جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/12/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6339

 تريبون 

 معاون وزير راه‌و شهرسازي:

تکليف مرز ايران و عراق مشخص نشود، دستور بازگشت کاميون‌ها را مي‌دهيم

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه تا کنون مرز زميني با سه کشور عراق، ترکيه و ترکمنستان بسته شد‌ه‌است، گفت: اگر بسته ماندن مرزهاي ايران و عراق طولاني شود، کاميون‌ها از مرز عراق به محل مبدا بارگيري بازگردانده مي‌شوند.

عبدالهاشم حسن‌نيا مديرعامل سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي در گفت‌وگو با ايلنا با اشاره به وضعيت مرز‌هاي زميني ايران با کشورهاي همسايه اظهارداشت: تا به اين لحظه مرز زميني با سه کشور عراق، ترکيه و ترکمنستان بسته شد‌ه‌است اما مرز افغانستان با ايران باز است و مشکلي براي تردد ناوگان باري وجود ندارد.

وي تاکيد کرد: اين موضوعات از سوي نهادها و وزارتخانه‌هاي متولي در حال پيگيري است و تا چند روز آينده وضعيت مرزهاي زميني با اين کشورها مشخص مي‌شود.

معاون وزير راه‌ و شهرسازي با اشاره به ايجاد صف کاميون‌ها در مرز عراق گفت: برخي از کاميون‌ها از دو الي چهار روز گذشته وارد مرز ايران و عراق شده‌اند و درباره حل اين مشکل در حال مذاکره با کشور عراق هستيم. سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، سازمان و نهاد بهره‌بردار است و اين رايزني‌ها بين دو کشور بايد از طريق مجراهاي ديگري انجام شود. ‌

حسن‌نيا تاکيد کرد: اين موضوع فقط ايران را دچار مشکل نکرده‌ بلکه تجار عراقي که اين محموله‌ها را خريداري کرده‌اند هم امروز با مشکل مواجه هستند و انسداد مرز مشکل متقابل براي هر دو کشور است.

مديرعامل سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي درباره بارهاي کاميون‌هاي معطل مانده در مرز عراق اظهار داشت: اين کاميون‌ها حاوي بارهاي مختلفي هستند که البته عمده آنها صنعتي و مشتقات نفتي است.

وي همچنين درباره چک پزشکي رانندگاني که چند روز در پشت مرز عراق معطل بوده‌اند، گفت: طرف مقابل بايد اين تصميمات را اتخاذ کنند و در مبادي کشورهاي خود چک‌هاي پزشکي را در نظر بگيرند.

معاون وزير راه و شهرسازي تاکيد کرد: اگر بسته ماندن مرزهاي ايران و عراق طولاني شود، کاميون‌ها از مرز عراق به محل مبدا بارگيري بازگردانده مي‌شوند. البته با توجه به اينکه ترکيه اعلام کرده مرز خود با ايران را بسته است به شرکت‌هاي حمل و نقل بار اعلام کرده‌ايم که از تردد به سمت مرز ترکيه فعلا خودداري کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي