جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 برگزاري کنکور دکتري کرونايي ها در بيمارستان 

سخنگوي سازمان سنجش آموزش کشور تمهيدات لازم براي داوطلبان کنکور دکتري که به کرونا مبتلا شده اند را تشريح کرد و از امکان برگزاري کنکور در بيمارستان خبر داد.فاطمه زرين آميزي در گفتگو با مهر افزود:آزمون دکتري تخصصي (نيمه متمرکز) سال 99 در روز پنجشنبه 26 تيرماه برگزار مي‌شود و نسبت به سال گذشته 40 درصد تعداد حوزه‌هاي امتحاني را با توجه به اقدامات و پروتکل‌هاي بهداشتي افزايش داده ايم و امسال آزمون در 143 حوزه امتحاني برگزار مي‌شود.

وجود سه دسته از داوطلبان دکتري در شرايط کرونا

وي افزود: امسال با توجه به شرايط شيوع کرونا با سه دسته از داوطلبان روبرو هستيم. دسته اول مبتلاي قطعي به کرونا هستند که در بيمارستان بستري بوده و اسامي آنها در اختيار وزارت بهداشت است. دسته دوم مبتلا به کرونا هستند و در قرنطينه خانگي به سر مي‌برند و دسته سوم داوطلباني هستند که مبتلا نبوده و در سلامت به سر مي‌برند.

مدير روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: گروهي از داوطلبان که مبتلاي قطعي به کرونا هستند و در بيمارستان بستري هستند، اسامي آنها در اختيار وزارت بهداشت قرار دارد. وزارت بهداشت با هماهنگي با سازمان سنجش، آمار اين داوطلبان را در اختيار سازمان سنجش قرار مي‌دهد. اين دسته از داوطلبان روزي که کارت ورود به جلسه در سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد، بايد به باجه رفع نقص مراجعه کنند.

الزام ارائه گواهي بيمارستان مبني بر ابتلا به کرونا از سوي داوطلب

وي افزود:در اين صورت خود داوطلب يا بستگان درجه يک داوطلب به همراه مدارک هويتي بايد به باجه رفع نقص که اسامي آنها همزمان با توزيع کارت در اختيار داوطلب قرار داده مي‌شود، مراجعه کنند و تصوير کارت آزمون را به همراه تاييديه و گواهي بيمارستان مبني بر ابتلاي داوطلب به بيماري کرونا به باجه رفع نقص ارائه دهد.

زرين آميزي خاطرنشان کرد: در اين صورت سازمان سنجش از تعداد داوطلبان مبتلاي قطعي که در بيمارستان بستري هستند مطلع مي‌شود وبا توجه به تعداد مبتلايان، با هماهنگي وزارت بهداشت، آزمون در بيمارستان محل بستري افراد برگزار مي‌شود. اين کار با رعايت نهايت پروتکل‌هاي بهداشتي صورت مي‌گيرد.

وي يادآور شد: دسته دوم داوطلباني هستند که مبتلا به کرونا هستند اما در قرنطينه خانگي به سر مي‌برند و علائم حاد ندارند اين افراد هم بايد تصوير کارت آزمون را به همراه تاييديه و گواهي بيمارستان‌هاي مورد تأييد وزارت بهداشت مبني بر ابتلاي قطعي را همراه داشته باشند و يا خودشان يا بستگان درجه يک آنها، تصوير کارت و گواهي را به باجه رفع نقص کارت آزمون مراجعه کنند و گواهي را ارائه دهند.

ارائه گواهي ابتلا به کرونا به باجه رفع نقص کارت آزمون

سخنگوي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به اين ترتيب در مورد اين گروه هم سازمان سنجش از تعداد داوطلبان مبتلا که در قرنطينه خانگي به سر مي‌برند مطلع مي‌شود و با توجه به تعداد مبتلايان، با هماهنگي وزارت بهداشت، آزمون در يک مرکز جداگانه از حوزه‌هاي امتحاني برگزار مي‌شود.اين کار با رعايت نهايت پروتکل‌هاي بهداشتي صورت مي‌گيرد و عوامل اجرايي هم توجيهات لازم را دريافت کرده اند.

وي درباره داوطلباني که مشکلي از نظر سلامتي ندارند گفت: با توجه به شيوع بيماري کرونا تمامي داوطلبان آزمون دکتري تخصصي (نيمه متمرکز) سال 99 بايد از بدو ورود به حوزه امتحاني تا لحظه خروج از حوزه ماسک داشته باشند. داشتن ماسک براي تمامي داوطلبان و عوامل اجرايي الزامي است.البته در صورت همراه نبودن ماسک هم همکاري لازم با داوطلب صورت مي‌گيرد.

افزايش عوامل اجرايي و حوزه هاي آزمون دکتري در شرايط کرونا

زرين آميزي اظهار داشت: ضمن اينکه به دليل شيوع بيماري کرونا، تعداد عوامل اجرايي برگزاري آزمون‌ها هم افزايش پيدا کرده است و پروتکل‌هاي بهداشتي به همگي ابلاغ شده است. تمامي حوزه‌هاي امتحاني قبل از برگزاري آزمون ضدعفوني مي‌شوند. تمامي عوامل اجرايي ماسک خواهند داشت. تمامي عوامل اجرايي که مسئول بازرسي بدني و کنترل هويت داوطلب هستند، گان، دستکش و ماسک خواهند داشت و برگه‌هاي کارت هم ضدعفوني مي‌شوند.

وي خاطرنشان کرد: فاصله بين صندلي‌هاي آزمون هم به 1.6 متر بين هر داوطلب افزايش پيدا کرده است و ساير پروتکل‌هاي ابلاغي هم اجرايي مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي