جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 بيمه بيکاري کرونا به ايستگاه پرداخت رسيد 

 
با گذشت سه ماه از شيوع کرونا دولت به وعده خود درباره پرداخت مقرري بيمه بيکاري به کارگران بيکار ناشي از اين بيماري عمل کرد و بنا بر اعلام مدير کل حمايت از مشاغل و بيمه بيکاري وزارت کار، مقرري اسفندماه در چند روز آينده براي مشمولان واريز مي‌شود.به گزارش ايرنا، بيکاري، يکي از تبعات اقتصادي شيوع کروناست که به ‌واسطه اعمال محدوديت‌هاي ترددي و تعطيلي کسب ‌وکارها، دامن‌گير بخش قابل‌توجهي از نيروي کار کشور مي‌شود.

دولت براي حمايت از معيشت کساني که بالاجبار در دوره شيوع کرونا کار خود را از دست داده‌اند، پنج هزار ميليارد تومان در نظر گرفته که با تزريق به صندوق بيکاري، صرف حمايت از کساني خواهد شد که با تعطيلي مشاغل در اپيدمي کرونا از ادامه کار بازمانده‌اند. براي همين منظور سامانه‌اي به آدرس bimebikari.mcls.gov.ir راه‌اندازي شد تا افراد درخواست خود را در آن ثبت کنند.

بر اساس اين گزارش مشاغل پرخطر تا پايان ارديبهشت و مشاغل کم خطر که از ابتداي ارديبهشت ماه آغاز به کار کرده‌اند، تا پايان فروردين ماه بيمه بيکاري دريافت مي‌کنند.بر اساس آخرين آمار 822 هزار و 868 نفر در سامانه بيکاري درخواست خود را ثبت کردند که از اين تعداد 689 هزار و 92 نفر مشمول دريافت بيمه بيکاري کرونا شناخته شدند.

پرداخت بيمه بيکاري مشمولان در انتظار اختصاص بودجه از سوي سازمان برنامه و بودجه کشور بود که «محمد باقر نوبخت» رييس اين سازمان هفته گذشته مجوز تخصيص 1286 ميليارد تومان از محل اعتبارات ريالي منابع يک ميليارد يورويي صندوق توسعه براي تامين هزينه‌هاي مديريت تبعات اقتصادي ناشي از کرونا به صندوق بيمه بيکاري سازمان تامين اجتماعي را ابلاغ کرد.بر اين اساس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي در اطلاعيه‌اي اعلام کرد که تمام مقرري بگيراني که در اسفند سال گذشته بيکار شده اند ظرف 24 ساعت آينده پيامک تاييد نهايي دريافت مي‌کنند. مطابق اين پيامک متقاضيان بايد حداکثر ظرف مدت 12 ساعت به سامانه «ثبت درخواست بيمه بيکاري» مراجعه و شماره حساب بانکي خود را درج کنند.

ملي، ملت، صادرات، تجارت، رفاه کارگران و سپه، شش بانک عاملي هستند که مشمولان بايد شماره حساب متعلق به خود در اين بانک ها را، در سايت بيمه بيکاري به ثبت برسانند.فرآيند شناسايي مشمولان و واريز بيمه بيکاري فروردين نيز بلافاصله پس از پرداخت مرحله اول واريز مقرري بيمه بيکاري اسفندماه، آغاز مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي