جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 تريبون  

 رئيس سازمان برنامه و بودجه:

امکان پرداخت منظم حقوق، يارانه‌ها و اتمام طرح‌هاي عمراني فراهم شد

رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: با برنامه‌ريزي صورت گرفته و محور قراردادن صرفه‌جويي، امکان پرداخت منظم حقوق، يارانه‌ها و اتمام طرح‌هاي عمراني مثل گذشته فراهم شده است.

به گزارش مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت، رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور، در صفحه شخصي خود در فضاي مجازي نوشت: با وجود آنکه تحريم و رکود جهاني ناشي از ‎کرونا، منابع درآمدي ‎بودجه را به شدت تحت تأثير قرار داده، اما با عنايات الهي، برنامه‌ريزي صورت گرفته و محور قراردادن صرفه‌جويي، امکان پرداخت منظم حقوق، يارانه‌ها و اتمام طرح‌هاي عمراني مثل گذشته فراهم شده است.

از سوي شوراي هماهنگي بانک‌ها؛

ساعت کار جديد بانک‌ها از اول خرداد اعلام شد

طبق اعلام دبير شوراي هماهنگي بانک‌ها از اول خرداد ماه دورکاري و شيفت بندي کارمندان بانک‌هاي دولتي و نيمه دولتي لغو مي‌شود و کارمندان بايد براساس ساعت کار جديد در بانک‌ها حضور داشته باشند.

به گزارش خبرگزاري مهر، عليرضا قيطاسي دبير شوراي هماهنگي بانک‌ها در نامه‌اي خطاب به مديران عامل بانک‌ها اعلام کرد: احتراماً پيرو نامه شماره 103/ ه ب مورخ 20/‏01/‏99 اين دبيرخانه درمورد نحوه فعاليت شعب بانک‌ها با حضور دو سوم پرسنل به صورت شيفت بندي، چرخشي و دورکاري به استحضار مي‌رساند موضوع در جلسه اصلي مورخ 21/‏02/‏99شوراي هماهنگي بانک‌ها مطرح و مقرر شد از تاريخ 01/‏03/‏99 کليه کارکنان صنف و ستاد بانک‌ها در محل خدمت حاضر گردند و فقط ساعت کار کارکنان اناث داراي فرزند زير 8 سال و همکاراني که بيماري زمينه‌اي دارند، روزانه 2 ساعت تقليل يابد.

ضمناً چنانچه در هر استان با توجه به شرايط روز، ستاد ملي مقابله با کرونا تصميمي در خصوص ساعت کاري بانک‌ها اتخاذ نمايد، تصميم ستاد مذکور با هماهنگي استاندار محترم مد نظر قرار گيرد. بر همين اساس، ساعت کار کارکنان بانک‌ها از اول خردادماه 99 در روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 الي 14 و روزهاي پنج شنبه 7 الي 13 است.

گفتني است، با شيوع ويروس کرونا در کشور در هفته‌هاي نخست تغييراتي براي ساعت کار و نحوه حضور کارکنان بانک‌ها اعمال شده بود که با رفع محدوديت‌ها اين تغييرات نيز برداشته شد. از ابتداي شيوع ويروس کرونا تا کنون جمعي از کارکنان بانک‌ها در پي ابتلاء به کرونا از دنيا رفتند که يکي از آنها مديرعامل بانک مسکن بود.

پيش بيني خريد بيش از 10 ميليون تن گندم مازاد در سال جاري

مشاور وزير و مجري طرح گندم وزارت جهاد کشاورزي گفت: پيش بيني مي شود امسال بيش از 10 ميليون و 500 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خريداري و به سيلوها و مراکز خريد دولتي تحويل گردد.

به گزارش ايلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزي، مهندس اسماعيل اسفندياري‌پور در حاشيه بازديد از مزارع نمونه گندم در شهرستان هاي سراب و بستان آباد گفت: سطح کشت گندم در کشور حدود 6 ميليون هکتار است که با توجه به شرايط مطلوب سال جاري، پيش‌بيني مي‌شود حدود 14 ميليون تن توليد گندم در کشور برداشت شود.

وي افزود: سطح کشت گندم حدود 6 ميليون هکتار است که حدود2 ميليون هکتار آن به صورت گندم آبي و 4 ميليون هکتار گندم به صورت ديم کشت مي‌شود و مي‌توان گفت که دو سوم سطح کشت گندم کشور با آب سبز (آب باران) تامين و آبياري مي‌شود.

مشاور وزير و مجري طرح گندم وزارت جهاد کشاورزي ادامه داد: برآورد اوليه با توجه به شرايط مطلوب سال جاري، حدود 14 ميليون تن توليد گندم در کشور است.

اسفندياري‌پور ميزان بارش، تأمين بذرهاي اصلاح شده، کود و سموم به اندازه کافي، مبارزه با بيماري‌ها و استفاده از روش‌هاي نوين آبياري را از شاخص‌هايي عنوان کرد که باعث افزايش برداشت گندم خواهد شد.

وي، گندم را کالاي اساسي و ضروري براي تأمين غذاي مردم عنوان کرد و ارزش اقتصادي اين محصول را در کشور 35 هزار ميليارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: آماري که اگر ارزش اقتصادي جو و کلزا را که همزمان با گندم برداشت مي‌شوند به آن اضافه کنيم اين ميزان به 45 تا 50 هزار ميليارد تومان مي‌رسد.

مجري طرح گندم وزارت جهاد کشاورزي، قيمت تضميني هر کيلو گندم نان را 25 هزار ريال و هر کيلو گندم دوروم را 26 هزار ريال عنوان و تصريح کرد: امسال گندم توليدي کشور به صورت تضميني و تا 4 درصد افت از کشاورزان خريداري مي‌شود.

وي متوسط مصرف سرانه گندم براي نان هر ايراني را حدود 110 کيلوگرم دانست و گفت: متوسط مصرف سرانه گندم کشور 165 کيلوگرم و متوسط مصرف سرانه گندم براي صنف و صنعت حدود 130 کيلوگرم است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي