جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6404

 معادلات انرژي 

 نرم‌افزار بررسي حوادث در نفت مناطق مرکزي عملياتي شد

فاز نخست سامانه نرم‌افزاري بررسي حوادث به‌منظور تجزيه و تحليل، ريشه‌يابي حوادث، پيشگيري از تکرار حوادث پرسنلي و صيانت از محيط زيست و تأسيسات در شرکت نفت مناطق مرکزي و شرکت‌هاي تابع عملياتي شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزي ايران، عليرضا عيدک‌زاده، رئيس ايمني، بهداشت و محيط زيست اين شرکت در رابطه با لزوم راه‌اندازي اين سيستم اظهار کرد: سيستم مذکور به‌منظور مديريت اقدام‌هاي اصلاحي و پيشگيرانه براي جلوگيري از تکرار مجدد حوادث شامل حوادث انساني اعم از پرسنلي و غيرپرسنلي، زيست‌محيطي شامل آب، هوا و خاک، تأسيسات سرمايه‌اي با بهره‌گيري از خدمات فني تخصصي اداره فناوري اطلاعات و ارتباطات اين شرکت طراحي و اجرا شد.

وي افزود: اين سيستم، فرآيند بررسي و تحليل حوادث با جمع‌آوري داده‌ها و اطلاعات در همه سطوح سازماني از طريق ثبت اطلاعات از سوي نمايندگان اچ‌اس‌يي در ستاد و شرکت‌هاي تابع صورت مي‌گيرد و با پياده‌سازي ماتريس‌هاي ارزيابي سطوح حادثه، پيامدها و ثبت آنها و همچنين بررسي علل احتمالي حوادث در سيستم به ارزيابي ريسک، مخاطره‌ها و مديريت متمرکز اطلاعات حوادث پرداخته مي‌شود.

در فاز نخست سيستم نرم‌افزاري بررسي حوادث، يکپارچه‌سازي اطلاعات اين حوزه در ستاد، شرکت‌هاي تابع و مناطق عملياتي راه‌اندازي شده و براي بهره‌برداري در اختيار کارشناسان ذي‌ربط قرار گرفته است، همچنين با ثبت و تجميع اطلاعات، در فاز بعدي مي‌توان به تحليل ريشه‌اي وقوع حوادث و طراحي داشبوردهاي مديريتي پرداخت.

ساختار جديد مديريت خطوط لوله در نفت‌خيز جنوب تشکيل شد

مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب از تشکيل ساختار جديد مديريت يکپارچه خطوط لوله (PIMS) در اين شرکت خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب، احمد محمدي اظهار کرد: ساختار جديد مديريت خطوط لوله با موافقت مديرعامل شرکت ملي نفت ايران و با عنوان «معاونت برنامه‌ريزي، هماهنگي، نظارت بر نظام انسجام خطوط لوله» زيرمجموعه مديريت توليد مناطق نفت‌خيز جنوب رسما آغاز به‌کار کرده است.

وي هدف از تشکيل اين ساختار را استقرار و عملياتي کردن مديريت انسجام خطوط لوله در شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب و شرکت‌هاي تابع عنوان کرد و افزود: به اين ترتيب از اين پس همه اقدام‌هاي مرتبط با خطوط لوله، برنامه‌ريزي، نظارت بر طراحي، اجرا و راه‌اندازي خطوط لوله جديد و راهبري، بازرسي، نگهداشت، تعمير و ايمن‌سازي خطوط لوله موجود در پهنه عملياتي مناطق نفت‌خيز جنوب به‌صورت متمرکز و منسجم از سوي اين معاونت انجام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي