جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/12/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6341

 مراقب ماسک و دستکش هاي آلوده باشيد 

 به گزارش بهداشت نيوز: مجيد مرجاني، با اشاره به اپيدمي کرونا در کشور و اهميت رعايت بهداشت فردي در پيشگيري از اين بيماري، گفت: افرادي که علائم شبيه به سرماخوردگي را دارند بهتر است از وسايل حفاظتي براي جلوگيري از انتشار ويروس از جمله ماسک و دستکش استفاده کنند، البته استفاده از دستکش براي انجام امور روزمره در مکان‌هاي عمومي براي تمام افراد لازم است. اين اقدامات مانع مواجهه ويروس با بدن ما و انتشار آن مي‌شود.

وي ادامه داد: از طرفي ممکن است ويروس‌ها روي سطوح اين وسايل بنشينند و در خصوص ويروس کرونا، تا مدت چند ساعت يا چند روز، زنده بمانند. در نتيجه ماسک‌ها و دستکش‌ها، خود مي‌توانند موجب انتقال بيماري شوند. بنابراين بايد به گونه‌اي از سطح بدن جدا شوند که هيچ تماسي با پوشش خارجي آنها رخ ندهد.

اين متخصص بيماري‌هاي عفوني، در خصوص نحوه خارج کردن دستکش و ماسک، پس از استفاده، اظهار کرد: پوشش خارجي دستکش‌ها و ماسک را بدون ايجاد کوچک‌ترين تماس با پوست بدن، به سمت داخل مچاله کنيد، آنها را درون کيسه فريزر انداخته و گره بزنيد. سپس بسته خود را به داخل سطل آشغال دردار بيندازيد.

مرجاني بر اهميت شستشو و ضد عفوني کردن دست‌ها پس از خارج کردن وسايل حفاظتي بسيار تاکيد کرد.

اين متخصص بيماري‌هاي عفوني، افزود: ممکن است دستکش‌ها در زمان استفاده سوراخ شده يا در زمان خارج کردن آنها، تماسي با پوست بدن صورت گرفته باشد، در نتيجه شستن دست‌ها با آب و صابون به مدت 30 ثانيه توصيه مي‌شود.

وي در پايان به لزوم خشک کردن دست‌ها پس از شستشو با حوله شخصي، تاکيد و کرد و گفت: اگر در محيطي خارج از محيط منزل اقدام به شستن دست‌ها کرديد، بهتر است با دستمال کاغذي يا دستگاه‌هاي خشک کن برقي، رطوبت دست‌ها را کاهش دهيد، اما اگر اين امکان وجود نداشت، اجازه دهيد با جريان هوا خشک شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي