جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 رئيس جمهور در جلسه ستاد ملي مقابله با بيماري کرونا:
 استفاده از ماسک در مکان‌هاي سرپوشيده جمعي از امروز الزامي است 

 رئيس جمهور رعايت فاصله گذاري اجتماعي و پروتکل هاي بهداشتي، استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات را براي مقابله با کرونا ضروري دانست و با درخواست مجدد از مردم براي همراهي و همکاري تاکيد کرد: از امروز استفاده از ماسک در مکان هاي سرپوشيده جمعي، الزامي است.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دولت، حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني در جلسه ستاد ملي مقابله با بيماري کرونا، اظهارداشت: ارائه خدمات در همه بخش ها بويژه بخش هاي دولتي، منوط به رعايت پروتکل هاي بهداشتي و استفاده از ماسک شود.

دکتر روحاني با بيان اينکه کرونا رشد اقتصادي جهان را از 2.9 به منهاي 3 کاهش داده و 81 درصد از 2 ميليارد و 700 ميليون نفر نيروي کار در دنيا تحت تاثير اثرات اين بيماري قرار گرفته اند، گفت: جمهوري اسلامي ايران نيز مثل همه کشورهاي ديگر دنيا از ابتداي شيوع کوويد19 شيوه‌هاي متعدد و متنوعي براي مقابله با آن در پيش گرفت که انصافاً در طراحي و اجراي اين شيوه‌ها عملکرد بسيار مطلوب و قابل قبولي داشته‌ايم و همه بخش‌هاي کشور بويژه کادر درماني تلاش ارزشمندي داشتند که از آنان با تواضع قدرداني مي‌کنم.

رئيس جمهور با اشاره به اينکه زندگي مردم بايد توام با سلامت، در چرخش باشد و تمام مراکز توليدي به توليد ادامه دهند، اظهارداشت: لازمه اين امر رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي از سوي همگان است. پس از يک دوره تعطيلي عمومي فعاليت‌هاي غيرضروري و آغاز گشايش فعاليت‌ها و مشاغل تأکيد شد که هر چه گشايش‌هاي مربوط به مشاغل بيشتر باشد، مراعات دستورالعمل‌هاي بهداشتي نيز با حساسيت و دقت بالاتري پيگيري شود.

وي با بيان اينکه متأسفانه شاهديم برخي ابتلا به اين بيماري را ناپسند شمرده و آن را مخفي مي‌کنند، تصريح کرد: اگر کسي بداند که به کرونا مبتلا شده است وظيفه شرعي و انساني دارد که به ديگران اطلاع دهد و لازم است با فرهنگ‌سازي بر اين معضل فرهنگي غلبه کنيم. مردم بايد تا زمان توليد دارو و يا واکسن براي مقابله با اين بيماري، ملاک را بر اين قرار دهند که همه ممکن است آلوده باشند و لذا بايد در ارتباط‌گيري اجتماعي با افراد، نهايت دقت و احتياط لازم را به عمل آورند.

دکتر روحاني تأکيد کرد: از فردا استفاده از ماسک در محيط‌هاي عمومي شلوغ بايد اجباري باشد و چنانچه کسي بدون ماسک به دستگاه، نهاد و يا ارگاني براي دريافت خدمت مراجعه کرد، بايد از او بخواهند ماسک داشته باشد و حتي بايد از حضور کارمندان و کارکنان در ادارات و دستگاه‌ها در صورت عدم رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي و استفاده نکردن از ماسک،جلوگيري شود.

رئيس جمهور با بيان اينکه نبايد اجازه داد حساسيت مردم و احساس خطر آنان نسبت به بيماري کاهش يابد، گفت: ستادهاي استاني مقابله با کرونا موظف شدند با بررسي شرايط نسبت به تعطيلي يا افزايش محدوديت‌ها تصميم‌گيري کرده و با هماهنگي کميته‌هاي تخصصي ستاد ملي مقابله با کرونا، تصميمات خود را اجرا کنند و چنانچه در اين مسير نياز باشد از نيروي انتظامي و بسيج براي حسن اجراي تصميمات کمک بگيرند .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي