جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6404

 معاون دانشجويي دانشگاه تهران؛
 نحوه برگزاري امتحانات در دانشگاه هاي تهران مشخص شد 

 معاون دانشجويي دانشگاه تهران با اشاره به اينکه نحوه برگزاري امتحان در دانشگاه‌هاي تهران و البرز مشخص شد، گفت: سه مرکز دانشگاهي به عنوان محل برگزاري امتحان در شهرستان‌ها تعيين شده است.سعيد حبيبا در گفتگو با مهر در خصوص مسائل مورد بحث در جلسه اخير دبيران مناطق ده‌گانه و معاونان دانشجويي دانشگاه‌هاي منطقه يک، گفت: در اين جلسه عمدتاً در خصوص روش برگزاري امتحانات و بازگشايي خوابگاه‌ها گفتگو و مقرر شد امتحانات کارشناسي اکثر دانشگاه‌هاي منطقه يک (دانشگاه‌هاي تهران و البرز)، در وهله نخست به صورت مجازي برگزار شود.

وي ادامه داد: با اين وجود اما، آن دسته از دانشجويان که در تهران و يا حتي مقيم شهرستان‌هاي اطراف و نزديک به تهران اقامت داشته و نيازي به خوابگاه ندارند، مي‌توانند طبق برنامه اعلام شده در دانشکده‌هاي مربوطه حضور پيدا کنند و امتحان بدهند.

معاون دانشجويي دانشگاه تهران افزود: همچنين آن دسته از دانشجويان که در شهرهاي مختلف کشور ساکن هستند، طي يکي دو هفته آينده، فرصت دارند که از طريق سامانه گلستان دانشگاه اعلام کنند که تمايل دارند در چه شهري امتحان بدهند، تا پس از هماهنگي‌هاي لازم، در همان شهرهاي محل سکونت شان و در يکي از مراکز دانشگاهي (پيام نور، علمي کاربردي، فرهنگيان و..) در امتحانات شرکت کنند.

حبيبا ادامه داد: امتحانات تحصيلات تکميلي بر اين اساس است که اولويت نخست، آزمون به صورت حضوري است، ولي اگر امکان برگزاري امتحانات به صورت حضوري فراهم نباشد، در وهله دوم امتحانات به صورت مجازي برگزار خواهد شد.

وي همچنين با بيان اينکه در حال حاضر قابل پيش بيني نيست و نمي‌توان به قطعيت عنوان داشت که ترم آينده به صورت حضوري برگزار مي‌شود يا غيرحضوري، اظهار داشت: مشخصاً خروجي‌هاي اين ترم، مسير ما را در برگزاري ترم بعد روشن خواهد کرد.

حبيبا گفت: در عين حال نحوه برگزاري کلاس‌هاي ترم آينده در وهله اول باز مي‌گردد به تصميم ستاد ملي مبارزه با کرونا. اگر اين ستاد مصوبه‌اي مبني بر برگزاري کلاس‌ها به صورت مجازي و يا بازگشايي کلاس‌ها داشته باشد، طبيعتاً ما حسب ابلاغ، عمل خواهيم کرد.

معاون دانشجويي دانشگاه تهران ادامه داد: هرچند ترجيح ما بر اين است که شرايط به گونه‌اي باشد تا کلاس‌ها به صورت حضوري باشد، با اين وجود اما اگر وضعيت شيوع بيماري، حاد باشد و امکان برگزاري کلاس‌ها به صورت حضوري فراهم نشود، قطعاً به صورت مجازي برگزار خواهد شد؛ در اين خصوص، ما تابع تصميمات ستاد ملي کرونا هستيم.

دانشگاه‌هاي البرز و دانشگاه‌هاي واقع در تهران از جمله دانشگاه شهيد بهشتي، دانشگاه الزهرا، دانشگاه صنعتي شريف، دانشگاه علامه طباطبايي، دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي، دانشگاه تهران، دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه صنعتي اميرکبير، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه هنر، دانشگاه خوارزمي، دانشگاه پيام نور، دانشگاه فني و حرفه‌اي و دانشگاه جامع علمي کاربردي جزء دانشگاه‌هاي منطقه يک محسوب مي‌شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي