جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 خبر 

با ابتلاي بيش از 57 هزار و 600 نفر در يک روز؛

رکورد ابتلاي روزانه به ويروس کرونا در آمريکا شکست

با ابتلاي 57 هزار و 683 نفر به کرونا در آمريکا تنها ظرف 24 ساعت گذشته، رکورد ابتلاي روزانه به اين ويروس شکست.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه، تنها در 24 ساعت گذشته 57 هزار و 683 نفر ديگر در آمريکا به کرونا مبتلا شده اند و بدين ترتيب آمار کلي مبتلايان به کرونا در اين کشور به دو ميليون و 890 هزار و
588 نفر رسيد.

بر اساس اعلام دانشگاه جان هاپکينز، با اين تعداد ابتلاء به کرونا در يک روز، رکورد ابتلاي روزانه به اين ويروس در آمريکا شکسته است.

تا صبح روز شنبه نيز آمار قربانيان کرونا در ايالات متحده به 132 هزار و 101 نفر رسيده است.

همچنين از ميان افراد مبتلا شده به کرونا در آمريکا يک ميليون و
235 هزار و 488 نفر بهبود يافته اند.

شماري از ديپلمات‌هاي آمريکا از عربستان خارج مي‌شوند

آمريکا در پي شيوع ويروس کرونا در عربستان، شماري از ديپلمات‌هاي خود را از اين کشور خارج مي‌کند.

به گزارش ايلنا، آمريکا در پي شيوع ويروس کرونا در عربستان، شماري از ديپلمات‌هاي خود و خانواده‌هاي آنها را از اين کشور خارج مي‌کند.

روند خروج اين ديپلمات‌ها و خانواده‌هايشان قرار است طي روزهاي آينده آغاز شود.

پس از آنکه وزارت خارجه آمريکا خروج داوطلبانه ديپلمات‌هاي خود را از عربستان تاييد کرد، قرار است اين ديپلمات‌ها با يک هواپيماي اختصاصي به کشورشان بازگردند.

در روزهاي آينده نيز ديپلمات‌هاي بيشتري از عربستان خارج خواهند شد.

آنکارا: حضورمان در ليبي قانوني است

وزير دفاع ترکيه بعد از ديدار با رئيس‌ دولت وفاق ملي ليبي در طرابلس تاکيد کرد که حضور ترکيه در اين کشور آفريقايي مبتني بر قوانين بين‌المللي و قانوني است.به گزارش فارس، «حلوسي آکار» وزير دفاع ترکيه با تاکيد بر ادامه حضور آنکارا در تحولات ليبي، اين حضور را قانوني و مطابق با عدالت خوانده است.به نوشته خبرگزاري آناتولي، وزير دفاع ترکيه اعلام کرد: ترکيه در کنار برادران ليبيايي خود ايستاده است و حضورش مطابق با قوانين بين‌المللي و عدالت است.

آتش‌سوزي در نيروگاه زرگان اهواز مهار شد

رييس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اهواز گفت: حادثه آتش سوزي در نيروگاه زرگان اهواز بعد از 2 ساعت تلاش آتش نشانان مهار شد.

ابراهيم قنبري در گفت و گو با ايرنا بيان کرد: حادثه آتش سوزي در نيروگاه زرگان اهواز برا ثر انفجار ترانس در ساعت 15:30 دقيقه ديروز رخ داد که در ساعت 17:30 دقيقه مهار شد اما عمليات خنک سازي محل حادثه همچنان ادامه دارد.

نيروگاه شهيد مدحج (زرگان اهواز) در کيلومتر 5 جاده اهواز- مسجد سليمان در زميني به مساحت حدود 45 هکتار واقع شده است، ظرفيت اسمي اين نيروگاه 418 مگاوات است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي