جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 خبر 

 وزيرآموزش‌ وپرورش:

ترميم رتبه‌بندي معلمان با تصويب دولت

وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه با تصويب هيات وزيران رتبه‌بندي معلمان ترميم شد، زمان اعمال آن را از اول فروردين 1399 اعلام کرد.به گزارش ايسنا، محسن حاجي ميرزايي در اين باره گفت: دولت در اسفندماه گذشته که همه کارکنان از ضريب فوق العاده شغل فصل دهم برخوردار شدند، فرهنگيان هم از اين ضريب برخوردار شده بودند اما چون محل استفاده اين ضريب رتبه بندي معلمان بود،‌ اين موضوع اختلالي را در امر رتبه بندي فرهنگيان ايجاد کرد.

وي افزود:هيئت وزيران تصويب کرد تا احکام رتبه بندي معلمان براساس اين مصوبه، اصلاح و ترميم شود.

به گفته وزير آموزش و پروش، زمان اجراي اين طرح از اول فروردين 99 خواهد بود و احکام معلمان هم به سرعت اصلاح و ما به‌ تفاوت از فروردين 99 پرداخت خواهد شد.

الزام رعايت پروتکل بهداشتي؛

برنامه برگزاري آزمون‌هاي بين‌الملل در ايران اعلام شد

برنامه برگزاري آزمون‌هاي بين‌الملل در ايران با الزام رعايت پروتکل بهداشتي اعلام شد.

به گزارش مهر، کليه داوطلبان آزمون‌هاي TOEFL ،GRE General ،GRE Subject ،IELTS ،Life Skills ،UKVI مي‌توانند مطابق برنامه زماني اعلام شده در اين آزمون‌ها شرکت کنند.

با توجه به هماهنگي به عمل آمده با موسسات ETS و IDP کليه آزمون‌هاي بين المللي در ايران از 21 ماه مي 2020 برابر با اول خرداد ماه 1399 به بعد مطابق برنامه‌هاي زماني اعلام شده در زمان ثبت نام متقاضيان، برگزار مي‌شود.

موسسات برگزار کننده آزمون‌هاي مذکور در ايران ملزم به رعايت فاصله گذاري هوشمند و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي هستند و پيش بيني‌هاي لازم را براي تهيه ماسک و دستکش براي داوطلبان اين آزمون‌ها انجام خواهند داد.

همراه داشتن مدارک شناسايي معتبر (گذرنامه و کارت ملي) و رعايت تمامي اصول بهداشتي براي کليه داوطلبان الزامي است، درغير اين صورت از ورود آنان به جلسه آزمون جلوگيري خواهد شد.

ضمناً هماهنگي‌هاي لازم مبني بر لغو يا جابجايي آزمون بدون دريافت هزينه از داوطلباني که در اين آزمون‌ها ثبت نام کرده‌اند، با موسسات مذکور انجام گرفته است. داوطلبان براي هرگونه اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت موسسات برگزارکننده آزمون مراجعه کنند.

تصميمات جديد دانشگاه تربيت مدرس براي بازگشايي‌ خوابگاه‌ها

معاون آموزشي دانشگاه تربيت مدرس درباره آخرين تصميمات اين دانشگاه براي برگزاري کلاس‌ها، نحوه برگزاري امتحانات و بازگشايي خوابگاه‌ها به بيان توضيحاتي پرداخت.

محمدرضا کلباسي مسجدشاهي، معاون آموزشي دانشگاه تربيت مدرس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: پيشنهاداتي براي برگزاري امتحانات و کلاس‌ها داشته ايم که صرفا در حد سناريو مطرح شده و هنوز قطعي نشده است.

معاون آموزشي دانشگاه تربيت مدرس درباره روند برگزاري کلاس‌ها گفت: بر اساس پيشنهاداتي که مطرح شد، آموزش مجازي تا پايان ترم ادامه خواهد داشت.

کلباسي درباره شيوه برگزاري امتحانات تصريح کرد: قطعا امتحانات پايان ترم در دو مرحله برگزار مي‌شود؛ به اين صورت که حدود 50 درصد از نمره پايان ترم به وسيله ارزشيابي طول ترم و تکاليفي که به دانشجو در اين مدت داده مي‌شود، خواهد بود و باقي به وسيله امتحان پايان ترم سنجيده مي‌شود که البته درباره حضوري و يا مجازي بودن آن هنوز تصميم قطعي گرفته نشده است و کل نمره پايان ترم به وسيله يک امتحان ارزيابي نمي‌شود.

او با اشاره به اينکه تا چند روز ديگر تصميمات قطعي گرفته خواهد شد، گفت:امتحانات به دو صورت مجازي و حضوري برگزار مي‌شود.احتمالا زماني را براي برگزاري کلاس هاي عملي به صورت فشرده در نظر خواهيم گرفت.

معاون آموزشي دانشگاه تربيت مدرس يادآوري کرد: پيشنهاد شده که دانشجويان مقطع به مقطع براي آزمون در دانشگاه حضور يابند، به اين صورت که ابتدا دانشجويان مقطع کارشناسي ارشد و سپس دانشجويان دکتري براي آزمون در دانشگاه حضور يابند.

کلباسي درباره نحوه حضور دانشجويان در خوابگاه ها گفت:در حال بررسي راهکارهاي ممکن براي حضور دانشجويان در خوابگاه هستيم، پيشنهاد ما اين است که اتاق‌ها يک نفره و حداکثر دو نفره باشد.

او در پايان تاکيد کرد:تمام موارد ذکر شده پيشنهاد است و هنوز قطعي نشده است.

تقويم آموزشي اعلام شد؛

آغاز امتحانات دانشگاه علوم پزشکي تهران از 24 خرداد

تقويم آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران براي نيمسال دوم سال تحصيلي 98-99 منتشر شد و بر اساس اين تقويم امتحانات از 24 خرداد آغاز مي‌شود.

به گزارش مهر، معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران تقويم آموزشي سال تحصيلي 99 - 98 را اعلام کرد.

بر اساس اين تقويم آموزشي نيمسال دوم 99-98 شروع کلاس‌ها از شنبه 12 بهمن ماه 98 بوده است.

زمان حذف اضطراري براي يک درس نظري يا عملي در روزهاي 13 تا 16 ارديبهشت 99 انجام شده است و پايان کلاس‌ها روز چهارشنبه 21 خرداد 99 اعلام شده است.

زمان برگزاري امتحانات دانشگاه علوم پزشکي تهران از شنبه 24 خرداد 99 تا چهارشنبه 25 تير 99 پيش‌بيني شده است.

بازه زماني ثبت موقت و نهايي نمرات نيز از دوشنبه 26 خرداد تا چهارشنبه 25 تيرماه 99 درنظر گرفته شده است.

دانشگاه علوم پزشکي تهران در تبصره اي يادآور شده است براساس شرايط ، دانشکده ها ميتوانند يک هفته ديرتر امتحانات خرداد را به پايان برسانند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي