جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 ميز خبر 

 آغاز 4 عمليات تعميرات اساسي در منطقه 5 عمليات انتقال گاز

سرپرست منطقه 5 عمليات انتقال گاز از آغاز 4 عمليات هم‌زمان تعميرات اساسي در تأسيسات آباده، خنج، فراشبند و خاوران خبر داد.به گزارش شانا به نقل از شرکت انتقال گاز ايران، پيمان خضرايي، گفت: با توجه به قرار گرفتن کشور در شرايط ويژه بيماري کرونا و از طرفي لزوم تأمين انرژي در کشور از طريق انتقال پايدار گاز، کارکنان منطقه با رعايت پروتکل‌هاي ويژه بهداشتي عمليات تعميرات اساسي را آغاز کردند.

وي افزود: بهره‌برداري از 15 تاسيسات منطقه و خطوط استراتژيک انتقال گاز به‌صورت شبانه‌روزي توسط کارکنان دلسوز و تلاشگر منطقه جريان داشته و موضوع بيماري کرونا با توجه به دستورعمل‌هاي صادره بهداشتي، خللي در فرآيند انتقال پايدار گاز به‌وجود نياورده است.

سرپرست منطقه 5 عمليات انتقال گاز تصريح کرد: عمليات تعويض توربين در تأسيسات آباده و تعميرات اساسي 24 هزار ساعت کمپرسور گاز واحد يک خنج مطابق برنامه از پيش تعيين‌شده در حال انجام است. در بخش تعميرات اساسي نيز تعميرات و تعويض DGS واحد پنجم تاسيسات خاوران 4 در دست اقدام است.

خضرايي يادآور شد: براي عمليات بازرسي فني اقلام ثابت نيز تأسيسات فراشبند 10 توسط تعميرات اساسي آماده‌سازي شده و مطابق برنامه تحت بازرسي است.

اقدام‌هاي بهداشت و درمان براي مقابله با کرونا اعلام شد؛

خوداظهاري حدود 100 هزار نفر در سامانه غربالگري صنعت نفت

سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از ابتداي شيوع بيماري کوويد 19، سامانه غربالگري راه‌اندازي کرد که تاکنون تعداد 96 هزار و 388 نفر در اين سامانه اقدام به خوداظهاري کرده‌اند و از اين تعداد، 4 هزار و 341 نفر وارد برنامه مراقبتي و مديريت 14 روزه شده‌اند و نيز تعداد 20 هزار و 700 نفر از شاغلان اقماري نيز اقدام به خوداظهاري کرده‌اند که از حضور 432 نفر با تشخيص محتمل يا قطعي در منطقه عملياتي ممانعت شد.

به گزارش خبرنگار شانا، آمارهاي منتشرشده از سوي سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت حاکي از آن است که تا اواسط ارديبهشت‌ماه تعداد کل مراجعان سرپايي به مراکز درماني صنعت نفت 446 هزار و 553 نفر بوده است که از اين تعداد، 27 هزار و 318 نفر داراي علائم شبه آنفلوآنزا بوده‌اند. همچنين بالغ بر هزار نفر از جمعيت تحت پوشش، خدمات بستري دريافت کرده‌اند که نزديک به 25 درصد آنان از جمعيت بومي ساکن در مناطق عملياتي بوده‌اند.

سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت آمار فوت‌شدگان ناشي از بيماري کوويد 19 را تعداد 15 نفر از شاغلان رسمي و غيررسمي شرکت‌هاي دولتي و خصوصي (از ميان 280 هزار شاغل) اعلام کرد. با وجود اين به رغم ابتلاي تعدادي از پزشکان و پرستاران اين سازمان به کوويد 19، هيچ‌گونه مورد فوتي از آنان گزارش نشده است. همچنين به دليل طراحي، تدوين و نظارت دقيق بر اجراي دستورعمل‌هاي مرتبط در مناطق عملياتي، تعداد موارد ابتلا در شاغلان بسيار پايين بوده و اختلالي در روند فعاليت توليد درصنعت نفت ايجاد نکرده است.

بر اساس اين گزارش، سازمان بهداشت درمان صنعت نفت با دارا بودن 9 بيمارستان، 35 پلي‌کلينيک تخصصي، 70 مرکز سلامت خانواده و180 مرکز طب صنعتي و بهداشت مستقر در مناطق عملياتي صنعت نفت وظيفه مديريت شرايط اضطراري اپيدمي کوويد 19 را در جامعه شاغلان رسمي، غيررسمي، بازنشستگان و خانواده‌هاي آنان در سطح کشور با جمعيت حدود 850 هزار نفر را داشته است که از ابتداي بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون اقدام‌هاي مداخله‌اي در قالب نشست‌هاي هماهنگي، تدوين دستورعمل‌هاي بهداشتي، مديريت اپيدمي و اقدام‌هاي پيشگيرانه و کنترلي با مشارکت مديريت منابع انساني و اچ‌اس‌يي شرکت‌هاي نفت، گاز و پتروشيمي انجام شده است.

راه‌اندازي سامانه غربالگري و خوداظهاري

غربالگري اطرافيان گروه هدف، آموزش در زمينه پيشگيري و کنترل، پيگيري درمان بيماران ايزوله در منزل، آموزش و توانمندسازي اعضاي خانواده براي انجام فرآيند جداسازي و مراقبت، انجام همه اقدام‌هاي حفاظتي بهداشت محيط (گندزدايي و ضدعفوني)، تکميل فرم‌هاي پيگيري، فاصله‌گذاري و محدودسازي فعاليت‌هاي تجمعي و اجتماعات در شرکت‌ها، مديريت شاغلان آسيب‌پذير يا داراي نقص ايمني و برنامه‌ريزي براي معاينه ايشان از سوي پزشک و تصميم‌گيري درخصوص چگونگي فعاليت در محل کار، صدور گواهي صحت سلامت و بازگشت به کار جهت شاغلان مشکوک/ محتمل و قطعي، انجام معاينات بازگشت به کار شاغلان مبتلا و هماهنگي با شرکت‌هاي مربوطه، راه‌اندازي سامانه غربالگري پايش و کنترل بيماري کوويد 19 (nocorona.org)، راه‌اندازي سامانه براي خوداظهاري شاغلان، بازنشسته‌ها و جمعيت تحت پوشش (nocorona.ir)، راه‌اندازي وب‌سايت الکترونيکي www.piho.ir براي درج دستورعمل‌ها و پيام‌هاي آموزشي، قرار دادن محتواها و پيام‌هاي آموزشي براي جمعيت تحت پوشش در سايت الکترونيکي سازمان (بيش از 200 پيام و فيلم آموزشي)، آگاهي‌رساني گسترده به جمعيت تحت پوشش درباره روند اجراي کار و معرفي اعضاي تيم‌ها و نحوه فعاليت آنها، ايجاد دسترسي براي امور اداري و اچ‌اس‌يي شرکت‌ها در سامانه غربالگري جهت مديريت حضور کارکنان اقماري و غيراقماري در محل کار، تأمين منابع لازم براي اجراي برنامه غربالگري، آموزش مجريان و مراقبان سلامت در راستاي وظايف محوله به‌منظور ارائه خدمات تلفني، دسترسي به 582 نفر کاربر براي استفاده از سامانه غربالگري و پايش کرونا در سطح کشور، آموزش 300 نفر پرستار و پزشک براي پاسخگويي از 400 خط تلفن در سطح کشور، هماهنگي تلفني پزشکان با بيماران مزمن و ارسال داروهاي موردنياز ايشان به در منزل، ارائه خدمات مشاوره تلفني توسط پزشکان به جمعيت شاغلان و خانواده تحت پوشش و ارائه خدمات مشاوره تلفني توسط پزشکان به جمعيت تحت پوشش مبتلا به بيماري‌هاي مزمن يا نقص سيستم ايمني و آسيب‌پذير بخش ديگري از فعاليت‌هاي سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به‌منظور حفظ سلامت مردم است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي