جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 گل‌محمدي:
 نبايد خودمان را قهرمان ليگ بدانيم 

 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه آنتوني استوکس مهاجم خارجي اين تيم بايد براي تعيين تکليفش به ايران بازگردد، گفت: دوست ندارم بازيکنانم از الان خودشان را قهرمان ليگ بدانند.يحيي گل محمدي که ديروز براي انجام تست کرونا همراه بازيکنان پرسپوليس در ورزشگاه درفشي فر حضور داشت، گفت: در اين مدت نمي شد خيلي حضوري بازيکنان را کنترل کرد. البته بازيکنان در اين نسل خيلي مراقب خودشان هستند. فکر مي کنم آنها در بحث تغذيه رعايت کرده اند و چند نفري را هم که ديدم، اضافه وزن نداشتند!

وي درباره اينکه آيا پرسپوليس مي تواند با همان قدرت قبلي به روند صعودي اش ادامه بدهد، تصريح کرد: يک ماه براي تمرين به ما فرصت داده شده است. زمان خوبي براي انجام تمرين و بازي است.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره اينکه آيا اين مدت زمان در نظر گرفته شده براي تمرين مناسب است؟ تاکيد کرد : يک ماه فرصت داده اند که زمان خوبي براي آمادگي است.

گل محمدي درباره بازي هاي پيش روي پرسپوليس و شانس قهرماني اين تيم يادآور شد: در فوتبال نمي توان تضمين داد چه اتفاقاتي مي افتد.نمي خواهم در ذهنيت بچه ها اينطور جا بيفتد که از الان قهرمانيم. درست است که جايگاه خوبي در جدول داريم و با تيم هاي بالاي جدول هم بازي کرده ايم ولي حالا با تيم هايي بازي داريم که براي سقوط نکردن و يا سهميه آسيايي مي جنگند. کار راحتي نداريم. بايد تمرکز بيشتري داشته باشيم. دوست ندارم بازيکني از الان خودش را قهرمان بداند. تا جام را بالاي سرمان نبرده ايم بايد تلاش و تمرکزکنيم.

سرمربي پرسپوليس در خصوص وضعيت بازيکنان خارجي اين تيم از جمله استوکس گفت: پيرواني به بازيکنان خارجي اطلاع داده است که برگردند. آنها دنبال اولين پرواز براي بازگشت هستند. گرفتن پرواز در اين شرايط سخت است ولي دارند تلاش مي کنند سريع اين اتفاق رخ بدهد. استوکس هم از نظر بحث حقوقي بازيکن پرسپوليس است و بايد تکليفش را روشن کند.

وي درباره اينکه اعلام کرده بود استوکس را ديگر نمي خواهد، گفت: از طرف من با اين صراحت که بگويم استوکس را نمي خواهم صحبتي نبوده است. براي استوکس پرونده باز کرده ايم و موظف است که در ايران باشد و به وضعيتش رسيدگي کند. قرارداد محکمي با استوکس بسته شده است و فکر مي کنم اگر نيايد به مشکل بخورد.

سرمربي پرسپوليس در واکنش به انتقاد بعضي از باشگاه ها به پرسپوليس براي آغاز دوباره ليگ گفت: اين حرف ها به نظرم درست نيست. خيلي از مشاغل پر ريسک باز شده است. از صحبت بعضي ها تعجب مي کنم که مي خواهند فوتبال تعطيل شود تا خودشان زير فشار هوادارانشان نروند و بخواهند اين فشار را از سر خودشان باز کنند. اگر اينطور باشد بايد منتظر باشيم واکسن کرونا بيايد و بازي ها را شروع کنيم. در اين صورت فوتبالي ها لطمه مي خورند.

گل محمدي ادامه داد: تمام مشاغل باز شده است و هيچکس هم نمي تواند تضمين بدهد کرونا مي گيرد يا نه. مهم رعايت پروتکل هاي بهداشتي است و بايد سعي کنيم فضايي را ايجاد کنيم تا يک نشاط اجتماعي هم ايجاد شود. تمام زندگي و کار ما فوتبالي ها بسته به فوتبال است. کمتر از 5 درصد مربيان شايد کارهاي ديگري هم داشته باشند ولي 95 درصد کارشان فوتبال است و از اين طريق خرج زندگي را به دست مي آورند. توصيه مي کنم به اين فاز نروند که بازي ها تعطيل شود. سه ماه ديگر که ليگ بيستم شروع مي شود کسي تضمين مي کند کرونا نباشد؟ بايد با اين شرايط کنار بياييم.

سرمربي پرسپوليس در پايان درباره برگزاري بازي ها هر چهار روز يکبار گفت: فشردگي مسابقات به بازيکنان فشار مي آورد. هنوز که برنامه اي نداده اند و فکر مي کنم بازي ها پنج روز يکبار هم برگزار شود. قانون 5 تعويض هم تصويب شده است که روي کمتر خسته شدن بازيکنان تاثير دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي