاگردان الرکراکي در دقايق ابتدايي زده شد. ماريو مانژوکيچ نيز توانست در اولين بازي خود با پيراهن الدحيل در ليگ قهرمانان آسيا، با استفاده از قد و قامت بلندش، دروازه پرسپوليس را فرو بريزد. اما در صحنه گل مانژوکيچ، علاوه بر توانايي‌هاي فردي ستاره سابق يوونتوس، غفلت مدافعان پرسپوليس نيز تاثيرگذار بود.

ابتدا مانژو بالاي سر محمد نادري سرزني کرد، سپس در حالي که بازي جريان داشت، شجاع خليل زاده براي لحظاتي بيخيالِ مسابقه شد و به سمت داور رفت و در شرايطي که نه خليل زاده و نه نادري، مانژوکيچ را مهار نکرده بودند، او گل نخست را در دقيقه پنج بازي به ثمر رساند.

شجاع که در اين بازي تعداد پاس بيشتري نسبت به تمام مدافعان پرسپوليس داشت، تمام تلاش خود را کرد تا در مقابل ماريو مانژوکيچ سربلند باشد اما در بعضي دقايق اسير حرفه اي گري اين بازيکن شد. در يک صحنه با وجود اين که تصاوير تلويزيوني خطا روي مهاجم کروات را نشان نمي‌دادند، مانژوکيچ خود را بر روي زمين انداخت و يک خطاي پشت محوطه گرفت که با ضربه معز علي، تا آستانه فرو ريختن دوباره دروازه پرسپوليس نيز پيش رفت.خليل زاده در مقابل الدحيل 8 دوئل هوايي داشت که در اکثر آن ها پيروز شد. وي همچنين شش کنش دفاعي داشت و بيشترين تعداد خطا در بين مدافعان را نيز به نام خود ثبت کرد. با وجود اين نمايش قابل قبول، حالا همان صحنه اي که شجاع مانژوکيچ را رها کرد و به سمت داور رفت، در شبکه هاي اجتماعي بازخورد و بازنشر بسيار زيادي داشته و هواداران پرسپوليس نسبت به واکنش مدافع شماره 3 ناراضي هستند.

عمر السوما به بازي مقابل استقلال مي‌رسد

الرياضيه عربستان از حضور عمر السوما مهاجم سوري الاهلي در ديدار حساس اين تيم برابر استقلال خبر داد. طبق اعلام برخي منابع عمر السوما مهاجم سوري الاهلي آمادگي حضور در مسابقه برابر استقلال ايران در هفته دوم ليگ قهرمانان آسيا را خواهد داشت. مسابقه‌اي که روز سه‌شنبه هفته آينده در کويت برگزار مي‌شود. السوما مراحل درماني خودش را پس از مصدوميت سپري کرده و براي حضور در تمرينات گروهي تيم آماده مي‌شود.

نامه بي پاسخ ماند

فوتسال ايران و يک ناکامي بزرگ ديگر

ديدار دوستانه تيم ملي فوتسال ايران و آرژانتين که قرار بود فروردين ماه 1399 برگزار شود، منتفي شده است.

به گزارش مهر، حدود يک سال پيش بود که کميته فوتسال ايران از برنامه ريزي براي بازي با تيم ملي فوتسال آرژانتين در فروردين 1399 در ايران خبر داد. از بهمن ماه سال گذشته تا همين چند ماه پيش رايزني‌هايي با آرژانتين صورت گرفت. دو طرف بر برگزاري بازي در تاريخ 20 فروردين 99 به توافق رسيدند يعني تاريخي که تيم ملي جام ملت‌هاي آسيا را پشت سر گذاشته است و خودش را براي جام جهاني ليتواني آماده مي‌کند.

در واقع آرژانتين يکي از حريفان قابل و توانمند در راه آماده سازي جام جهاني براي تيم ملي کشورمان بود و مي‌توانست کمک شايان توجهي به آماده سازي تيم ملي و محک خوردن بازيکنانش کند.

هرچند جام ملت‌هاي آسيا به خاطر گسترش ويروس کرونا به تعويق افتاد و زمان برگزاري اين رقابت‌ها هنوز نامشخص است اما نکته قابل توجه منتفي شدن بازي با آرژانتين است. بعد از اتفاقاتي که طي ماه‌هاي گذشته در ايران رخ داد، گويا آرژانتيني‌ها قيد بازي در ايران را زده‌اند و حتي پاسخ نامه دوم ايران براي نهايي کردن اين مسابقه را نداده‌اند.

آرژانتين قهرمان دوره گذشته جام جهاني فوتسال، اخيراً در مسابقات آمريکاي لاتين هم موفق شد برزيل را در فينال شکست بدهد و به عنوان قهرماني اين مسابقات هم دست يابد. بدون شک برگزاري بازي تدارکاتي با اين تيم مي‌توانست کمک زيادي به محک خوردن ملي پوشان کشورمان باشد.فوتسال کشورمان در سال هاي اخير ناکامي در برگزاري بازي با تيم هاي بزرگ را تجربه کرده است. تيم ملي فوتسال ايران حدود دو سال پيش قرار بود براي انجام بازي تدارکاتي با برزيل راهي اين کشور شود ولي به دليل عدم تامين منابع مالي، اين مسابقه منتفي شد.

چند روز پيش هم دعوتنامه برزيلي ها از تيم ملي فوتسال بانوان ايران منتشر شد؛ نامه اي که مشخص نشد دقيقاً براي کدام بخش از فدراسيون فوتبال ارسال شده و چه کسي مسئول مسکوت ماندن اين پاسخ و از دست رفتن يک فرصت طلايي براي تيم فوتسال بانوان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي