جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 خبر 

 معاون وزير علوم:

طرح پايش سلامت براي 30 هزار دانشجو انجام شد

رئيس سازمان امور دانشجويان از افزايش امکانات ورزشي براي اوقات فراغت دانشجويان در کنار خوابگاه ها خبرداد و گفت:طرح پايش سلامت نيز براي 30 هزار دانشجو انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، مجتبي صديقي، رئيس سازمان امور دانشجويان در آيين تجليل از قهرمانان، مدال‌آوران و دست‌اندرکاران رويدادهاي بين‌المللي ورزش دانشجويان در سال 1398 که با حضوروزير علوم برگزار شد اعلام کرد: در عرصه ورزش دانشجويي در بحث زيرساخت‌ها، امروز به سرانه 2 متر مربع براي هر دانشجو رسيده‌ايم.

صديقي با بيان اينکه يکي از اهداف ما در هفت سال اخير، نظم و انضباط در فعاليت‌ها بود که تقدير به موقع از ورزشکاران يکي از آنها است، اظهار داشت: ما افتخارات ورزشکاران را در همان سال تقدير مي‌کنيم که سال گذشته با مشکل شيوع بيماري کرونا رو به رو شديم و به موقع انجام نشد و از ابتداي سال به دنبال بهتر شدن شرايط براي برگزاري تجليل بوديم.

رئيس سازمان امور دانشجويان با بيان اينکه در سال 1398 توفيقات خوبي در عرصه ورزش دانشگاهي داشتيم، افزود: در اين مدت درخصوص توسعه زيرساخت‌هاي فضاي ورزش دانشگاهي فعاليت‌هاي خوبي صورت گرفت و در اين راستا 83 پروژه زودبازده داشتيم که 65 پروژه به نتيجه رسيده و ساخت 29 پروژه کلان ورزشي نيز در حال پي گيري است.

وي در ادامه گفت: علاوه بر اين در کنار خوابگاه‌هاي دانشجويي امکانات ورزشي براي اوقات فراغت دانشجويان افزايش يافته و طرح پايش سلامت نيز براي 30 هزار دانشجو انجام گرفت.

صديقي با اشاره به برگزاري رويدادهاي داخلي و ملي ورزش دانشجويان گفت:هر دو سال يک بار المپياد ملي، المپياد ورزش همگاني و يونيورسياد جهاني ورزش دانشجويان برگزار مي‌شوند که سال گذشته المپياد همگاني برگزار شد و تابستان امسال هم دانشگاه گيلان ميزبان المپياد ملي بود که با شيوع ويروس کرونا به سال بعد موکول شد.

مديرکل روابط عمومي پيام نور:

آغاز ثبت‌نام ترم تابستان دانشگاه پيام‌نوراز 16 تير

مديرکل روابط عمومي دانشگاه پيام نور گفت: ثبت‌نام و انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پيام نور به صورت غيرحضوري از 16 تيرآغاز مي‌شود و تا 23 تيرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش دانشگاه پيام نور، اميرحسين بهروز افزود: تمام دانشجويان مي توانند در مهلت مقرر از طريق سامانه گلستان به نشاني reg.pnu.ac.ir و از مسير ثبت نام- عمليات ثبت نام - ثبت نام اصلي براي انتخاب واحد در ترم تابستان اقدام کنند.

مدير روابط عمومي دانشگاه پيام نور با عنوان اينکه ترم تابستان دانشگاه پيام نور با نگاه مثبت به شرايط فارغ التحصيلي دانشجويان براي دوره هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد تدوين شده است، تشريح کرد: در اين ترم امکان مهماني دانشجويان ساير دانشگاه ها در دانشگاه پيام نور و بالعکس با هدف تسهيل فارغ التحصيلي دانشجويان فراهم شده و پذيرش و ثبت نام دانشجويان مهمان از ساير دانشگاه‌ها تا تاريخ 17 تيرماه در مراکز و واحدهاي مجري امکانپذير است.

وي افزود: دانشجويان مقطع کارشناسي که با حداکثر 8 واحد درسي (با رعايت مقررات اخذ فقط يک درس معارف) دانش‌آموخته مي‌شوند، در صورت ارائه نشدن دروس در دانشگاه مي‌توانند دروس مورد نظر را در ساير دانشگاه‌هاي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به صورت مهمان اخذ کنند و بگذرانند.

بهروز با عنوان اينکه تمام دروس داراي نمره ميان ترم و تاريخ برگزاري کلاس ها از 24 تير تا 24 مرداد ماه است، افزود: دروس نظري قابل ارائه در اين دوره صرفا به صورت الکترونيکي و در سطح کشور/ منطقه (صرفا بر روي سامانه‌هاي آموزش الکترونيکي استاني يا دفتر آموزش‌هاي آزاد و چند رسانه‌اي) ارائه مي‌شود.

وي با عنوان اينکه دروس دانش‌پذيري ارائه شده در دفترچه فراگير نوبت بيستم مقطع کارشناسي ارشد نيز در ترم تابستان ارائه خواهد شد، اذعان داشت: دروس جايگزين پايان‌نامه، ويژه دانشجويان آموزش محور مقطع کارشناسي ارشد نيز ارائه خواهد شد و پايان نامه نيز تمديد مي‌شود.

مدير روابط عمومي دانشگاه پيام نور تصريح کرد: دانشجوياني که واجد شرايط معرفي به استاد هستند (به استثناء دروس عملي) مي‌توانند دروس مورد نظر را از طريق پيشخوان سامانه جامع گلستان در کليه مراکز/ واحدها (در قالب تاريخ‌هاي اعلام در تقويم آموزشي) درخواست کنند.

بهروز با عنوان اينکه امکان حذف و اضافه در ترم تابستان وجود ندارد و دوره تابستاني در مراکز برون مرزي دانشگاه ارائه نمي شود، افزود:سقف تعداد واحد قابل انتخاب براي هر دانشجو هشت واحد (با رعايت حداکثر يک عنوان دروس معارف اسلامي براي دانشجويان مقطع کارشناسي) است.

وي تاريخ برگزاري امتحانات را از 26مردادماه تا 4 شهريورماه سال جاري عنوان کرد و گفت:ارزشيابي دروس مطابق دستورالعمل نيمسال دوم 99-1398 به صورت غيرحضوري انجام مي‌شود.

شرط تحصيل مشمولان کنکوري که معافيت و فرجه‌شان تمام شده باشد

رئيس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد کل نيروهاي مسلح اعلام کرد آن دسته از مشمولان متقاضي شرکت در کنکور که معافيت تحصيلي و فرجه‌ يکساله‌شان براي تحصيل به پايان رسيده بايد پس از کنکور خود را براي اعزام به سربازي معرفي کنند اما با آغاز کلاس‌هاي درسي از خدمت ترخيص خواهند شد.

امير دريادار غلامرضا رحيمي‌پور در گفت‌وگو با ايسنا، دراين‌باره گفت: ستادکل نيروهاي مسلح در راستاي حمايت از متقاضيان شرکت در کنکور ، براي آن‌دسته از مشمولان داراي مدرک ديپلم که تحصيل خود را در سال 98 به اتمام رسانده‌اند و مهلت يکساله‌شان نيز براي اعزام به سربازي به پايان رسيده است، اين امکان را فراهم کرد تا بتوانند در کنکور سال 99 هم شرکت کنند، اما بايد ظرف حداکثر يک هفته پس از شرکت در کنکور با مراجعه به دفاتر پليس + 10 براي تعيين تکليف وضعيت خدمتي خود و اعزام به سربازي اقدام کنند.

وي ادامه داد:‌ بنابراين اين دسته از افراد نبايد تا زمان اعلام نتايج کنکور صبر کنند و حتما بايد يک هفته پس از برگزاري کنکور به دفاتر پليس+10 مراجعه کنند، درغير‌اينصورت مشمول غايب محسوب خواهند شد و در صورت قبولي در دانشگاه نيز نمي‌توانند وارد دانشگاه شوند.

رحيمي‌پور تصريح کرد:‌ براي جلوگيري از اين مشکل لازم است که مشمولان وضعيت خدمتي خود را مشخص کنند.اين افراد هيچ نگراني نداشته باشند چرا که در صورت قبولي در دانشگاه امکان ترخيص آنان وجود دارد و به محض آغاز کلاس‌هاي درس نيز اين افراد از سربازي ترخيص شده و مي‌توانند وارد کلاس‌هاي درس شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي