جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 خبر 

 وزير کشور و نيروي انتظامي در فهرست جديد تحريم هاي آمريکا

دفتر کنترل دارايي‌هاي وزارت خزانه‌داري آمريکا تحريم‌هاي جديدي عليه ايران اعلام کرد.به گزارش فارس؛ در فهرستي که روي وب‌سايت وزارت خزانه‌داري آمريکا قرار گرفته نام 9 فرد و 3 نهاد ديده مي‌شود که به فهرست تحريم‌ها اضافه شده‌اند.عبدالرضا رحماني فضلي، وزير کشور ايران يکي از افرادي است که در فهرست تحريم‌ها قرار گرفته است.

دولت آمريکا نيروي انتظامي ايران را نيز در فهرست تحريم‌ها قرار داده است.

واکنش پکن به تحريم شرکت‌هاي چيني به بهانه ارتباط با ايران

پکن با انتقاد از تحريم‌هاي آمريکا عليه شرکت‌هاي چيني، همکاري با ايران را قانوني دانست.به گزارش ايلنا به نقل از چاينا ديلي، وزارت خارجه چين در واکنش به تحريم‌هاي جديد آمريکا عليه شرکت‌هاي چيني از آمريکا خواست فوراً تحريم‌هاي غيرقانوني عليه شرکت‌هاي چيني را لغو کند.وي در ادامه گفت: همکاري با ايران در چارچوب قوانين بين‌المللي منطقي و قانوني است و بايد از آن حفاظت شود.وزارت خزانه‌داري آمريکا يک شرکت چيني را به دليل ارتباط با هواپيمايي ماهان تحريم کرد.

نيروي دريايي آمريکا:

شناورهاي خارجي فاصله 100 متري با ناوهاي ما را رعايت کنند

نيروي دريايي آمريکا اعلام کرد که شناورهاي خارجي بايد فاصله 100 متري با ناوهاي اين کشور را رعايت کنند.

به گزارش ايلنا به نقل از آسوشيتدپرس، نيروي دريايي آمريکا با اعلام اين‌که شناورهاي خارجي بايد فاصله 100 متري با ناوهاي اين کشور را رعايت کنند، هشدار داد که در صورت نزديک شدن اين شناورها عليه آنها اقدام قانوني دفاعي انجام خواهد داد.

اقدام دفاعي عمدتا شامل به صدا درآوردن آژير، شليک منور و در نهايت شليک هشدار براي مجبور کردن شناورها به دور شدن از کشتي مي‌شود، ولي هشدار در خصوص رعايت فاصله مشخص، يک مورد جديد در نيروي دريايي آمريکا است.

گزارش آناتولي از انتقال نفت به ونزوئلا توسط تهران

آناتولي در گزارشي به انتقال نفت به ونزوئلا پرداخت و نوشت: پيش‌بيني مي‌شود اولين نفتکش ايراني در 25 ماه مه به سواحل ونزوئلا برسد.به گزارش ايلنا، آناتولي در گزارشي با اشاره به روابط اقتصادي و قانوني ايران و ونزوئلا نوشت: پنج فروند نفتکش ايراني که داراي بنزين و ساير محصولات مشابه است، به سمت ونزوئلا، متحد تهران در حال حرکت است.

در ادامه اين گزارش آمده است: بر اساس داده‌هاي جمع‌آوري شده از سيستم شناسايي اتوماتيک کشتي، نفتکش‌ها در سفر طولاني به ونزوئلا از شهر ساحلي بندرعباس ايران در منطقه خليج فارس حرکت کردند.آناتولي پيش‌بيني کرد که اولين نفتکش ايراني در 25 ماه مه به سواحل ونزوئلا برسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي