جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 خبـــر 

 درخشش عبدي؛

عليه استوکس و اوساگونا

در شرايطي که مطمئنا بعد از مصدوميت وحيد اميري، ذهن يحيي گل محمدي درگير خلا بزرگي بود که در خط حمله پرسپوليس با غيبت اوساگونا و فسخ قرارداد آنتوني استوکس تنها علي عليپور را در اختيار دارد، اين مهدي عبدي بود که پاسخ مثبتي به اعتماد سرمربي اش داد.

مهدي عبدي که ناگهان در دربي رفت از سوي گابريل کالدرون به ترکيب وارد شد و توانست تک گل سه امتيازي تيمش را برابر استقلال به نام خود کرد، بعد از آن کاملا ناپديد شد. فرصت‌هايي که بعد از آن نصيب اين مهاجم شد به هيچ وجه نتوانست با فرصت طلبي او همانند دربي همراه شود تا در نقل و انتقالات زمستاني هم با جذب استوکس و اوساگونا کاملا محو شود.

با اين حال بعد از اين که آنتوني استوکس با حاشيه سازي فراوان و عليرغم موفقيت مقطعي که در اين تيم داشت، از جمع سرخپوشان جدا شد، اوساگوآنا هم با توجه به شيوع کرونا نتوانست به تهران بازگردد. با مصدوميت وحيد اميري در اواسط نيمه اول در جدال با پيکان اما ناگهان مهدي عبدي از سوي يحيي گل محمدي فراخوانده شد تا سرنوشت خود را دوباره در اين تيم ثبت کند.

مهدي عبدي که دوبار در اين بازي فرصت گلزني تيمش را با سخاوتمندي بالايي به قصد آقاي گل کردن همشهري‌اش از دست داد و نشان داد در ارسال پاس گل تبحر ندارد، اما دو گل نيز به نام خود کرد. او ابتدا با مهار ديدني ارسال محمد نادري و از پيش برداشتن مدافعان پيکان با حرکات بدن، از سد شيخ ويسي هم گذشت و دروازه خالي را گشود. دقايقي بعد نيز عبدي اينبار با ضربه سر و بالاتر از ديگر مدافعان پيکان به هوا برخاست و ضربه مهار نشدني خود را وارد دروازه پيکان کرد.

بازگشت مهدي عبدي گمنام در بهترين روزي که انتظار مي‌رفت باعث شد تا يحيي گل محمدي حداقل کمي از ذهن آشفته خود با مصدوميت وحيد اميري و عدم حضور اوساگونا فاصله بگيرد و بايد ديد آيا اين مهاجم جوان قادر خواهد بود اين روند را تداوم بخشد يا همانند دربي يک جرقه ديگر بوده است. عبدي که بعد از سورپرايز خود در جدال با پيکان با دو گلي که زده بود، به شدت مورد توجه هم تيمي ها قرار گرفته بود، انواع و اقسام شادي گل را با نشان دادن قلب، ياد آوردن خاطر محمد انصاري و شادي گل عجيب با بيرانوند به اجرا گذاشت.

رقابت دو غول هلند براي جذب هافبک ايراني

يک رسانه هلندي خبر داد هافبک ايراني برايتون انگليس از اين کشور مشتري جديد پيدا کرده است.

نشريه « Voetbal International» هلند خبر داد باشگاه آيندهوون در تابستان به دنبال جذب عليرضا جهانبخش، وينگر ايراني برايتون انگليس است.هافبک ايراني از ابتداي فصل جاري فرصت چنداني براي حضور در ترکيب برايتون نداشته و جدايي او از اين تيم انگليسي در تابستان به دليل نيمکت نشيني هاي متوالي اش قطعي است.

البته باشگاه آژاکس نيز هفته گذشته براي جذب جهانبخش ابراز تمايل کرد و آيندهوون بايد براي جذب اين وينگر ايراني با آژاکس رقابت کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي