جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6401

 قبوض برق چه تغييري کرد؟ 

 بر اساس مصوبه هيات دولت قيمت برق امسال نيز مانند سال گذشته تنها هفت درصد افزوده شد. اما نرخ برق مشترکاني که بيش از الگو مصرف کنند، 16 درصد ديگر نيز اضافه مي‌شود که اين مصوبه هيات دولت از ابتداي ارديبهشت ماه به اجرا در آمده است.

به‌ گزارش ايسنا، با افزايش اعمال شده در قبوض برق متوسط پرداخت در سال جاري بين 13 هزار 300 تا 15 هزار و 300 تومان براورد شده و اين در حالي است که متوسط پرداخت قبوض برق در سال 1398 ماهانه 12 هزار و 500 تومان بوده است.در اين رابطه مصطفي رجبي مشهدي - سخنگوي صنعت برق کشور گفت: افزايش هفت درصدي تعرفه برق موضوعي است که سال گذشته از سوي هيات دولت تصويب شد.

وي از پرداخت 106 ميليارد پاداش به مشترکان خانگي خوش مصرف برق در سال گذشته خبر داد و گفت: اجراي مصوبه دولت درباره تعرفه‌هاي تشويقي، ويژه مشترکان خوش مصرف خانگي، امسال نيز تداوم خواهد يافت.

رجبي مشهدي با بيان اين که در سال 1398 تجربه موفقي در نحوه اعمال تعرفه‌هاي تشويقي برق به دست آمد، اضافه کرد: در سال گذشته براساس مصوبه دولت، تعرفه‌هاي تشويقي که براي اصلاح مدل مصرف مشترکان خانگي تدوين شده بود، نتايج بسيار خوبي داشت.وي در اين زمينه با بيان اين که سال گذشته 24 ميليون مشترک خانگي الگوي مصرف را رعايت و تنها مشمول هفت درصد افزايش بهاي مصرف برق شدند، تصريح کرد: با اين حال 5 ميليون مشترک نيز بودند که مصارف آن‌ها بيش از الگوهاي تعيين شده قرار داشت و در رده مشترکان پرمصرف قرار گرفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي