جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/12/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6339

 خبـــر 

 احتمال تعطيلي تمامي بازي‌هاي هفته‌ آينده سري A از بيم کرونا

بحراني شدن اوضاع در ايتاليا به دليل شيوع سريع ويروس کرونا در اين کشور، مقامات آن را به تکاپو انداخته است و ممکن است دربي ايتاليا نيز برگزار نشود.

جوزپه کونته، نخست وزير ايتاليا از احتمال لغو گسترده تمامي مسابقات ليگ دسته اول فوتبال کشور در هفته آينده براي کاهش سرعت انتشار ويروس کرونا خبر داد.

تا کنون در هفت منطقه از ايتاليا مواردي از وجود افراد مبتلا به کرونا گزارش شده که اين موضوع به قرنطينه 10 شهر اين کشور و تعطيلي تمام رويداد‌هاي ورزشي، اماکن عمومي و مدارس تا يک هفته آينده شده است. در همين حال دستور لغو 4 بازي سري A در روز يکشنبه شامل بازي تيم‌هاي اينتر و سامپدوريا هم صادر شد که اين تنها بخشي از 43 مسابقه فوتبالي بود که در دسته‌هاي مختلف کالچو لغو شدند. اکنون اما اين احتمال وجود دارد که تمامي ديدارهاي هفته آينده سري A از جمله دربي ايتاليا بين تيم‌هاي يوونتوس و اينتر هم لغو شوند.

جوزپه کونته نخست وزير ايتاليا در اين خصوص گفت: من فکر نمي‌کنم که ما در عرض تنها يک هفته بتواند سرعت انتشار ويروس را آنقدر کاهش دهيم که بتوانيم روند برگزاري مسابقات ورزشي را از سر بگيريم. ما به طور مرتب در حال رصد کردن اوضاع هستيم و وضعيت موجود را ارزيابي خواهيم مي‌کنيم. ما سرعت انتشار را زير نظر مي‌گيريم و امکان لغو تمام بازي‌هاي هفته آينده را بررسي مي‌کنيم.

تعطيلي يک هفته‌اي نه تنها شامل بازي‌هاي سري A مي‌شود بلکه مسابقات دسته‌هاي پايين‌تر فوتبال ايتاليا، ليگ‌هاي آماتور را هم دربرمي‌گيرد و حتي احتمال لغو بازي خانگي اينتر مقابل لودوگورتس در دور برگشت مرحله يک شانزدهم نهايي ليگ اروپا هم وجود دارد. اين بازي پنجشنبه شب در سن‌سيرو برگزار مي‌شود و احتمال اينکه بدون حضور تماشاگر برگزار شوند بسيار زياد است.

ماتويدي:

يک فصل ديگر در يوونتوس خواهم بود

هافبک فرانسوي تيم فوتبال يوونتوس تأييد کرد قراردادش با يوونتوس تمديد خواهد شد.

بلز ماتويدي که در سال 2017 با قراردادي سه ساله از پاري‌سن‌ژرمن به يوونتوس پيوست، تأييد کرد با فعال شدن بند تمديد يک ساله قراردادش، به مدت يک فصل ديگر در جمع راه‌راه پوشان تورين باقي خواهد ماند. اين هافبک فرانسوي در فصل جاري در 30 بازي از رقابت‌هاي مختلف براي راه‌راه پوشان تورين به ميدان رفته و آمار يک‌ گل‌زده و 2 پاس‌گل را از خود برجاي گذاشته است.

ماتويدي 32 ساله که پيش از اين بحث پيوستنش به المپيک ليون مطرح شده بود، درباره آينده حرفه‌اي‌اش گفت: من در يوونتوس خواهم ماند، در قرارداد من بندي براي تمديد يک ساله وجود دارد که باشگاه تصميم گرفته آن را فعال کند. خوشحالم که يک فصل ديگر در يوونتوس به کارم ادامه خواهم داد. هرگز ترديدي نسبت به آينده حرفه‌اي‌ام نداشته‌ام، چون به تمامي طرفين اعتماد داشته‌ام. به هر حال من سنم بالاتر مي‌رود و خانواده‌ام هم عاشق شهر تورين هستند.

ژان ميشل آئولاس، رئيس باشگاه ليون نيز در اين باره اظهار داشت: جونينو (مدير ورزشي تيم فوتبال ليون) تابستان گذشته رويايي به خدمت گرفتن ماتويدي را داشت. اين اتفاق در نهايت نيفتاد چون بلز مي‌خواست اين فصل را با يوونتوس سپري کند. او حق داشت که در يووه بماند چون اين تيم در ليگ قهرمانان مدعي قهرماني است.

تيم‌هاي ليون و يوونتوس چهارشنبه شب در دور رفت از مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا در فرانسه به مصاف هم خواهند رفت.

«رودريگو» هم ال‌کلاسيکو را از دست داد

خوشحالي تحريک‌آميز، کار دست مهاجم جوان رئال مادريد داد.

رودريگو، مهاجم جوان تيم فوتبال رئال مادريد به خاطر دريافت کارت زرد در بازي تيم دوم اين باشگاه، فرصت حضور در ال‌کلاسيکوي هفته آينده مقابل بارسلونا را از دست داد.

در جريان ديدار تيم‌هاي رئال مادريد کاستيا و «سن سباستين لوس ريس» که با پيروزي 2 - صفر تيم مادريدي همراه شد، رودريگو گوئس پس از به ثمر رساندن گل دوم تيمش درست مقابل صورت دروازه بان حريف به خوشحالي پرداخت. اين حرکت بازيکن برزيلي از چشمان داور دور نماند و باعث شد او کارت زرد بگيرد. با توجه به قوانين فوتبال اسپانيا، محروميت اين بازيکن با وجود اينکه در ليگ منطقه‌اي اسپانيا اتفاق افتاد، سبب عدم حضورش در ال‌کلاسيکوي هفته بعد مي‌شود.

قريب از کارزار انتخابات رياست فدراسيون کناره‌گيري مي‌کند؟

تحولات اخير و فضاي موجود در انتخابات رياست فدراسيون فوتبال به گونه‌اي بوده که شائبه‌هايي مبني بر کناره‌گيري محمدحسين قريب وجود دارد.

انتخابات رياست فدراسيون فوتبال، 20 اسفند ماه برگزار خواهد شد. يکي از گزينه ها، محمدحسين قريب است که عنوان مي شود نزديک به دولت بوده و از اين مسير وارد کارزار کنوني شده است.

اخبار دريافتي حکايت از آن دارد که تحولات اخير و فضاي به وجود آمده در اين فرآيند، باعث شده تا قريب که سابقه شکست در انتخابات فوتبال و جواب رد مجمع را در کارنامه دارد، دچار ترديد هاي اساسي شود. اين موضوع تا بدانجا بوده که وي در دو ديدار با يک مقام عالي‌رتبه ورزش کشور خواستار کناره گيري از اين انتخابات بوده چرا که شانس خود را اندک مي داند.

محمدحسين قريب که سابقه مديرعاملي باشگاه استقلال را در کارنامه دارد، يک بار نيز در انتخابات رياست فدراسيون فوتبال از سوي دولت وقت معرفي شده بود که به علي کفاشيان باخت. اين بار نيز که وي به عنوان گزينه نزديک به دولت وارد انتخابات شده، برآوردهاي ميداني به ضررش است که موجب شده تا نگران باشد که با يک شکست ديگر که محتمل نيز به نظر مي رسد، در اين عرصه به اتمام برسد.

اگرچه هنوز قريب در عرصه انتخابات فدراسيون حضور دارد و کناره گيري رسمي نکرده اما تا 25 اسفند ماه زمان چنداني باقي نمانده و تحولات نيز به ضررش تحليل مي شود. بايد منتظر ماند و ديد که مديرعامل سابق استقلال، با توجه به سابقه شکست قبلي، چه تصميمي خواهد گرفت.

حبيب کاشاني، مهدي محمد نبي، حيدر بهاروند، عباس صوفي، محمدحسين قريب و هدايت ممبيني در انتخابات رياست فدراسيون فوتبال حضور دارند و توانسته اند 10 امضاي اوليه را کسب کنند. عنوان مي شود که ممبيني به دليل نداشتن سابقه مديريت لازم در قانون، در صورت عدم فراهم ساختن مستندات، از اين عرصه حذف خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي