جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 شکايات پذيرفته نمي‌شود؛
 موجر و مستاجر مسالمت آميز به توافق برسند 

 
رييس اتحاديه مشاوران املاک گفت: در شرايط جديد موجران و مستاجران بايد مسالمت‌آميز براي قراردادها به توافق برسند چراکه هيچ يکي از شوراي حل اختلاف شکايتي را نمي‌پذيرد مگر براي موارد خاص.

مصطفي قلي خسروي در گفت‌وگو با ايلنا درباره قراردادهاي اجاره پس از مصوبات جديد دولت اظهار داشت: تجربه تمديد قراردادهاي اجاره جديد نيست در ابتداي انقلاب هم براي ساماندهي بازار در شرايط هرج و مرج، اعلام شد که قراردادهاي اجاره تا سه سال تمديد مي‌شوند.

وي ادامه داد: در شرايط کرونا بسياري از کشورها نسبت به تمديد خودکار قراردادهاي اجاره اقدام کردند. در ايران هم تصميم ستاد مبارزه با کرونا براي ايجاد امنيت و ارتقاي سلامت مردم اين بوده که تا يک سال قراردادهاي اجاره با حداکثر 25 درصد افزايش قيمت در تهران، 20 درصد در کلان شهرها و 15 درصد ساير شهرستان‌ها تمديد شوند.

رييس اتحاديه مشاوران املاک تاکيد کرد: هر چند که از نظر شرع مالکيت محترم است و کسي اجازه دخالت در اين معاملات را ندارد اما در اين شرايط اضطراري، تصميم دولت اين بوده که تمام قراردادها تا يک سال تمديد شود مگر در شرايط خاص. اين قانون هم از امروز در تمام کشور به اجرا مي‌رسد.

خسروي با تاکيد بر اينکه تمام جوانب اين مصوبه و اين تصميم با سران قوه و مراجع قضايي بررسي شده است، گفت: در اين شرايط جديد موجران و مستاجران بايد مسالمت‌آميز براي قراردادها به توافق برسند چراکه هيچ يکي از شوراي حل اختلاف شکايتي را نمي پذيرد مگر براي موارد خاص.

وي افزود: اگر موجر و مستاجر با مسالمت به توافق برسند و در صلح و سازش بخواهند قرارداد خود را تمديد کنند کسي حق دخالت ندارد و نيازي نيست براي تمديد قرارداد از طريق مشاوران املاک اقدام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي