جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 اصلاح و راه‌اندازي تجهيزي کاربردي در پايانه کوروش 

 سامانه هيدروليک وينچ پايانه شناور فرآورشي کوروش که از تجهيزات حائز اهميت اين پايانه است از سوي کارشناسان ابزار دقيق FPSO دوباره طراحي، اجرا و رفع اشکال شد.به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت فلات قاره ايران، سامانه وينچ و هيدروليک شناور کوروش از تجهيزات اساسي و مرتبط با عمليات صادرات نفت‌خام است و تعمير و نگهداري آن از اولويت‌هاي واحد تعميرات به شمار مي‌آيد. پايانه شناور فرآورشي کوروش مجهز به دو سامانه Station Power Pack قديم و جديد به ترتيب براي سامانه Hawser (به‌منظور Tandem Mooring System) و ديگري براي استفاده از AFT و FWD است که به دليل اشکال در سه راهه هيدروليک در مسير خروجي پمپ هيدروليک شماره 1 و 2 سيستم قديمي، امکان استفاده از آنها از ابتداي تحويل‌گيري FPSO وجود نداشت و با وجود درخواست خريد براي تهيه شير سه راهه و سولونوئيد مورد نياز براي رفع اشکال اين تجهيز، اين قطعه دريافت نشد.

خاص بودن سولونوئيد و استفاده‌هاي چند باره اين تجهيز در عمليات با طناب، يا انتقال سبد محل بار به سکوي سرچاهي، بنا بر تصميم‌هاي واحدهاي برق و ابزار دقيق، به موازات بررسي مدارک مهندسي، ساخت بوبين در دستور کار قرار گرفت و در خلال ساعات پياپي، آزمايش، ارزيابي و مشخص شد با اصلاح مدار برقي تغذيه بوبين، افزون بر کاهش اتلاف توان، تجهيز در دماي پايين‌تر و با عمر بهتر کار خواهد کرد.

براي انجام اين کار يک عدد تايمر و يک عدد مقاومت يک کيلو اهم 10 وات براي محدود کردن جريان به مدار هر بوبين اضافه شد و براساس اين تغيير، جريان بوبين پس از استارت و غلبه بر اينرسي اوليه، به حداقل جريان مورد نياز محدود شد. همچنين رفع عيب از منبع تغذيه 24 ولت DC مربوط به فلومتر، اصلاح بخش اتوماتيک مدار و تنظيم‌هاي شدت جريان عبوري روغن هيدروليک روي فلومتر مربوطه از اقدام‌هاي ديگر براي استفاده اتوماتيک وينچ بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي