جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 تريبون  

 مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان:

اقدامات لازم براي عبور بدون خاموشي از تابستان را انجام داده ايم

اهواز-محمدي

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان با بيان اينکه شبکه برق تحت نظارت اين شرکت ظرفيت عبور از تابستان جاري را دارد، گفت: اقدامات لازم براي عبور بدون خاموشي از تابستان 99 انجام شده و تاکنون مشکلي در اين زمينه وجود نداشته است.

محمود دشت بزرگ اظهار کرد: بعد از عبور موفقيت آميز از تابستان 98 که مشترکين با رعايت الگوي مصرف برق نقش بسزايي در آن داشته اند رفع اشکال از شبکه و ظرفيت سازي جديد متناسب با نقاط آسيبي که داشته ايم را در دستور قرار داده ايم تا امروز نگراني بابت ايجاد خاموشي در شبکه نباشد.

وي تصريح کرد:بر همين اساس از مهرماه سال گذشته تاکنون يک هزار و 512 مگاولت آمپر به ظرفيت شبکه تحت نظارت اين شرکت در بخش پست‌هاي انتقال و فوق توزيع و 159 کيلومتر مدارخط نيز در سال 98 به بخش خطوط اضافه شده است.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان افزود: در چهار ماه از سال حداکثر بار شبکه برق خوزستان (خرداد تا شهريور) بالاي هفت هزار و 600 مگاوات مي‌رود که رقم قابل توجهي بوده و ممکن است اين حجم از بار و گرماي شديد باعث آسيب به تجهيزات و خاموشي‌هاي کوتاه مدت در شبکه شود که با آمادگي نيروهاي عملياتي در کمترين زمان ممکن برطرف مي‌شود.

دشت بزرگ با بيان اينکه پيک سال جاري در خردماه و مصرف هفت هزار و 896 مگاوات بوده است، بيان کرد: با اقدامات مديريت مصرفي تاکنون از پيک مصرف سال 98 که هشت هزار و 83 مگاوات بوده عبور نکرده ايم و مشترکين همکاري خوبي در مصرف برق در ساعت‌هاي اوج بار داشته اند.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان با اشاره به بيماري کرونا و تاثير آن در پروژه هاي اين شرکت، گفت: خدمات رساني در دو استان خوزستان و کهگيلويه و بويراحمد مخاطرات و سختي‌هاي خاص خودش را داشت و امروزه نيز بيماري کرونا به آن افزوده شده و روند بهره برداري از پروژه ها را با کندي رو به رو کرده است ولي تمام تلاش مجموعه برق براين است تا خللي در امر برق‌رساني ايجاد نشود و شهروندان از برق پايداري برخوردار باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي