جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 ميز خبر 

 آغاز ثبت‌نام پايه اول مدارس شاهد از امروز

طبق برنامه زمان‌بندي ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس شاهد، پيش ثبت‌نام کلاس اولي‌ها از امروز پنج شنبه اول خرداد شروع مي‌شود و تا هفدهم همين ماه ادامه خواهد داشت.به گزارش ايسنا، خانواده‌هاي معظم شهدا، جانبازان، ايثارگران و ساير افراد متقاضي ثبت نام در مدارس شاهد مي‌توانند از طريق سامانه "سجا" به نشاني saja.medu.ir طبق برنامه زمابندي اعلام شده براي ثبت نام اقدام کنند.

بر اين اساس، مهلت ثبت نام ورودي مدارس شاهد در پايه اول ابتدايي از امروز يکم خرداد آغاز مي‌شود و تا 17 همين ماه ادامه دارد.همچنين ثبت نام دانش آموزان پايه هفتم از يکم تا 14 تير و پايه دهم از 5 تا21 تير خواهد بود.

به گفته رزاقي، مديرکل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش، با توجه به تسهيلاتي که در جهت رفاه حال خانواده‌ها در امر ثبت نام فرزندان از سوي اداره کل شاهد در سال هاي اخير به ويژه با توجه به شيوع ويروس کرونا در نظر گرفته شده؛ خانواده‌ها مي توانند با ورود به سامانه سجا به نشاني saja.medu.ir نسبت به پيش ثبت نام فرزندان خود در پايه‌هاي اول ابتدايي، پايه هفتم و دهم، اقدام کنند.بديهي است پس از اتمام مهلت مقرر دانش‌آموزاني که امتياز لازم را کسب کرده‌اند با اطلاع رساني که از طريق مدرسه صورت خواهد گرفت براي ارائه مدارک و تکميل مراحل ثبت نام به مدرسه مراجعه خواهند کرد.

وي ادامه داد: اميدواريم مديران و همچنين خانواده‌هاي گرامي با رعايت حداکثري موارد بهداشتي جهت پيشگيري از گسترش بيماري کرونا بتوانند در کمال آرامش ثبت‌نام دانش آموزان را طبق روال سال‌هاي گذشته در زمان‌هاي مقرر به انجام برسانند.

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي امور فناوري وزارت علوم:

ارائه 3 گرنت فناوري به دانشگاه‌ها، آزمايشگاه‌ها و شرکت‌هاي نوپا

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي امور فناوري وزارت علوم از ارائه 3 گرنت فناوري به دانشگاه‌ها، آزمايشگاه‌ها و شرکت‌هاي نوپا خبر داد.

به گزارش وزارت علوم، مهدي کشميري، در پنجاه و سومين نشست مجازي معاونان پژوهش و فناوري دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي کشور که در سالن شهداي جهاد علمي برگزار شد، در خصوص محتواي برنامه گرنت فناوري گفت: حمايت از انجام پايان‌نامه‌هاي تحصيلات تکميلي با محتواي فناورانه که همان گرنت جوانه است و حمايت از فعاليت‌هاي تحقيقاتي با محتواي تجاري‌سازي اعضاي هيئت علمي در آزمايشگاه‌هاي تحقيقاتي که گرنت شکوفايي است و حمايت از فعاليت‌هاي شتاب‌دهي و رشد شرکت‌هاي نوپا که گرنت رشد به شمار مي‌رود برنامه‌هاي گرنت فناوري را ايجاد مي‌کنند.

وي به مشارکت‌کنندگان در تامين منابع اين گرنت اشاره کرد و افزود: فناور متقاضي دريافت گرنت، دانشگاه، پارک علم و فناوري مجري،وزارت عتف، سازمان يا نهاد اجرايي و اقتصادي مشارکت کننده، شرکت دانش‌بنيان متقاضي، صندوق نوآوري و شکوفايي و صندوق پژوهش و فناوري عامل از تامين کنندگان منابع اين گرنت هستند.

کشميري درخصوص بخش‌هاي حمايتي هر گرنت گفت: حمايت پايه با بهره‌گيري از منابع مالي متقاضي، پارک مجري و وزارت عتف صورت مي‌گيرد و ساير حمايت‌هاي مالي شامل سازمان حامي مشارکت کننده، صندوق نوآوري و شکوفايي و تسهيلات صندوق پژوهش و فناوري عامل است.

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي امور فناوري وزارت علوم درخصوص اقدامات انجام شده در گرنت فناوري گفت: تدوين و ابلاغ آيين‌نامه گرنت فناوري، انعقاد تفاهم‌نامه با پارک فناوري فاوا براي اجراي برنامه در حوزه ICT، انتخاب 5 استان براي شروع برنامه گرنت جوانه، ابلاغ اعتبار سهم وزارت عتف به استان‌هاي منتخب و تدوين برنامه زمان‌بندي در نيمه دوم خرداد از اقدامات انجام شده در اين حوزه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي