جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 خبـر 

 دادستان تهران: حکم بازداشت ترامپ به دليل ترور سردار سليماني

در راس اين فهرست دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا قرار دارد و تعقيب قضايي او حتي پس از پايان دوره مسئوليتش نيز پيگيري خواهد شد.

دادستان تهران گفت: براي 36 مسئول سياسي نظامي آمريکا از جمله دونالد ترامپ و نيز ديگر کشورها که در ترور سردار سليماني مباشرت، مبادرت و آمريت داشتند، دستور جلب و اعلام قرمز از طريق پليس بين‌الملل صادر شده است.

به‎ گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، علي القاصي مهر در جلسه شوراي عالي قضايي که به رياست حجت الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده براي پيگيري پرونده ترور سرلشکر شهيد حاج قاسم سليماني اعلام کرد: 36 نفر از افرادي که در ترور حاج قاسم مباشرت، مبادرت و آمريت داشتند، اعم از مسئولان سياسي و نظامي آمريکا و ديگر دولت‎ها شناسايي شدند که توسط مقام قضايي براي آنها دستور جلب و اعلام وضعيت قرمز از طريق پليس بين الملل صادر شده است.وي عنوان اتهامي اين افراد را «قتل» و  «اقدام تروريستي» اعلام کرد و افزود: در راس اين فهرست دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا قرار دارد و تعقيب قضايي او حتي پس از پايان دوره مسئوليتش نيز پيگيري خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکي ايلام:

10 روز سخت و نگران کننده خواهيم داشت

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي ايلام گفت: با توجه به افزايش آمار مبتلايان، تعداد بستري ها و فوتي هاي ناشي از کرونا در استان و عدم رعايت پروتکل هاي بهداشتي از سوي مردم 10 روز سخت و نگران کننده در ايلام خواهيم داشت.

دکتر جميل صادقي فر در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: با توجه به شيوع بيماري در همه استان هيچ فردي از ابتلا به بيماري مصون نيست چرا که افرادي بدون هيچ علامتي و بدون اطلاع از ابتلاي خود ناقل هستند.

وي افزود: هم اکنون مانند روزهاي آغاز بيماري افراد مبتلا مشخص نيست بلکه تعداد افراد کم علامت يا بدون علامت افزايش يافته است.

توطئه جديد رياض و ابوظبي براي تجزيه يمن

مشاور وزير اطلاع‌رساني دولت مستعفي يمن تأکيد کرد که عربستان سعودي و امارات قصد دارند يمن را تجزيه کنند و مناطق نفوذ خود در اين کشور را تقسيم کرده‌اند.

به گزارش فارس، «مختار الرحبي» مشاور وزير اطلاع‌رساني دولت مستعفي يمن (وابسته به عربستان سعودي) تأکيد کرد که امارات عربي متحده قصد دارد استان «ارخبيل سقطري» را از يمن جدا کند.

الرحبي در صفحه شخصي خود در توئيتر نوشت که امارات در برهه آتي قصد دارد پايگاههاي نظامي در اين استان احداث کند.

وي تأکيد کرد که «امارات در تلاش است کنترل حريم هوايي و زميني ارخبيل را به دست گيرد و منابع طبيعي را تحت سيطره خود درآورد و گياهان و سنگهاي قيمتي آن را به ابوظبي انتقال دهد».

سخنگوي حماس:

آزادي اسراي بازداشت‌شده تنها شرط معامله جديد با اسرائيل است

جنبش حماس اعلام کرد که آزادي اسراي فلسطيني آزاد شده در معامله تبادل اسرا با اسرائيل در سال 2011 شرط آغاز مذاکره درباره معامله جديد است.

به گزارش ايلنا به نقل از راي اليوم، «عبداللطيف القانوع»، سخنگوي جنبش حماس در نشست کميته بين‌المللي صليب سرخ در غزه تاکيد کرد که آزادي اسراي فلسطيني آزاد شده در معامله تبادل اسرا با اسرائيل در سال 2011 شرط آغاز مذاکره درباره معامله جديد است.

القانوع گفت که بازداشت مجدد اسراي آزاد شده، توطئه اسرائيل و نقض مفاد توافق و ضمانت‌هاي ارائه‌شده و انکار توافقي است که با نظارت مصر حاصل شد.

انفجار در جنوب افغانستان 25 کشته برجاي گذاشت

بر اثر حمله راکتي طالبان به شهرستان سنگين ولايت هلمند، 25 غيرنظامي کشته و 19 نفر ديگر زخمي شدند.

به گزارش فارس، فرماندار شهرستان سنگين ولايت هلمند از جان باختن دستکم 10 غيرنظامي در نتيجه حملات راکتي طالبان به بازار اين شهرستان، خبر داد.

روح‌الله باسط، فرماندار سنگين، گفت که اين حمله ظهر ديروز دوشنبه، نهم تير، در منطقه تحت کنترل گروه طالبان رخ داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي