جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 شهردار بهارستان:
 ايجاد 210 فرصت شغلي با اجراي طرح‌ها در شهرداري بهارستان 

اصفهان –بهمن راعي

شهردار بهارستان گفت: با اجراي پروژه هاي شهرداري بهارستان در سال گذشته و امسال، 210 فرصت شغلي در بهارستان ايجاد شده و اجراي اين پروژه ها به نوعي درآمد پايدار براي شهر است.داود بحيرايي در نشست مطبوعاتي با خبرنگاران اظهار کرد:حدود 23 پروژه عمراني در شهر بهارستان داريم که شاخص‌ترين آن باغ بانوان است که تا امروز 80 درصد پيشرفت دارد.

وي افزود: از ديگر پروژه هاي عمراني شهرداري بهارستان مي‌توان به اجراي فاز يک فرهنگسراي خيابان ايثار اشاره کرد که در حال تکميل است، همچنين عمليات روکش آسفالت خيابان وليعصر و لکه‌گيري‌هاي سطح شهر در فاز يک که جزو تعهدات شهرداري است انجام شد و فاز دو و سه نيز به درخواست شوراي شهر و شهروندان را شروع کرديم.

شهردار بهارستان به احداث پارکينگ در دو نقطه شلوغ خيابان وليعصر و الفت با 110 واحد پارکينگ اشاره کرد و گفت: پياده رو سازي و فضاي سبز مناسب شهري در حال اجراست و تالار نور نيز تا دو ماه آينده تکميل و بهره برداري مي‌شود.

وي از بازسازي کامل ساختمان شوراي شهر بهارستان خبر داد و خاطرنشان کرد: درصدد بهره برداري از سومين ساختمان آتش نشاني در بهارستان هستيم.بحيرايي بيان کرد: در حوزه شهرسازي امسال تا ابتداي تير 92 پروانه ساختماني تاييد شد، درحالي که صدور پروانه در مدت مشابه سال قبل 65 پروانه بوده است.وي بابيان اينکه در مورد پرونده هاي کميسيون ماده صد، جلسات به صورت مرتب برگزار مي شد، اما به خاطر شيوع کرونا جلسات برگزار نشد و يا کمتر برگزار شد، ادامه داد: مکاتبه با شرکت عمران بهارستان داشتيم تا زمين هاي مناسب جهت احداث پارکينگ را معرفي کند.

اجراي 23 پروژه نورپردازي شهر

شهردار بهارستان به اجراي 23 پروژه نورپردازي شهر اشاره کرد و افزود: اجراي ديوار نگاره ها در شهر بهارستان که کمتر کار شده بود، بهسازي ديواره هاي قديمي، خريد و نصب مبلمان شهري، نصب آب‌نما، نصب المان‌ها و نورپردازي، نصب تابلوهاي ترافيکي و چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي که آسيب ديده بود از ديگر اقدامات شهرداري بهارستان است.

وي از اضافه شدن 12 هکتار فضاي سبز به فضاي سبز بهارستان خبر داد و گفت: از شهروندان درخواست مي‌کنيم در منازل خود هم درخت بکارند چون اين کار بهترين کمک براي توسعه سرانه فضاي سبز شهر است.

بحيرايي در مورد سگ‌هاي ولگرد در شهر بهارستان نيز اعلام کرد: براي مقابله با معضل سگ هاي ولگرد، پيمانکاري داريم که اين سگ ها را زنده گيري و در محلي نگهداري و عقيم و سپس پلاک گذاري مي‌کند و دوباره رها مي‌کند.

شهردار بهارستان با اشاره به برگزاري جلسات مختلف براي پروژه هاي مشارکتي و سرمايه‌گذاري شهر، گفت: هم اکنون 7 پروژه شاخص داريم و سال قبل دو پروژه به بهره برداري رسيد.

بازار روز فدک در مرحله صدور پروانه است

وي با بيان اينکه بازار روز فدک در مرحله صدور پروانه است و در صورت اجرا مشابه بازارهاي کوثر در اصفهان خواهد بود، افزود: تسويه پساب براي فضاي سبز شهر بهارستان نيز در حال بررسي است و با انتخاب پيمانکار اجرايي مي‌شود.

وي رقم بودجه سال گذشته شهرداري بهارستان را 62 ميليارد تومان اعلام کرد و افزود: بودجه امسال شهرداري بهارستان 96 ميليارد و 400 ميلون تومان است که 60 درصد رشد نسبت به سال گذشته براي آن پيش بيني شده است.

محمد ابراهيمي ، يکي از مهمترين نيازهاي شهر بهارستان را آرامستان عنوان کرد و افزود:در طرح جامع شهر يک قطعه زمين براي ايجاد ارامستان پيش بيني شده بود؛ اين درحالي است که احداث آرامستان اصول و ضوابطي دارد که بايد درنظر گرفته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي