جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 فرماندار شهرستان دماوند:
 آتش سوزي 109 هکتار از اراضي دماونددر روزهاي اخير 

دماوند-اميرحسين صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در روزهاي اخير شاهد 21 مورد آتش‌سوزي به مساحت 109 هکتار و خسارت وارد شدن به 16 باغ در شهرستان دماوند بوديم.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مهدي حيدري فرماندار شهرستان دماوند اظهار کرد: در زمان تصدي بخشداري بخش مرکزي شهرستان دماوند سعي شد تا مشکلات حوزه روستايي را به حداقل برسد از جمله فراهم سازي زيرساخت‌هاي مهم براي پيشرفت روستاها اعم از آب، برق و گاز تا انگيزه سکونت در روستاها بالا رود.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه فاصله روستاهاي دماوند از پايتخت بسيار کم است اما هنوز بعضي از روستاها از قبيل لومان، زان، مشهد و کلات از نداشتن امکانات اوليه رنج مي‌برند و همين امر باعث مهاجرت روستائيان به شهر مي‌شود.

فرماندار شهرستان دماوند بيان کرد: در ابتداي زمان تصدي بخشداري بخش مرکزي تنها 15 دهياري داشتيم ولي امروز 37 دهياري و شوراي روستا داريم که با دخيل کردن مردم در امور، حل مشکلات و فراهم سازي زيرساخت‌ها با سرعت بيشتري حرکت مي‌کند.

حيدري با بيان اينکه از ابتداي بيماري کرونا تعداد 297 نفر به کرونا مبتلا شده و 43 نفر فوتي در شهرستان داشتيم، خاطرنشان کرد: کشور شاهد موج جديدي از بيماري کرونا است و سياست‌هاي جديدي اتخاذ شده که ما هم مطابق مصوبات ستاد مقابله با کرونا قوانين را در شهرستان اجرا مي‌کنيم.وي يادآور شد: نرخ بيکاري در شهرستان 6درصد است که با برنامه‌هايي که براي جذب سرمايه‌گذار و رونق دادن به بخش گردشگري هستيم مي‌توانيم تا پايان سال 50درصد اين بيکاري را جبران کنيم.

وي با اشاره به قطعي مکرر فرستنده‌هاي ديجيتال در دماوند ابراز داشت: شيوع بيماري کرونا و پايين آمدن سطح نظارت در جمع آوري معتادين سطح شهر ما را با دزدي‌هاي مکرر کابل‌هاي ديجيتال روبه‌رو کرد که باعث قطعي شبکه‌هاي ديجيتال مي‌شد.

فرماندار دماوند ادامه داد: هم اکنون با کمک نيروي انتظامي و صدا و سيما اقدام به دفن اين کابل‌ها کرديم و معتادان را از سطح شهر و روستا جمع‌آوري و به سه کمپ ترک اعتياد فعال که در سطح شهرستان داشتيم انتقال داديم.

حيدري بيان کرد: تاکنون 325کيلوگرم کشفيات در شهرستان داشته‌ايم و در اين رابطه 112نفر هم با همکاري فرمانداري و نيروي انتظامي دستگير شده‌اند و براي جلوگيري از اين امر بايد فرهنگسازي را در مدارس و خانواده‌ها گسترش دهيم.

توقف پروژه روکش آسفالت جاده صالح آباد

وي با اشاره به توقف پروژه روکش آسفالت جاده صالح آباد عنوان کرد: براي انجام اين پروژه هفت ميليارد تومان در نظر گرفته شده بود و اين مقدار فقط براي روکش آسفالت به طول 12کيلومتر بود اما با شروع کار، پيمانکار متوجه شد که بخشي از جاده نياز به زيرسازي دارد که اين بودجه کفاف نمي‌کند که به زودي بودجه‌اي براي زيرسازي تأمين مي‌شود و اين پروژه در کمترين زمان به بهره برداري مي‌رسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي