جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6401

 خبـــر 

 عزم جزم رضا يزداني براي کشتي گرفتن

رئيس هيئت کشتي جويبار گفت: کار سنگيني پيش روي رضا يزداني قرار دارد، اما او با توجه به تجربياتي که کسب کرده، مي‌تواند به چيزي که مي‌خواهد برسد.سلمان قادري در گفت‌وگو با تسنيم در مورد اينکه گفته شده رضا يزداني مي‌خواهد تا المپيک توکيو کشتي بگيرد، اظهار داشت: او در جويبار و ساري تمرين مي‌کند. هرچند باشگاه‌ها تعطيل است، اما بيشتر تمرينات ميداني انجام مي‌دهد.وي ادامه داد: با رضا در مورد تصميمش براي آينده صحبت کرديم. به هرحال فدراسيون مُصر به برگزاري مسابقه انتخابي است و يزداني هم بايد از اين مسير عبور کند. کار سنگيني پيش رويش قرار دارد، اما او با توجه به تجربياتي که دارد، مي‌تواند به آن چيزي که مي‌خواهد برسد. رضا يزداني عزمش را در اين خصوص جزم کرده است.

اين پيشکسوت کشتي مازندران درباره اينکه يزداني بايد استارت کارش را از مسابقات قهرمان کشوري بزند، خاطرنشان کرد: اين فرآيندي است که مصوب شده و اگر بخواهد کشتي بگيرد بايد از قهرمان کشوري بيايد. قانون براي همه يکسان است. اگر انتخابي تيم ملي به صورت يک قانون در بيايد و همه از آن تمکين کنند، خوب است. به اين شکل يک ورزشکار چه قهرمان جهان باشد و چه نباشد، تلاش مي‌کند به مرحله عالي که انتخابي نهايي است، برسد. اگر اين تداوم داشته باشد، کار زيبايي است.

کالچو مرکاتو خبر داد؛

آث ميلان به جمع مشتريان سردار اضافه شد

سايت کالچو مرکاتو ايتاليا مدعي شد باشگاه آث ميلان تحقيقاتش را براي جذب سردار آزمون مهاجم ايراني تيم زنيت آغاز کرده است.

در ماه هاي اخير خبرهاي زيادي از علاقه باشگاه ناپولي ايتاليا براي جذب سردار آزمون در رسانه هاي ايتاليا، روسيه و ايران منتشر شده است. علاوه بر ناپولي، خبرهايي از تمايل وستهام و اورتون انگليس و سويا و اتلتيکو مادريد اسپانيا نيز منتشر شد ولي تاکنون ناپولي تنها باشگاهي بوده که به صورت مستمر کار جذب سردار آزمون را پيش برده است.

با اين حال سايت کالچو مرکاتو ايتاليا خبر جديدي را در ارتباط با آزمون منتشر و اعلام کرد باشگاه آث ميلان هم به جمع مشتريان آزمون اضافه شده است.اين سايت خبر خود را از علاقه آزمون به ترک روسيه بعد از هشت سال آغاز کرد و نوشت: «آزمون در مصاحبه اخير خود اعلام کرد از علاقه ناپولي خبر دارد. سردار گزينه جيونتولي براي خط حمله ناپولي است و جذب اين بازيکن براي افزايش کيفيت خط حمله مفيد است اما زنيت اين بازيکن را به سادگي از دست نمي دهد. آزمون يک سرمايه مهم از باشگاه زنيت است.مذاکره با زنيت براي هيچ تيمي آسان نخواهد بود. پيام اين باشگاه بلند و واضح به تمام مشتريان آزمون اعلام شده است: پيشنهادي کمتر از 30 ميليون يورو را قبول نمي کنيم. ناپولي متقاعد شده که مي تواند آزمون را جذب کند اما سهميه بازيکنان غير اروپايي اين باشگاه پر است. البته لوزانو (مکزيکي) مي تواند جايش را به بازيکن ايراني بدهد.»

بخش پاياني اين خبر به آغاز کار باشگاه آث ميلان براي جذب آزمون اختصاص دارد. کالچو مرکاتو نوشت: «در حال حاضر اين يک بررسي محسوب مي شود. فالي رمضاني (مدير برنامه مقدونيه اي سردار آزمون) مذاکراتي را با روسونري انجام داده است. آث ميلان جوياي وضعيت آزمون شده است اما در هفته هاي آينده مشخص مي شود که آيا اين اظهار علاقه به مذاکره واقعي مي انجامد يا خير. رمضاني با رالف رانگ نيک ارتباط بسيار خوبي دارد که اين موضوع مورد توجهي خواهد بود. ناپولي در حال حاضر براي جذب آزمون جلوتر از ساير تيم ها است اما در عين حال ميلان هم -به اين سمت- در حرکت است.»

نسل درخشان لژيونرهاي ايراني در ليگ برتر پرتغال؛

سه بازيکن سپاهان در رادار پرتغالي‌ها

يک رسانه ايتاليايي گزارشي درباره توجه ويژه باشگاه‌هاي فوتبال پرتغال به بازيکنان ايراني منتشر کرد.

به گزارش Footbola ايتاليا، تنها يک هفته تا از سرگيري فصل جاري ليگ برتر پرتغال باقي مانده است اما حضور درخشان و جالب 3 بازيکن ايراني در اين رقابت‌ها مورد توجه قرار گرفت. بازار فوتبال پرتغال روي بازيکنان ايراني تمرکز کرده و شايد در آينده‌اي نزديک تعداد بيشتري از اين کشور به اين ليگ راه يابند.

موضوع تعجب‌برانگيز اينجاست که تا پيش از توقف ليگ برتر پرتغال به خاطر شيوع ويروس کرونا 2 بازيکن ايراني در جمع 10 گلزن برتر رقابت‌ها جاي گرفتند. در رده دهم برترين گلزنان مهرداد محمدي، مهاجم آوِس که تيمش فصل فاجعه‌باري را گذرانده، قرار دارد. 7 گل و 6 پاس گل آمار او در 20 بازي است.

در واقع مهرداد محمدي 50 درصد گل‌هاي تيمش را به ثمر رساند. وي پس از نخستين تجربه حضورش در يک ليگ خارجي عملکرد بسيار خوبي از خود به نمايش داشت و به احتمال فراوان با سقوط آوِس به تيم ديگري خواهد پيوست. مهرداد محمدي با انعطاف بدني و سرعتش در تمام مناطق زمين حضور فعالي دارد.

اين رسانه ايتاليايي سپس درباره مهدي طارمي نوشت: او نيز يک استعداد خوب ايراني است که تابستان گذشته وارد ليگ برتر پرتغال شد. کارلوس کارواخال (سرمربي ريوآوه) کارهاي عالي به صورت انفرادي براي بازيکنان تيمش انجام داد و مهدي طارمي بيشترين استفاده را کرد. مهدي طارمي 8 گل براي ريوآوه به ثمر رساند و اين تيم حتي روياي حضور در ليگ اروپا را با اين گلزني‌ها دارد.

اميررضا عابدزاده، درواز‌ه‌بان ماريتيمو نيز از نگاه Footbola ايتاليا يک بازيکن درخشان ايراني در ليگ برتر پرتغال است.

Footbola درباره اين دروازه‌بان نوشت: امير عابدزاده دروازه‌بان اصلي تيم ملي فوتبال ايران نيست اما در جام جهاني 2018 به عنوان دروازه‌بان ذخيره کشورش حضور داشت. شايد استمرار بازي در ليگ برتر پرتغال باعث حفظ جايگاهي براي او در تيم ملي ايران شود.

در پايان اين گزارش آمده است: شايد تعداد حضور بازيکنان ايراني در فوتبال پرتغال گسترش يابد و به همين 3 بازيکن کنوني ختم نشود. ليگ قهرمانان آسيا توسط نمايندگان باشگا‌هاي پرتغالي رصد مي‌شود و مي‌خواهند بازيکنان مستعدي را جذب کنند. سپاهان تيمي است که به طور ويژه‌اي از سوي پرتغالي‌ها تحت کنترل قرار دارد. پيام نيازمند، سروش رفيعي و محمد محبي آينده خوبي براي حضور در تيم‌هاي اروپايي دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي